Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-06, 09:47    Odp: [Technika] Podciągi

Bart Łęczycki napisał/a:
Na warsztatach jeden dzień intensywnej nauki, ćwiczeń i korekt i obniżasz wybrany kanał na 1-6.

Potwierdzam! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-01-06, 12:29    Odp: [Technika] Podciągi

Bart Łęczycki napisał/a:
zapraszam na warsztaty doświadczonego Harmonijkarza i Pedagoga.


Tak przy okazji, odchodząc od tematu. Czy będą jakieś warsztaty w tym roku w Wielkopolsce?

Mi w podciągach pomógł Bendometer i mikrofon, jeszcze może nie są to płynne podciągi, ale ciągle ćwiczę.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wlodi9

Posty: 1
Wysłany: 2011-01-14, 00:24    Odp: [Technika] Podciągi

Witam.
Jestem początkujący, właściwie to stawiam dopiero pierwsze kroki, mam pytanie do was bardziej doświadczeni i obeznani w temacie koledzy. Czytałem trochę o technikach i jak zaczynać, na forum. Najbardziej podchodzi mi U-Blocking, intuicyjnie od razu, aby grać na jednym kanale stosowałem tą technikę. Wyczytałem na forum, że do blues'a nie zbędę są podciągi, a przy technice U-Blocking są bardzo trudne, wręcz nie możliwe. Na razie nawet się za nie, nie zabieram, ale bezsensu byłoby, gdybym dalej uczył się grać U-Blocking, jeżeli nie będę mógł grać podciągów.
Czy da się grać podciągi przy użyciu U-Blocking?
Jeżeli się mylę, proszę naprowadźcie mnie na właściwą drogę..

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-14, 11:11    Odp: [Technika] Podciągi

Grać się da, ale po co? Tylko to utrudni wydobycie obniżonych dźwięków, a co dopiero ich kontrolę. Język też wyłączony jest wtedy z artykulacji, bo nie ma odpowiedniej swobody. Znikają też profity wynikające z Tongue Blocking. Skoro język zajęty jest cały czas wyborem właściwych kanałów, to i ciężko porządnie "zabasować".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-14, 12:19    Odp: [Technika] Podciągi

wlodi9 napisał/a:

Jeżeli się mylę, proszę naprowadźcie mnie na właściwą drogę..
Pozdrawiam.


Ja Cię naprowadzę: graj normalnie! ;) W sensie "puckerem", czy jak to się tam nazywa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-14, 18:44    Odp: [Technika] Podciągi

... i nic nie PODCIĄGAJ tylko OBNIŻAJ, no chyba że swoje umiejętności :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-15, 23:04    Odp: [Technika] Podciągi

Problem z Bending'iem na 10 kanale.
/Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc się tu podczepię/

"Szlifuję" bending na 8, 9, 10 (harp w C), i o ile na 8,9 mam w miarę kontrolę jeśli chodzi o ton (ćwiczę z tunerem), to coś jest nie tak z 10:
Próbujac obniżać stopniowo mam długo długo nic, praktycznie bez zmian i nagle wskakuje mi bending ale mega - mam A +25centów (lub Bb - 25%)
Nie jestem w stanie nic mniejszego: Bb, o B nie wspominając.
Jakieś rady, jak to zmienić? Miał ktoś taki problem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-13, 15:14    Odp: [Technika] Podciągi

to forum jest świetne załapem podciąg po 5 dniach gry
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-05-13, 17:07    Odp: [Technika] Podciągi

Jesteś w 100% pewny że to podciąg?
Ja sam podobnie myślałem bo już po kilku dniach wychodził mi inny dźwięk, ale to nie był podciąg. Dopiero Kumpel mnie naprowadził (Kazix) za co mu dziękuje, kiedy wydobywam podciąg. Jeśli znasz kogoś kto gra, to poradź się! Niektórym nauka podciągów przychodzi po 10 miesiącach innym po 1 miesiącu.
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PozytyVna 

Posty: 1
Wysłany: 2011-05-27, 19:30    Znowu o tym.

Cześć, jak widać wszystkim, jestem tu nowa. :) Niedawno zakupiłam sobie harmonijkę (Hohner SilverStar) i zaczęłam na niej pogrywać. Rzeczy takie jak prawidłowe trzymanie harmonijki, wydobywanie czystych dźwięków mam już za sobą. Proste melodie grałam, przećwiczyłam. Teraz tylko sprawa tych nieszczęsnych podciągów. Naczytałam ja się o nich, prób wydobycia chyba z setki. Czy dobrze, sama nie wiem, ale zamierzam ściągnąć ten program - bedometr chyba? :D Ale do sedna sprawy. Czy ktoś mógłby mi łaskawie wytłumaczyć, o co chodzi pomiędzy podciągiem o cały ton, półtonu itd. Wiem, że się temat powtarza, ale ja nadal ani o ksztynę nie rozumiem. Z góry dzięki za odpowiedzi. :]
_________________
Niby wiem, a nie umiem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-27, 20:20    Odp: [Technika] Podciągi

Pytasz o co chodzi, z tym podciągiem o pół, cały i półtora tonu?

Po pierwszy to prawie, że najtrudniejsza sprawa. Opanowanie obniżeń na trzecim kanale wymaga wielu godzin ćwiczeń, a czasem nawet kilku lat praktyki.

Po drugie na Silver Starze jest to co najmniej dwa razy trudniejsze niż na normalnej harmonijce (Silver Star to wyrób harmonijko podobny).

Wybacz wstęp, ale chciałem Cię najpierw uświadomić.
A jak to zrobić? Otóż każdy robi to trochę inaczej i każdy sposób jest dobry, byle by dźwięk był ładny i miał odpowiednią wysokość:)

Ja robię to tak:

O pół tonu:
Lekko zabrudzam dźwięk. Zatykam nos i nie znacznie zmniejszam przepływ powietrza zwężając "aparat gębowy".

O cały ton:
Dokładam do tego język, to jest przykładam go do podniebienia.

O półtorej tonu:
Język cofam do tyłu i robię coś przypominającego ziewanie(wymawiam głoskę "o" na wdechu).

Nie łatwo to wytłumaczyć. Najlepiej znaleźć sobie od początku jakiegoś nauczyciela, który nam to wytłumaczy na żywo i skoryguje błędy.

A zapomniałem o najważniejszym. Najpierw musimy nauczyć się wydobywać czysty dźwięk z trzeciego kanału. Jeżeli dźwięk jest lekko zabrudzony (nawet jakieś ćwierć tonu), to podciąg o pół tonu będzie prawie, że nie słyszalny.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur
Gość
Wysłany: 2011-07-21, 11:32    Odp: [Technika] Podciągi

Witam serdecznie. Od razu zaznaczę, że problem może się wydawać nieco złożony, dlatego do jego opisu dołączam stosowne nagrania ;)

Zacznę od pytania: jak bardzo różnią się od siebie techniki obniżania dźwięku na kanałach 1 - 5? W moim przypadku różnica jest tak drastyczna, że szybka "zamiana" technik przychodzi mi z dużym trudem. Wygląda to podobnie bez względu na tonację - a więc zarówno na Suzuki Harpmaster w tonacji C, i na Seydelu Blues session w tonacji A, muszę stosować jedną technikę dla kanałów 1 i 2, a inną dla 4 i 5. Kanał numer 3 jest tak jakby przejściowy, więc tak czy owak da się uzyskać na nim podciąg, JEDNAK w przypadku pierwszej metody (dla 1-2) wydaje się mocniejszy, a w przypadku drugiej (4-5) nieco przytłumiony i bardziej "buczący", jednak łatwiejszy w modulowaniu wysokością dźwięku.

Oto pierwsze nagranie, i pierwsza metoda. Seydel Bluess Session, tonacja A.
http://patrz.pl?1187314
Zaczynam od 1 i 2, i wychodzi łatwo. Problemem okazują się 4 i 5, gdzie praktycznie niemożliwe jest dla mnie wykonanie ładnego i głębokiego obniżenia dźwięku, choć na przykład w przypadku 3, chwilami z problemami swobodnej zmiany "głębokości" obniżenia.
Btw, co być może usłyszeliście - sam normalny dźwięk, bez jakiejkowiek modulacji, w tym układzie jamy gębowej wydaje się nieco inny, niż przy normalnym zassaniu.

Drugie nagranie, ta sama harmonijka:
http://patrz.pl?1187321
Teraz zaczynam od drugiej strony, czyli od 5 i jadę w dół. Obniżenia wychodzą w porządku (a przynajmniej tak mi sie wydaje :] ), obniżenie 3, jak już wspomniałem, wydaje się delikatnie przytlumione i "buczące"... no i nieszczęsne kanały 1 i 2. Czuję, jakby totalnie brakowało mi powietrza, harmonijka syczy jakby była nieszczelna, a wydobycie nawet tego co jest na tym nagranu przyszło mi z najwyższym trudem.
Brzmi to tak: normalny dźwięk - dobrze, obniżenie - przytłumienie, syk powietrza, zanik dźwięku.


I CO TERAZ? :shock: Kiedyś obniżanie na dwójce i jedynce było dla mnie prawie niemożliwe (zawsze używałem metody z drugiego nagrania), a potem w końcu się tego nauczyłem, i nagle okazało sie że obie techniki różnią sie dosyć mocno. Do tego stopnia, że jeśli po obniżeniu dźwięku na 4 chcę natychmiast zrobić to samo na 2 (albo odwrotnie)... cóz, efekty nie zawsze są zadawalające :razz:


Zmienić technikę? Próbowałem. Znaleść metodę pośrednią? Próbowałem. Nauczyć się błyskawicznej zamiany obu technik. A jakże, próbowałem.
Te próbowanie trwa już od kilku miesięcy i NIC nie jestem w stanie z tym zrobić :/
Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was, forumowicze :pada:
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-07-21, 13:56    Odp: [Technika] Podciągi

Nie wiem czy o to chodzi ale sprobuje wytlumaczyc jak ja to rozumie.

Po pierwsze kazdy kanal obniza sie w inny sposob. 1-3 podobnie i 4-6 podobnie.

Po drugie (przynajmniej ja tak sadze) - kanaly 1-2 obniza sie wciagajac powietrze i wymawiajac iiiiuuuuuuuu
natomiast kanaly 5-6 uuuuuiiiiiiiiiiiiiii
3 kanal tez obniza sie wymawiajac iiiiiiiiiiuuuuuuuuu ale juz troche inaczej.
4 kanal to jakos tak pomiedzy.

Jesli ktos uwaza inaczej prosze poprawic.

pozdrawiam :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-07-21, 19:01    Odp: [Technika] Podciągi

Jaszczur, zacznijmy od tego, że na kanale nr 5 stroik górny i stroik dolny różnią się od siebie jedynie o pół tonu, więc kanał ten do podciągów się kiepsko nadaje - podobnie jak 7., gdzie mamy podobną sytuację. Zacznij ćwiczyć z szóstym włącznie. Poza tym - ja tak to widzę - na powyższych nagraniach (za które wielkie dzięki, bo większość proszących o radę ich nie zamieszcza, a potem się dziwi, że forumowicze nie potrafą pomóc :] ) wyraźnie brakuje Ci tchu i to i na jednym, i na drugim. Może chciałeś je zagrać za szybko po sobie, a może nawet na jednym oddechu. Chłopie, więcej luzu, a na pewno Ci wyjdzie. Ćwicz powoli i dokładnie, a na pewno zacznie Ci wychodzić. Może brak mi doświadczenia, ale ja u Ciebie żadnych problemów z techniką nie widzę :)
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2011-07-21, 20:10    Odp: [Technika] Podciągi

Kazix napisał/a:
wyraźnie brakuje Ci tchu i to i na jednym, i na drugim. Może chciałeś je zagrać za szybko po sobie, a może nawet na jednym oddechu. Chłopie, więcej luzu, a na pewno Ci wyjdzie. Ćwicz powoli i dokładnie, a na pewno zacznie Ci wychodzić.


Niestety problem nie leży w braku tchu - jego akurat nie brakuje. :| Luzu tak samo, podobnie jak dobrych chęci, a mimo to nie mogę poradzić sobie z tym problemem, mimo że ćwiczę nad nim od bardzo dawna :?

Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie wspomniałem wcześniej, a może być istotna - w tej pierwszej metodzie z pierwszego nagrania, która jako jedyna pozwala mi uzyskać obniżenie na jedynce i dwójce, język znajduje się znacznie wyżej i jego środkowa i tylna część praktycznie dotykają podniebienia. Gdy próbuję w ten sposób obniżyć dźwięk na trójce, czasami pojawia się nieprzyjemny odgłos przypominający chrapanie. No i próby kontrolowania bendingu wychodzą słabo, przez co na przykład próba zagrania "Amazing Grace" to jeden wielki EPIC FAIL :razz:

Inna sprawa, że ta metoda jako jedyna pozwala obniżyć na dwojce.

Druga metoda, z drugiego nagrania wygląda na znacznie bardziej elastyczną, i taki jest dźwięk (bezproblemowe obniżenie na 3-6), choć przy okazji wydaje mi się trochę mniej wyrazisty! BTW, w tym przypadku język jest odrobinę niżej niż w nagraniu nr.1.
Ale przy okazji nie jestem w stanie obniżyć dwójki. :sad: I nie jest to wina braku tchu! 8/ Tak gdzie poiwnien być obniżony dźwięk jest znacznie cichszy, stłumiony odgłos ze świstem powietrza w tle - zresztą, nagranie mówi same za siebie.


Dziękuję serdecznie za wasze odpowiedzi no i czekam na głosy innych forumowiczów :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-07-21, 22:25    Odp: [Technika] Podciągi

A spróbuj innej metody! Dzisiaj uczyłem w ten sposób koleżankę, zapatrzoną w grę Boba Dylana, przez co z obniżeniami, szczególnie na niższych kanałach, kiepsko zapoznana. Nie myśl tyle o ustawieniu języka, a wyobraź sobie dźwięk bazowy i ten który chcesz uzyskać. Spróbuj "usłyszeć" go w głowie, a przy okazji zwizualizuj jako linię, którą zaginasz w dół. Brzmi dziwnie i abstrakcyjnie, ale dzisiaj dało efekty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2011-07-24, 17:02    Odp: [Technika] Podciągi

Próbowałem. Dziesiatki razy. Od dawna, bo już sam wcześniej pomyślałem o takiej metodzie. Chciałem się od nowa nauczyć się podciągów, bez względu na stare, być może błędne przyzwyczajenia. I nic. :(
Najgorsze jest, że jakkolwiek bym nie próbował, między tylną częścią języka a podniebieniem tworzy się nieprzyjemny dźwięk przypominający chrapanie. A poza tym przez to niejednokrotnie tracę kontrolę nad obniżeniem, i prawdopodobnie właśnie TO jest przyczyną problemów. Na to też nic nie mogę poradzić. Może mam tak zbudowaną jamę ustną i język, że inaczej się nie da? 8/ Nie wiem.

Wiem, że bez próbowania niczego się nie osiągnie, ale ja z tymi problemami - z tego posta, oraz pierwszego w którym umieściłem nagrania - w ogóle nie mogę sobie poradzić, mimo że wkładam w to dużo czasu, prób i starań :sad:


EDIT:

Znalazłem coś takiego:
http://www.harmonicaclub....r_harmonica.htm
Fajna rzecz i sporo wyjaśnia, zwłaszcza jeżeli ktoś dopiero co kupił harmoszkę i coś takiego jak "podciag" jest dla niego czarną magią.



Pytanie brzmi następująco:

CZY I WY UZYSKUJECIE OBNIŻENIE DŹWIĘKU W PODOBNY SPOSÓB JAK ZOSTAŁO POKAZANE NA POWYŻSZEJ STRONIE I NA ANIMOWANYM GIFIE?

Bo w moim przypadku wygląda to mniej więcej w ten sposób:

Czyli: język sztywny, uniesiony w kształ łuku, pod samym podniebieniem, tak że praktycznie do niego przywiera.
Obniżenie wychodzi, ale na dwa różne sposoby w zależnosci od delikatnych zmian ustawienia jezyka (ale na tyle duzych, że trudne jest przechodzenie z jednego do drugiego) - tutaj odsyłam do nagrań z pierwszego napisanego przeze mnie posta ;)
ALE czesto towarzyszy temu wspomniany wcześniej nieprzyjemny "chrapiący" dźwięk, gdy powietrze przechodzi przez wąską szczelinę miedzy językiem i podniebieniem.

Jakieś sugestie? :roll:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-07-25, 17:44    Odp: [Technika] Podciągi

Pierwszy GIF przycina język zębami ;) . A u mnie rzeczywiście, język wygina się w łuk zmniejszając przestrzeń między nim a podniebieniem, ale jego przednia część jednocześnie przysuwa się w kierunku zębów. Następuje też ruch krtani, przesuwa się nieco w górę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-07-25, 19:28    Odp: [Technika] Podciągi

Te ustawienia języka w/g mnie są pomocne w początkowej fazie nauki (tak właśnie się uczyłem, pomaga aparat zamknięty i otwarty, cofanie języka), ale potem starałem się nie ruszać językiem a grać poprawne dźwięki na 3 kanale kombinując z krtanią, wydaje mi się że wtedy można grać szybciej. Dodam że podstawą do nauki jest wydobywanie czystych dzwieków, jak radził Zamieszkały
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-02, 19:40    Odp: [Technika] Podciągi

pozwólcie, że się wypowiem. Napisałem to samo w jakimś innym temacie. Żadne picie przez słomkę czy mocniejsze wciąganie powietrza. Dokładnie tak jak na rysunkach nieco wyżej. Pomocne jest lustro. Trzeba się nauczyć oglądać swoje gardło... bez wywalania jęzora. To jest trudne - tu trzeba się zgodzić. Więc tak: stajemy przed lustrem, otwieramy usta, i zaglądamy do gardła... chodzi o to aby widzieć wszystko. Podniebienie miękkie, języczek i tę wielką różową dziurę na samym końcu... chciałoby się powiedzieć głębokie gardło. Ćwiczenia języka to klucz do sukcesu. To ważny narząd i warto mieć nad nim kontrolę, z różnych względów... Dodam tylko, że absolutnie nie powinien być sztywny. Każdy kto gra na harmonijce albo słucha innych graczy wie doskonale, że za pomocą języka osiąga się brzmienia wręcz niemożliwe do wyobrażenia... Różne rzeczy się mówi, jedne są lepsze inne gorsze, jednak jedno jest słowo mądrości: ĆWICZ. I wszystko stanie się możliwe.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-03, 10:34    Odp: [Technika] Podciągi

Jeśli chodzi o ćwiczenie podciągów dobre rezultaty daje granie znanego dobrze sobie utworu z tymi podciągami, wtedy łatwiej usłyszeć czy dobrze brzmi. Może podam 2 przykłady.

1. na opanowanie dokładne obniżeń :) (podciągów) na 3 kanale proponuję początek melodii z serialu "07 zgłoś się" - łatwo wpada w ucho i prawie każdy (no powyżej lat trzydziestu to zna):

2 (5) (3')(3'')(3''') (1) (2') 2

2. podciąg na 2 kanale. Początek drugiej części ragtime'u Scota Joplina "The Entertainer" na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=fPmruHc4S9Q od 0:53

2 (2'')(2')(2) (3'') (2) 2 (2'')(2')(2) (3'') (2)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mannschaft 

Wiek: 28
Posty: 26
Skąd: koło Krakwa
Wysłany: 2011-11-03, 16:00    Odp: [Technika] Podciągi

Witam chciałbym się zapytać czy program bandometer jest darmowy a jeśli tak to proszę podać z kąd moge go ściągnąć? :roll:
_________________
Sowas wird nie mehr wiederholt
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-11-03, 18:00    Odp: [Technika] Podciągi

http://bendometer-playing-system.en.softonic.com/

pierwszy link jaki wyskoczyl na google ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
mannschaft
mannschaft 

Wiek: 28
Posty: 26
Skąd: koło Krakwa
Wysłany: 2011-11-03, 18:06    Odp: [Technika] Podciągi

dzięki masz punkt a jest on darmowy?

[ Dodano: 2011-11-03, 18:14 ]
ściągnąłewm już go i zainstalowałem ale nie wiem jak uruchomić
_________________
Sowas wird nie mehr wiederholt
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-11-03, 18:24    Odp: [Technika] Podciągi

mannschaft napisał/a:
ściągnąłewm już go i zainstalowałem ale nie wiem jak uruchomić


z tego co pamietam to musisz sie zarejestrowac, nastepnie zawsze jak sie logujesz do programu to odlacz kompa od internetu (bo program odwoluje sie do bazy danych z tabami, ktora jest platna). Program bardzo dobry, polecam :)

ps.dawno nie uzywalem, wiec pewnie cos pominalem
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mannschaft 

Wiek: 28
Posty: 26
Skąd: koło Krakwa
Wysłany: 2011-11-03, 18:39    Odp: [Technika] Podciągi

nie da się nawet zalogować chyba trzeba pobrać bandometer p.s?
_________________
Sowas wird nie mehr wiederholt
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-03, 20:46    Odp: [Technika] Podciągi

http://www.seventhstring.com/tuner/tuner.html <-- to jest narzędzie dokładniejsze i bezpłatne, z którego można korzystać legalnie i bez ograniczeń. Co prawda nie ma harmonijkowej formy, ale pokazuje jaki dźwięk jest grany i jakie ma odchylenie od wzorcowego. Nauczyć się, jakimi podciągami jakie dźwięki można osiągnąć i wtedy znakomicie spełnia swoją funkcję.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-11-04, 12:37    Odp: [Technika] Podciągi

Ja zamiast korzystania z bendometru i innych tego typu wynalazków proponuje zakupić najtańszy stroik chromatyczny. W ten sposób można bardzo dokładnie kontrolować wysokość dźwięku podczas ćwiczeń podciągów.
BTW a najlepiej grać do podkładu i "na ucho" kontrolować czy gramy czysto-to przekłada się na czyste granie w praktyce jamowej czy koncertowej.
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mannschaft 

Wiek: 28
Posty: 26
Skąd: koło Krakwa
Wysłany: 2011-11-05, 11:16    Odp: [Technika] Podciągi

a jak to narzędzie się obsługuje? :what:
_________________
Sowas wird nie mehr wiederholt
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-05, 14:21    Odp: [Technika] Podciągi

Stroik chromatyczny? Działa na takiej samej zasadzie, co stroik gitarowy, tylko, że jest chromatyczny. :D
Pokazuje odchylenie od idealnego dźwięku. :)
Podstawowa znajomość angielskiego wystarczy. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu