Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tomaszek124

Posty: 4
Wysłany: 2011-11-02, 19:49    Harmonijka + beatbox

Siema!
Mam zamiar do beatboxu dodać harmonijkę.
Nie wiem tylko jaką :(
Mam do wydania tak 50-100zł.
Pomoże ktoś?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mrmax2102 

Wiek: 27
Posty: 17
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2011-11-03, 16:22    Odp: Harmonijka + beatbox

ja osobiście polecam suzuki folk mastera. Jak ja sie tym interesowalem to wyprobowalem pod tym wzgledem wiele harmoszek ;p mozna powiedziec ze u mnie w szkle bylem pionierem najpierw z harpem a potem z beatboxem na nim :D na start najlepsza bylaby wlasnie folkmaster albo silverstar. zależy też od tego jaki chcesz osiągnać dzwięk
_________________
Nie wchodzić! Ostre rżnięcie harmoszki!!!
~~~~~~~~
Mówcie mi Chocolate
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-03, 20:47    Odp: Harmonijka + beatbox

Mrmax2102, a na jakich innych harmonijkarz grałeś? Ja niestety, na podstawie kilkuletnich doświadczeń z różnymi modelami, od 20 do 300zł o powyższych harmonijkach nic dobrego powiedzieć nie mogę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomaszek124

Posty: 4
Wysłany: 2011-11-06, 20:56    Odp: Harmonijka + beatbox

Chciałbym uzyskać podobny efekt jak to:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 21:24    Odp: Harmonijka + beatbox

Do takiego "grania" najlepszy Silver Star i ból zęba.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tomaszek124

Posty: 4
Wysłany: 2011-11-06, 21:48    Odp: Harmonijka + beatbox

A czemu "ból zęba" :D ?
I tak jak możecie to jak grać harmonijka+beatbox ;s ?
http://allegro.pl/harmoni...1896345942.html <<< O to chodzi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cham 


Wiek: 30
Posty: 4
Skąd: 71
Wysłany: 2011-11-06, 22:30    Odp: Harmonijka + beatbox

@adamg53 Nie rozumiem twojego ironicznego podejścia do tematu. Najlepszy beatboxer używający harmonijki, czyli Yuri Lane, całkiem dobrze radzi sobie z graniem na tym instrumencie, a nie tylko 'pierdzi' do harpa. Gra na swój sposób i całkiem nieźle mu idzie. To chyba dobrze, że próbuje 'coś nowego', czego nikt jeszcze nie robił.

Co do tematu - radziłbym, żeby to była raczej harmonijka z plastikowym korpusem. Może Hohner Special 20 bądź Suzuki Harpmaster będzie odpowiednim wyborem. Pod żadnym pozorem nie bierz Silver Stara.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 23:39    Odp: Harmonijka + beatbox

Po wysłuchani klipa z postu poprzednika takie odniosłem wrażenie. Jeżeli ci się to podoba to ok, ja tam grania na harmonijce nie zauważyłem a i reszta to raczej fotomontaż.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cham 


Wiek: 30
Posty: 4
Skąd: 71
Wysłany: 2011-11-07, 00:11    Odp: Harmonijka + beatbox

To akurat było amatorskie nagranie. Samo połączenie harmonijki z beatboxem nie jest złe i osobiście nie uważam tego za 'profanacje' tego instrumentu. Tutaj parę ciekawych przykładów:

- Beatbox Harmonica to the People

- Subway Smokin BBQ Chicken Temptation feat. Yuri Lane (Odrobina humoru :) )

- Harmonica + Beatbox: Final Cut

- Beatbox Harmonica in NYC

Wszystkie utwory autorstwa Yuri Lane. Artysta czasami używa urządzenia do zapętlania sampli w czasie rzeczywistym - loop station. Może nie jest to gra najwyższych lotów, ale ważne, że ma on swoją wizję gry, jest kreatywny, próbuje coś nowego i konsekwentnie dąży do obranego przez siebie celu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-07, 10:47    Odp: Harmonijka + beatbox

A ja uważam, że przyłożenie harmonijki w miejscu wyziewu i uboczne skutki w postaci dźwięku ewentualnie odczytywalnego jak melodia to nie jest za bardzo granie na tym instrumencie. Zwłaszcza, że wykorzystuje się w tym wypadku 1% jego możliwości - a to harmonijkarzy, którzy wiedzą co się da wyprawiać z harmonijką zwyczajnie razi, kłuje w ucho i męczy. Tak że rozumiem skąd ta opinia.
Nie uważam, że to źle że ktoś tak "gra" ale w muzyce nie ma umowności. Niech mi ktoś mówi milion razy, że to jest cool, fajne i wogóle odkrywcze ale ja to słucham uchem a nie komentarzami i otoczką. Nie podoba mi się ta muzyka - zaczynałem z harmonijką to mi się podobało. adamg53 pewnie ma te same odczucia.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomaszek124

Posty: 4
Wysłany: 2011-11-07, 14:25    Odp: Harmonijka + beatbox

Wielkiee dzięki :) Niedługo kupie pierwszą harmoszke ^^
Ps. Zdecydowałem się na hohner special 20
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
artur634 

Wiek: 29
Posty: 1
Wysłany: 2011-12-11, 10:50    Odp: Harmonijka + beatbox

siema chciałbym zacząc swoją przygodę z harmonijką , bo oglądnąłem kilka filmików na youtube i spodobało mi się to brzmienie. Troche czytałem i dużo osób mówi że najlepsza tonacja do beatboxu to C. Ma to brzmiec mniej więcej tak http://www.youtube.com/wa...M&feature=share . Proszę o pomoc gdyż jestem całkowitym amatorem i jakby to powiedziec nigdy nie miałem tego instrumentu przy ustach. Kwota do wydania to ok. 80 zł ale lepiej gdyby było to coś w granicach 50 , chyba że lepiej nie zawracac sobie głowy tak tanimi :) . Proszę o pomoc w wybraniu modelu harmonijki i ewentualnie tonacji. Zależy mi na tym , żeby można było na niej grac piosenki jak np. onle love lub czarny chleb , bo do takich widziałem taby ( czytałem że najlepsze do tego są harpy). Proszę o pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu