Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-11-16, 20:08    Hohner Chrometta 14 w tonacji C

Myśle nad zakupem modelu Hohner Chrometta 14 w C. Jeśli chodzi o dźwięk to według mnie jest przyjemny dla ucha np w linku utwór ,,love story'' http://www.youtube.com/wa...ture=plpp_video Mam pytanie czy trzeba mocno dmuchać żeby ładnie grać. Posiadam harmonijke diatoniczną Suzuki Harpmaster w C i na niej się nie męcze i ładnie gram i ciekawy jestem czy w tej kwesti czeka mnie jakaś niemiła niespodzianka w modelu Hohner Chrometta14 w C ? I co sądzicie odnośnie tego modelu więc prosze o pozytywne i negatywne opinie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-11-16, 20:58    Odp: Hohner Chrometta 14 w tonacji C

Nie polecam! Powtarzam za słowami maestro, pana Zygmunta Zgrai.
Sam dodam, że posiadłem kiedyś Chromettę 10 (nietrafiony zakup :( ) i po krótkim graniu przesiadłem się na Chromonicę 270 de lux - niebo 'a ziemia. :)
Chromety mają duże otwory (kanały) i trzeba mieć "miechy" jak w koksowni :D , poza tym dźwięk najniższego kanału zaczyna się od "G", a wypadałoby żeby zaczynał się od "C''.
Nie wiem jak zaczynają się kanały w Chrometcie 14 - (jest jakiś błąd na stronie Hohnera - najeżdżasz na Chromettę 14, a wyświetla się strona z Chromettą 8). 8/
Omiń tą serię i kup coś ze średniej półki np. (Chromonica 48).
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Janko_Muzykant
  
Odpowiedz do tematu