Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
czarko7 


Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: 2011-11-03, 13:05    [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

siemanko;) wybiera się może ktoś na te warsztaty i mógłby coś mi o nich napisać?:D nigdy jeszcze na takowych warsztacikach nie byłem i zastanawiam się czy czasem z nich nie skorzystać;p na harmoszce gram jakoś od roku, podstawy typu wydobywania pojedyńczych dźwięków, podciągów, różnych technik gry znam, przerobiłem sobie 2 podręczniki gry w tym jeden który bardzo polecam początkującym : Teach Yourself Blues Harmonica" --> zajebiaszcza lektura, dobrze pokazuje wraz z płytką różne techniki gry oraz podstawy teorii. Także proste solo zagrać umiem. mam jeszcze problem ze swobodnym ogrywaniem danej tonacji. w sensie za dużo myśle nad tym gdzie tutej jest ten dźwięk c który chce zagrać lub g itp;p no ale to kwestia wprawy i obycia;p i teraz nie wiem czy zapisać się do grupy początkujących czy też troszkę obytych z harmoszka;p bo zagrać solo w tej i tej pozycji przy granych takich i takich akordach no to nie zagram albo zagram kupe nieczystych dźwięków;p chciałbym poznać troche teorii żeby nei miećz tym takiego problemu, wiedzieć kiedy po jakich dźwiękach będę mógł płynąć w moich solówkach ;D może ktoś mi doradzić z którego stopnia zaawansowania skorzystać?:D bo aż takim totalnie początkującym to nie jestem, no ale zagrać improwizację to lecącego podkładu no to jeszcze neistety nie umiem i chciałbym zgłębić jakąś wiedze która mi w tym pomoże;p czy te warsztaty taką wiedze przedstawiają?:D
_________________
roots, rap, reggae! and bluuuuuessssss ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-03, 14:06    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

Witaj,
byłem na tych warsztatach trzykrotnie. Po raz pierwszy cztery lata temu (jak zaczynałem przygodę z harmonijką). Podział ogólnie jest taki, że za zaawansowanych uważają tych, co płynnie obniżają trzeci kanał (o pół, cały i półtora tonu). Najlepiej zapisz się do grupy zaawansowanej, a zawsze będziesz mógł się przenieść (przejść do pomieszczenia obok).
Ogólnie warsztaty polecam z uwagi na bardzo dobry klimat.

Pozdrawiam i prawdopodobnie do zobaczenia na jam session po warsztatach.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
czarko7 


Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: 2011-11-03, 15:45    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

czyli to coś ala taki wykład?:P bo zajęcia w grupach 6 osobowych maja być czyli tylko 12 osób jest max?;p czy po prostu bart coś pokaże i ekipa ćwiczy potem a on śmiga do drugiej grupy?;P
i tak btw łatwo tam dojść z skm jakiejś? ;p
_________________
roots, rap, reggae! and bluuuuuessssss ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-03, 21:43    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

Wysiadasz w Gdyni głównej (skm) i kierujesz się w stronę świętojańskiej. (Kogo nie zapytasz, to Ci powie). Club jest na Portowej (przedłużenie świętojańskiej), zaraz za komisariatem policji. Od skm jest to jakieś 10-15 min piechotą.

Same warsztaty, to takie połączenie wykładu i zajęć praktycznych. Jedną grupę prowadzi Bartek Łęczycki (z reguły tę bardziej zaawansowaną), drugą Romek Badeński (również świetny harmonijkarz).

Wieczorami są zajęcia wspólne (właśnie w formie wykładu). W przerwach zdarza się, że są puszczane jakieś filmy itp. Polecam wziąć oprócz harmonijek i przyborów do notowania jakiś nośnik pamięci. Bart często dzieli się materiałami ze swojego laptopa;) Również dyktafon się przydaje. Można nagrać jakieś improwizację Bartka i rozpracowywać je w domu, albo po prostu utrwalić ćwiczenia i melodie. (Czasami mając same Taby nie wiemy jak to zagrać).

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-09, 12:50    Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 02-04.12.2011

Do gdyńskich warsztatów już niewiele czasu. Poniżej nieco szczegółów.


Warsztaty harmonijkowe organizowane przez gdyński Blues Club mają już dziesięcioletnią tradycję. Mają one na celu przybliżyć chicagowskiego bluesa pod względem teoretycznym jak i praktycznym (koncerty & jam session).

Warsztaty skupiają osoby w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie zaawansowania od osób zupełnie początkujących do zaawansowanych.

Zajęcia będą prowadzone w grupach max. 10 osobowych ze szczególnym naciskiem na indywidualizację ćwiczeń. Przewidywane są dwie grupy - początkująca i zaawansowana.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach 11-14 oraz 15-17.

Każdego wieczora zaplanowane jest jam session z udziałem warsztatowiczów i wykładowców, a 1 grudnia odbędzie się w Blues Clubie koncert zespołu The Moongang z udziałem wykładowców.

Zajęcia harmonijki ustnej poprowadzą Bartosz Łęczycki oraz Roman Badeński.

Do warsztatów niezbędne będą:

sprawna 10-cio kanałowa harmonijka diatoniczna ("bluesowa") koniecznie w tonacji C
przybory do notowania

Przewidywany program zajęć:

poznawanie nowych standardów
sposoby budowania improwizacji
doskonalenie obniżania dźwięków
granie w pozycjach
barwa i brzmienie
efekty dźwiękowe
podstawy technik "tongue blocking" oraz "overbending"
blues od strony teorii
elementy harmonii jazzowej
wzmacniacze, mikrofony
konserwacja i naprawa harmonijek

Cena warsztatów to: 100zł/os
Cena noclegu: 40zł/os/doba

Miejsce warsztatów: Blues Club Gdynia ul.Portowa 9

Zgłoszenia organizatorzy przyjmują pod adresem bluesclub@wp.pl
oraz tel (58) 621 09 43 lub kom. (+48) 600 928 546
www.bluesclub.pl
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-11-09, 18:33    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

Do kiedy przyjmowane są zapisy na warsztaty? I jak wygląda podział początkujący/zaawansowani?

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-10, 17:24    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

Z tego co wiem zapisy trwają do dnia warsztatów, natomiast w ostatnich latach zdarzało się, że pod koniec nie było już miejsc - myślę, że warto przedzwonić do organizatorów z Blues Clubu.
Podział jest dobrowolny :) Wstępnie osoby, które umieją wykonać bending na 3-cim kanale (3 dźwięki na podciągach) zwykle próbują sił w grupie zaawansowanej, a pozostałe w początkującej, gdzie mocniej skupiamy się na warsztacie instrumentu, a nie harmonii muzycznej. Oczywiście w trakcie warsztatów można zmienić grupę.
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-10, 18:26    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

Dla zaawansowanych harmonijkarzy dobra informacja, będą długie jam session, gdzie będzie można przetestować profesjonalny sprzęt oraz swoje umiejętności.
To naprawdę bardzo cenne doświadczenie dla osób które myślą o graniu na scenach.

Gorąco polecam!!!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-11-18, 10:27    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

Może wybiera się ktoś na te warsztaty z Zielonej Góry lub okolic? Istnieje możliwość zabrania się ze mną samochodem. Kontakt na priv: peterhertz@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-11-18, 16:09    Odp: [Warsztaty] Gdynia 2-4 grudzień 2011 Blues club

i ja się pewnie wybiorę na te warsztaty (jeśli zdrowie pozwoli). Jeśli ktoś by się wybierał pociągiem z Lublina, lub okolic (nocnym, 1.12) to proszę o kontakt:) w kupie raźniej!

Pozdrawiam i do zobaczenia, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu