Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Ajooo

Posty: 6
Wysłany: 2011-11-14, 21:21    Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

Witam. Jestem posiadaczem harmonijki Hohnera Golden Melody. Przy zadęciu bądź zassaniu w pierwszym kanale, dźwięk brzmi jak parowóz i jest strasznie nie ładny. Nie jest to wina techniki, ponieważ z żadnym innym kanałem nie mam najmniejszego problemu. Jak rozwiązać ten problem? Rozkręciłem harmonijkę, jednak nie znalazłem nic niewłaściwego.
Nagranie: http://w114.wrzuta.pl/audio/42YNTl75PP3/parowoz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-11-14, 21:29    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

moim zdaniem to jednak technika :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ajooo

Posty: 6
Wysłany: 2011-11-14, 22:46    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

Jesteś pewien? Próbowałem na wszelkie sposoby, nawet rozkręcając wszystko. Ani razu nie wyszedł poprawny dźwięk, a z żadnym innym nie mam problemów. Może jakieś wskazówki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-14, 23:01    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

Ja miałem tendencję do podnoszenia języka przez co zmniejszała się przestrzeń rezonansowa w ustach. Spróbuj oddychać przez harmonijkę swobodnie. Zobaczy czy zmienia się brzmienie.
Krótko mówiąc myślę, że to technika.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
t. 

Wiek: 45
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-14, 23:05    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

Sprawdź to, może pomoże (Blues Harmonica Secrets Revealed - Gussow.004):
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-11-15, 05:36    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

nie podnoś języka przy zadęciu/zassaniu. niech spokojnie leży na dole. podnosząc, obniżasz dźwięk
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ajooo

Posty: 6
Wysłany: 2011-11-16, 16:04    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

W tym problem, że język cały czas leży na dnie. Z żadnym innym dźwiękiem nie mam tego problemu. Na nagraniu tego nie słychać, ale przy zassaniu na kanale 1 dźwięk brzmi, jakby ktoś szybko stukał czymś metalowym o blachę, przy tym mocno trzęsie się harmonijka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-16, 19:00    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

Bo kanał 1 wymaga innej techniki niż pozostałe. Dlatego na innych jest OK.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ajooo

Posty: 6
Wysłany: 2011-11-17, 08:48    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

No cóż, jak na razie się staram, ale ani raz nie wyszło mi poprawnie. Może być to problem wystających blaszek?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Nie 


Wiek: 26
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2011-11-20, 11:08    Odp: Problem z pierwszym kanałem, brzmi jak parowóz

Dzień dobry.

Hmmmm. Kol. Ajooo. Podczas wydobywania dźwięków na pierwszym kanale spróbuj
nie zatykać nosa (jeśli oczywiście w ogóle to robisz ;) ). Pozwól aby powietrze podczas np.:
zassania swobodnie przepływało przez nos. Jeśli dzięki temu wydobędziesz prawidłowy
dźwięk, stopniowo próbuj zagrać taki sam dźwięk blokując już przy tym przepływ przez nos.

Pozdrawiam, powodzenia :viva:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu