Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-11-03, 13:13    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

[troll]Robi, ale w liście był wąglik i trochę wzbogaconego uranu więc Hering na pewno wyśle Aansiee całą europaletę...[/troll] A teraz bez offtopa: Hering dostępny jest również w niemieckich sklepach(przynajmniej tych stacjonarnych). Kiedy byłem na wymianie(wiem, wiem... ale wroga trzeba przecież poznać) kupiłem VH i model free blues(lepszy moim zdaniem od VH). Z tego co ja słyszałem Hering po prostu nie ma podpisanej umowy z żadnym polskim hurtownikiem.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-11-03, 19:53    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

kurde mol a bylo jechac na wymiane! Tylko nie wiem czy w dreźnie są jakies sklepy muzyczne i jak sie dogadac
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2016-01-13, 00:00    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Hering Vintage Harp 1923 dostępny w Bluesharp za 150zł. Czy spokojnie może konkurować z harpami z tej półki cenowej?
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-13, 00:09    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Nie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-01-13, 21:48    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Harry, cenię Cię za Twoją wiedzę i szanuję ją ale opinia jest troszkę zbyt autorytatywna jak dla mnie :) Mi od 7 lat padły może 3 stroiki w czymkolwiek, więc jak podejrzewam piłbyś głównie do trwałości Heringa. Mi nie padają harmonijki, bo tak gram, więc pewnie nigdy bym po nim nie pojechał i byłaby to ocena nieobiektywna z tego powodu.

Z mojej strony - Bardzo ładne akordy, bardzo ładny tembr, głównie dzięki grubości płytek. Przy okazji wszystkie harmonijki poszły w górę i to znacznie, więc jak kiedyś ta harmonijka kosztowała powiedzmy 95, tak z harmonijkami z tej półki cenowej zmiany zaszły podobne.

Wielu ludzi na forum może i miało dużo harmonijek w rękach ale ja je naprawiam :)

W mojej ocenie. Jeśli Marine Band Deluxe dałbym 5, to Hering Vintage Harp dostałby 4+, tracąc na jakości wykonania i fabrycznej regulacji, która troszkę pozostawia do życzenia (ale to nie są zmiany nieodwracalne).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2016-01-14, 08:22    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Mini, przy okazji pytanie: Czy to prawda, że Hering w tym i Vintage 1923 ma rozstaw otworów taki sam jak w serii MS Hohnera i można części stosować zamiennie?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-14, 13:37    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Dobra, pojechałem trochę z tym "nie."
Moim zdaniem za "nie" stoi kilka powodów:
- Hering jest podobny mocno do Marine band i jest to bardzo "oldschoolowa" harmonijka
- Pamiętam, że Heringi ludzie mocno zajeżdżali (łącznie ze mną) ale może to przez kupowanie jej przez pasjonatów vintage (granie z oddechem niczym miech kowalski)
- Smak Heringa chyba do tej pory pamiętam w ustach (korpus jak muzeum pachniał/smakował, blaszki taki alkaliczny dla mnie posmak miały)
- Gra się na niej trochę jak na marine band (lepiej, co prawda) - taka jest nie za szybka, nie za responsywna
- nie lubie marine band - dlatego super-subiektywnie uważam, że do 150 zł jest conajmniej kilka lepszych harmonijek (suzuki harpmaster, bluesmaster, hohner golden melody, może special 20 albo hohner rocket)

Poza tym, są plusy:
- brzmienie - ciepłe, z dużym oddechem, zdecydowanie fantastyczne do akordów
- korpus zaimpregnowany fantastycznie - nie ma szans, że namoknie
- jak mini wspomniał - płytki grubsze niż standardowo (chyba 1,2 mm) co przekłada się na sound
- mało jest tak ładnych harmonijek ;)

Także za moją poprzednią odpowiedź przepraszam, była buracka bardzo :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-01-19, 14:17    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Rozstaw otworów jest taki sam jednak w systemie długości i szerokości stroików są drobne różnice. Ale da się :)

Z tą recenzją Harry już się zgodzę :) Smak jest żywiczny, niektórzy to lubią, niektórzy nie, ewentualnie lubią ale potem się przejada. A responsywność to już kwestia bardzo przypadkowa, zależna od regulacji. Powtarzalność regulacji w fabryce to loteria.

Na pewno popieram podobieństwo do Marine Band ale w wersji Deluxe (śruby).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-19, 15:11    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

No to jak najbardziej mini, że deluxe - korpus powiedziałbym jest lepszy niż w deluxe - taki zupełnie fajnie gładki :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
harper3

Posty: 1
Wysłany: 2017-05-04, 20:25    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Nie orientuje się ktoś, gdzie obecnie można by kupić Heringa 1923? Nie znalazłem jej w żadnym sklepie internetowym (jeśli są to tylko jako oferta, lecz niedostępne..). Może są u kogoś w lokalnym sklepie? Poszukuje takiej w G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2017-05-04, 21:56    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Jeżeli nie ma w żadnym sklepie to spróbuj napisać do tych, gdzie mają Heringa w ofercie, może sprowadzą :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-05-09, 17:57    Odp: [Opinie] Vintage Harp 1923

Stanowczo odradzam, obecnie jedyne dostępne egzemplarze są od dystrybutora z niemiec, który ma towar z niewiadomego źródła. Zamówiliśmy w tamtym roku sporą partię, za kilka tysięcy złotych i połowa harmonijek ma inne pudełka, inne pokrywy (różnice są jakby były produkowane na innych maszynach), niektóre pudełka są brudne (cholera wie gdzie leżały). Sądząc po jakości wykonania około 70% tych harmonijek jest to chińszczyzna. Część harmonijek była tak krzywa i nieszczelna oraz byle jak poskręcana, że nie dałbym za to złamanego grosza. Czujemy się oszukani i prawdopodobnie towar wprowadzony na nasz rynek, leżący jeszcze przez pare lat w sklepach będzie tym dziadostwem, którego nie warto kupować. Co prawda prawie wszystko sprzedaliśmy ale zawsze serwisując harmonijkę przed wysyłką co stanowi właściwie sporą stratę dla nas. Niektórych nie udało się poprawić.

Nie kupujcie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu