Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Xemor 


Wiek: 29
Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2011-10-02, 14:16    Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

W Mam Talent pojawił się kolejny harmonijkarz: Jakub Sikora. Co sądzicie o Jego stylu gry?

http://mamtalent.tvn.pl/w...kiem,21287.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-02, 15:25    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Myślę, że tak może zagrać przeciętny harmonijkarz bez przygotowywania się do występu, całą sprawę załatwił tak naprawdę podkład. Trochę zdziwiło mnie pozytywne nastawienie jury, często krytykują nieczystości itp. a tu nic nie zauważyli. Harmonijkarz w poprzedniej edycji był o klasę lepszy - o ile dobrze pamiętam.

Z drugiej strony trzeba się cieszyć, że harmonijka jest pokazywana i robi się popularna. Do tego mam uznanie dla tego człowiek, że odważył się pokazać swoje umiejętności na scenie, do oceny. Mnie w takich sytuacjach zżera stres. Choć z drugiej strony podkłady były takie, że trudno tam byłoby zagrać coś niepasującego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-02, 19:53    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Za to "tylko smętny blues" bym w niego rzucił pustą butelką po Jacku Danielsie. Albo nie, szkoda butelki.
Mamy na forum wielu wiele lepszych harpiarzy. Żadnego tematu ani pomysłu. Rany, że to weszło...
Fajnie że się pokazał ale nie miał nic do zaprezentowania. Podkład się zmienił a to jak grał nie. Szanuje człowieka, samego w sobie ale... jestem na NIE i dziwię się, że jak ktoś słyszy harmonijkę to nagle nie potrafi obiektywnie oceniać muzyki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-02, 20:10    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Dobrze, że się pokazał i jakoś ten instrument promuje. Może i nie zachwycił (przynajmniej tych, którzy grają i wiedzą co harmonijka tak naprawdę potrafi), ale zdecydował się wystąpić w tym programie. A co do smętnego bluesa. Podkład, przynajmniej na początku był bardzo bluesowy :) . Może i były baboki (kilka razy sąsiad, tremoloando jakos nie w time'ie). Fajny był ten pomysł, ze zmianą beatu w podkładzie, on też wtedy zmienił rytmikę gry, na nietriolową. Ale z ostatnim dźwiękiem się spóźnił :) . Ja mu życzę powodzenia, ale samym graniem jednak też mnie nie zachwycił.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
rayen 

Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-04, 19:49    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Hej. A rozpoznajecie może w jakiej tonacji jest ta harmonijka? Ponieważ bardzo podoba mi się jej dźwięk :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-04, 20:26    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Tonacja C.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-10-08, 13:16    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Tak sobie myślę, że to ma być show, i dlatego też wszelkie inne "talenty" powinny być pokazywane i promowane (nie tylko wokal) nawinął się z harmonijką i bardzo dobrze to dla show.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-10-08, 15:39    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Ja tam bardziej wolę tego harmonijkarza w Must be The Music, oryginalny człowiek, nie chwali się a gra o wiele lepiej od niego.
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-10-24, 23:51    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

No za tego smętnego bluesa to nie jeden by go nawrócił. Chyba nigdy nie słyszał bluesa. Ten program niestety jest czysto komercyjny. A co do pozostałych rzeczy to uważam podobnie jak Wy. Nie ma co tu dużo gadać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Xemor 


Wiek: 29
Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2011-10-25, 00:52    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Chyba niewiele wiesz na jego temat. Zachęcam do obejrzenia filmiku, w którym wyjaśnia kilka ciekawych informacji o sobie, między innymi że gra w kilku zespołach bluesowych i skąd wziął się pomysł na muzykę klubową. Ja osobiście raduję się, że pokazał On ludziom inne oblicze harmonijki. :) (W sobotę będzie można go zobaczyć w półfinale.)
http://mamtalent.tvn.pl/u...sikora,125.html
_________________
http://www.youtube.com/user/Xemor95
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-25, 09:44    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Cytat:
Chyba niewiele wiesz na jego temat


Wie czy nie wie, może nie znać jego życiorysu - ważne, że słyszy jak gra. Nijak ma się do tego wiedza na jego temat. Wow, że gra w kilku, jak dla mnie żadna rewelacja, póki kiepsko gra :) Wielu bardzo dobrych harmonijkarzy z tego forum gra w 1 kapeli albo w duecie - Maciek D. - i wystarczy, ważne żeby powstawała dobra muzyka. 5 kapel, to mi brzmi jak chwalenie się posiadacza 5 gitar za 3 tysiące, który zatrzymał się na nothing else matters. Słyszałem nie raz, już jakich harmonijkarzy zatrudniali do współpracy tacy instrumentaliści z naszej polskiej górnej półki jak Kapołka (gitarzysta którego pewnie znacie) - cały skład przeważnie ma z muzyków pro, jak np. Darek Ziółek na basie. A co do harmonijkarza niestety nie byłem nigdy szczególnie zadowolony. Nie oceniam oczywiście ich współpracowników negatywnie, po prostu zdarzał się ktoś, kto kiedyś latami grał w innym klimacie, w okolicach Dżemu, gdzie takie bardzo niedoskonałe granie pasowało a jak przyszło do grania ambitniej, na wyższym pułapie, to zapachniało Ryśkiem Riedlem. Więc tym bardziej jakiś chopek może sobie grać i w 5 kapelach, to o niczym nie świadczy. Ty go posłuchaj a nie poczytaj o nim i oceniaj jak gra. Ale tak jak pograsz dłużej, w sensie sam Xemor nabierzesz swojego stylu, to przyznasz mi rację, że oceniłeś go ze złej perspektywy.
Wiesz, w muzyce nie ma umowności. Jak ktoś zagra coś koszmarnie to słychać że koszmarnie i nie interesuje mnie jego wytłumaczenie ile grup zwołał do wspólnego rzemieślniczego pitolenia :)
Nie pokazał innego oblicza harmonijki, takie rzeczy już słyszeliśmy jak ktoś zdolny po miesiącu lub mniej zdolny po 3 miesiącach się nagrał.
(na luzie oczywiście czytać, bo ja tu na nikogo nie warczę)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-25, 16:41    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Ja myślę, że on jest na tym forum, tylko jeszcze się nie ujawnił.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-10-25, 23:32    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

No i racja. Może gość grać nawet i w 50 kapelach. Myślę że najsprawiedliwiej ocenili by go ludzie gdy pojechał by na jakikolwiek konkurs ogólnopolski gry na harmonijkach. Tam oceniają ludzie którzy się na tym znają a nie udają że się znają (Mam talent). No i byłoby po sprawie. Na konkursie trzeba zagrać przynajmniej z kilka minut a nie minutę czy półtorej. Wtedy wszystko wychodzi. Zresztą kto słyszy to słyszy. Jak ktoś ma dobry słuch to wszystko wyłapie. Ta druga cześć jego gry nawet fajnie mu wyszła no ale to chyba za mało aby uznać kogoś za dobrego harmonijkarza. Musi chłopak jeszcze zjeść dużo chleba....... Nie można go też zniechęcać. Niech się bierze do roboty i niech pokarze coś dobrego za kilka lat. Gorzej jak mu soda do głowy uderzy i stwierdzi że jest de best.

[ Dodano: 2011-10-26, 00:41 ]
No i żeby być dobrym harmonijkarzem to musiałby zacząć słuchać niestety albo stety największych mistrzów bluesowej harmonijki i nie tylko bluesowej. No ale jeżeli blues dla niego to smęt no to sory. Uważam, że dobry harmonijkarz powinien umieć zagrać z filingiem każdy rodzaj muzyki. od Bluesa po ludową.

[ Dodano: 2011-10-26, 00:42 ]
Nie można zamykać się tylko na jeden rodzaj muzyki. To największy błąd.. Pamiętajcie o tym.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-10-26, 08:28    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Moim zdaniem jest kiepski. Pół forum zagrałoby lepiej ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-10-26, 20:44    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Zgadzam się z przedmówcami, jest wielu harmonijkarzyw na forum i w Polsce, którzy zagrali by o wiele lepiej niźli Jakub S.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-10-26, 21:08    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Też się włączę do dyskusji. Pierwsze do czego chciałbym się ustosunkować to "smętny blues". Moim zdaniem wypowiedział się z lekka dwuznacznie. Myślę, że chciał zwrócić uwagę, że nasz instrument to nie jest tylko jak powszechnie się uważa gra przy ognisku, jakieś piosenki folkowe, lub stylizacja na Ryśka z Dżemu. Przeciętnemu człowiekowi zapewne z tym się ten instrument kojarzy. O jedno słowo za dużo, gdyby powiedział, że harmonijka to nie tylko blues zapewne nikogo by to nie uraziło. Co do kwestii gry i jego osoby mam to niego szacunek jak i dla innych osób występujących w takich programach, ponieważ zdaję sobie sprawę, że dla mnie byłoby to ogromne wyzwanie. Uważam też, że nie należy oceniać muzyka tylko po jednym występie. Nie ulega wątpliwości, że nie był to powalający występ, ale to nie znaczy od razu, że on grać nie potrafi. Co do podkładu to wybrał całkiem fajny i nie sądzę, żeby był on super prosty. Zagrać prostego bluesa nie trudno, bo harmonijka jakby jest poniekąd stworzona do tej muzyki i od wielu lat w niej gości, a klimaty klubowe to już całkiem co innego.
Na koniec dodam, że ile osób tyle zdań, lecz nie skreślajmy człowieka po jednym występie.

Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Xemor 


Wiek: 29
Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2011-10-29, 21:11    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Półfinałowy występ Jakuba, zajął On 3 miejsce:

http://mamtalent.tvn.pl/w...ijki,23162.html
_________________
http://www.youtube.com/user/Xemor95
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-29, 21:16    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Kto mu dał te spodnie?!

No a zagral dość przyzwoicie. Przeciętnie. Lepiej niż w 1 etapie ale bez rewelacji. Bardziej by mi zaimponował jakby wykorzystał czas tych 3 minut na jakąś kompozycję. Bo nie wiem czy potrafi. Nie pokazał znowu za dużo. Poprawne.

"Możesz rozpocząć mode na harmonijke". Broń Cie panie Boże. Już jest za dużo jazgotu wszędzie. A im więcej takich jazgotliwych gówniarzy tym mniejszy szacunek dla mistrzów, czy też nie tylko mistrzów ale i porządnych harpiarzy. Kolejne pitolenie jak o Ryśku Riedlu.

PS: "petarda" - czyli "fiuuuuuuu" i nima.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-29, 21:48    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

A moja żona powiedziała mi, czy mógłbyś zagrać tak jak on, nieźle się wkurzyłem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
towal
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-10-29, 21:54    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Było lepiej niż w poprzedniej części sprzed tygodnia, choć wydaje mi się, że chciał pokazać jakby swoją wszechstronność dając trzy różne fragmenty ( tak bardziej pod "publikę" ). Myślę, że gdyby choćby opracował jeden numer, a perfekcyjnie byłoby dobrze. :harp:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-10-29, 22:45    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Podkłady sie zmieniały, ale nie jego gra nie. Według mnie "wali": prostotą (negatywnie), gubieniem rytmu, sasiadami, kiepskimi wjzadami w wyzsze rejestry. Nie można powiedziec, że było tragicznie, czy źle, aczkowlwiek do miana dobrego wystepu duzo temu brakowało.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-29, 22:47    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

adamg53 napisał/a:
A moja żona powiedziała mi, czy mógłbyś zagrać tak jak on, nieźle się wkurzyłem.


Nie dziwię się. Ot taki cyrkowiec. Ale niech gra, może rozwinie się, przeżyje tragedię jakąś to i bluesa zacznie grać. Póki co poziom szkolny :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-10-30, 11:41    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

A mi najbardziej się podobało,że mógł po występie zadzwonić do swojego ojca i pochwalić się jak mu poszło.Postaram się,żeby moi trzej synowie i dwie córki też jak dorosną zawsze mogły to zrobić :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2011-10-31, 22:41    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Wydaję mi się, że za surowo osądzacie kolegę po fachu. Jak wspomniał gra od niedawna, dla laika grał super - odebrany został przez publiczność i telewidzów pozytywnie w końcu zajął 3 miejsce. Wiadomo, że jeszcze nie wszystko mu wychodziło, ale ja go podziwiam za odwagę i występ w "Mam Talent". Najłatwiej jest krytykować, jeżeli jesteście lepsi w grze (a wiem, że są takowi na tym forum) to wystartujcie np. w Mam Talent. Pozdrawiam
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-11-01, 08:21    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Jak sie w piatek wypowiedzialem o jego pierwszym wystepie to zostalem zbesztany przez rodziny bo przeciez on gra przepieknie i jest super i wgl a ja mam sie nie wypowiadac bo przeciez tylko ja jestem jedynym harmonijkarzem w rodzinie i wiem o co w tym wszystkim chodzi wiec dla swietego spokoju powiedzialem ze polfinalowy wystep tez byl super...


PS. przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z laptopa cioci i niedzialaja tutaj nie wiem dlaczego
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-06, 18:19    Odp: Harmonijka w 5 odcinku Mam Talent 2011

Tak się składa że pracuje przy tym programie, z obowiązku byłem tam i powiem szczerze- że z mojego punktu widzenia koleś wymiatał- faktem jest że mój punkt widzenia, a raczej słyszenia ni jak ma się do rzeczywistości, bo ja nie słyszę, słuchu muzycznego nie mam, na lewe słyszę o 60% słabiej, więc nie musicie mnie traktować poważnie.
Nie musicie się też obawiać. Harmonijką katuję jedynie wypchanego bażanta i wyposażenie mojego snycerskiego warsztatu... od kilku zaledwie dni- choć to nie pierwsza przymiarka- w końcu jako fajkopalacz, pół życia porównywania do włóczykija zrobiło swoje.

To właśnie ten występ przypomniał mi o tym by wygrzebać harmonijkę i zobaczyć czy dam radę coś zagrać, nie znalazłem swojej starej harmonijki (BB), ale druga połówka zobaczyła harmonijkę w lidlu za 19,90 i oto mam, z okazji trochę wcześniejszych mikołajek... (pewnie miała już dość przetrząsania wszystkich kartonów na strychu) wielu z was uzna to za żart, a ja powiem szczerze- może nawet w tym tygodniu kupuje specjal 20- bo mi się spodobało- nie znam zdania bażanta, ale on to jakoś ścierpi... a jak nie... zawsze może wyemigrować na strych... druga połówka mająca słuch absolutny twierdzi że w granej przeze mnie cichej nocy da się nawet odszukać parę czystych dźwięków i jej nie przeszkadza, jak przechodzi obok

Co jest istotne- ano to że a nóż takich jak ja co to może by coś sobie zagrali, będzie więcej, a jak popularność trochę wzrośnie to a nóż wedelec trafi się choćby jeden na setkę taki co będzie wymiatał- również w waszej ocenie...

Ot to tyle odnośnie programu...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu