Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-11-04, 21:18    [Koncert] Muddy Waters jr. na XXII Toruń Blues Meeting.

Mud Morganfield, czyli Muddy Waters jr. będzie największą gwiazdą XXII Toruń Blues Meeting. W klubie Od Nowa wystąpi także L. R. Phoenix & Co.. Nie zabraknie tradycyjnego koncertu zespołu Dżem czy zespołu Kasa Chorych. A oto szczegółowy program festiwalu.

- Toruń Blues Meeting to wyjątkowy festiwal muzyki bluesowej, znany głównie ze wspaniałej atmosfery, która przypomina coroczne spotkania przyjaciół - mówi Maurycy Męczekalski, szef imprezy. Festiwal odbywa się zawsze w przedostatni weekend listopada. - Niezmiennie od lat do toruńskiej „Od Nowy” zjeżdżają w tym czasie fani bluesa z całego kraju - dodaje Męczekalski.
Wśród polskich muzyków pojawią się 18 listopada 2011 roku od godz. 19 na scenie Od Nowy: Nadmiar, Mr. Blues, Kasa Chorych, Neal-Śmietana Band i wreszcie sam Mud Morganfield.
Morganfield to starszy syn Muddy Watersa i to właśnie on uważany jest w Chicago za spadkobiercę prawdziwego chicagowskiego elektrycznego bluesa. Ma na swoim koncie płyty koncertowe i studyjne. Najłatwiej zdobyć chyba autorską Fall Waters Fall.

Jarosław Śmietana, znany gitarzysta jazz rockowy, coraz chętniej wraca do bluesa. Po płycie poświęconej Hendrixowi w tym roku wydał I Love the Blues, a do Torunia przyjedzie z występującym na krążku wokalistą Billy Nealem.

Zawsze świętem dla fanów bluesa jest występ legendarnej Kasy Chorych. Z pewnością nie zabraknie klasycznych kompozycji spółki Tioskow/Skibiński granych na harmonijce przez uczestniczącego także w projekcie Harmonijkowy Atak 2 Michała Cielaka Kielaka.
Piątkowy koncert otworzą Nadmiar i Mr. Blues.
Sobota będzie z pewnością należała do zespołu Dżem.

więcej info znajdziecie na:


http://bluesonline.pl/ind...gram-wideo.html

http://www.youtube.com/wa...v=c0ah5WhNn9M#!
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-20, 22:21    Odp: [Koncert] Muddy Waters jr. na XXII Toruń Blues Meeting.

Podłączam się do tematu. Na ostatnim Blues Meetingu zagrał też duet The Cool Cat Bones. Zagraliśmy dwa koncerty, po jednym na każdy dzień Festiwalu. Tutaj dokumentacja drugiego koncertu:

http://www.blog.tarantoga.pl/?p=1162
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 13:59    Odp: [Koncert] Muddy Waters jr. na XXII Toruń Blues Meeting.

trochę OT robisz Maćku...
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-22, 16:01    Odp: [Koncert] Muddy Waters jr. na XXII Toruń Blues Meeting.

Czy ja wiem? Temat poświęcony jest nie tylko Mudowi Morganfieldowi, zawarte są w nim też ogólne wiadomości o Festiwalu. Ja przesyłam tylko małą foto-relację z jednego z Meetingowych koncertów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-23, 09:36    Odp: [Koncert] Muddy Waters jr. na XXII Toruń Blues Meeting.

A jest gdzieś relacja z innych zespołów?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu