Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-24, 15:18    [Harmonijki] Coś lepszego..

Witam wszystkich.
Mam swojego Pro Harpa już od około roku i całkiem nieźle mi idzie..
Chciałbym więc zainwestować w jakąś lepszą harmonijkę.
Dużo (z tego forum) pochwał usłyszałem w kierunku Speciala 20, ale chodziło by mi o coś jeszcze lepszego.
Co jesteście w stanie polecić (najlepiej gdyby była to firma inna niż hohner)..
Od razy dodaję, że sam jestem w stanie wydać do 200 złotych, aczkolwiek chętnie przyjże się i droższym harmonijkom.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-04-24, 17:18    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Hoho 200zl to samochód lepiej kupić ;]. A z harmoszek to może Promaster Suzuki. Gdzieś czytałem, że dobra harmoszka i dostepna też w wersji valved. Oni wogule wypuścili nowych pare modeli, nawet takie za 300, ale podejżewam, że nikt z grupy takich nie ma, nie mówiąc już o Promasterze. Oooo, obczai sobie Seydele na harmonijka.mud.pl, to są podobno git harpy, a nowy model 1847, hmm to to musi być cudeńko.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-25, 20:21    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

A co powiecie o tej harmoszce?- OVERDRIVE MR 300 (Suzuki):
http://harmonijka.mud.pl/...l=pl&id=241&f=4
Mi się podoba.. a przy okazji zawsze chciałem się nauczyć overbendingu, a tu jak widać zadanie jest ułatwione..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-04-26, 17:08    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Hmm, na takiej to chyba wchodzi w grę całkowicie inna technika trzymania [o graniu nie mówiąc]. Ale wygląda zachęcająco [ z tego co wiem, to jest to ulubiona harmoszka Igora Flacha ]
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-04-26, 18:02    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Harmonijka ulatwia zablokowanie drugiego stroika, dzieki czemu overblowy wychodza neimal bez wysilku. Jednak przy graniu na Overdrive'ie trzeba niezle palcami przebierac :) . Wypada tez nauczyc sie trzymac harpa tak, zeby nie zakrywac otworow przypadkowo. W tedy overbowy beda robic sie nie zawsze zgodnie z nasza wola.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-04-26, 18:27    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

ano ano, czyli ciężka sprawa jednym słowem. Bardziej bym polecał koledze kupić np. 2 harmoszki [różne tonacje] jakiegoś Special20 albo co. Kupować jakąs wypasioną nie wiem czy sens. A o jakiej tonacji myślisz? Przypomniało mi się, że całkiem niedawno sadziłem się na Bushmana Delta Frosta, obczai go na harmonijka.com.
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-26, 18:34    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Myślę o G, A lub Bb (czyli nasze B).. Ale chyba pokuszę się na full wypas... :) .. ale nie teraz. Jednym słowem - brak kasy (to są 2 słowa, ale co tam..).
Chyba sobie taką zafunduję pod koniec roku ;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-05-03, 22:11    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Adam Gussow w swoim cyklu filmikow instruktazowych gra na Marine Bandach w Bb. Z tego co slyszalem wnioskuje, ze to bardzo fajna tonacja. Nieco wyzsza niz A, ale brzmi naprawde ladnie. Niestety, harpy w tym kluczu sa dosyc rzadkie. W Toruniu moge dostac w Bb jedynie Silver Stary lub Marine Bandy Deluxe.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2007-08-31, 19:18    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Wygląda na godną kupna. Jakbym miał money to bez zastanowienia bym taką kupił.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Oleq 


Wiek: 34
Posty: 30
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Gdynia / Wrocław
Wysłany: 2007-09-05, 23:15    Odp: [Harmonijki] Coś lepszego..

Witam :)
A ja, jeśli można jeszcze pisać w tym, bądź-co-bądź starym temacie, nie kupiłabym z pewnością na miejscu Zadbah 'a tego cudaka ;) Nie wydaje mi sie, aby był sens wydawania takich pieniędzy na karkołomny instrument ;) lepiej naucz się grać na klasycznych harmonijkach diatonicznych najpierw. Poznaj różne tonacje, znajdź ulubiony model... I nie szukaj "lepszych od special20", bo nie ma to sensu jeśli kiedyś faktycznie zdecydujesz się na dany instrument, a nie będziesz mógł znaleźć potrzebnych Ci tonacji czy podołać finansowo potrzebie zmieniania instrumentów na nowe (z czasem przez rok będziesz zużywał nie jedną a kilka, a może nawet kilkanaście harmonijek:P).
A jeśli chcesz usłyszeć coś konkretnego to pokażę Ci na co ja teraz patrze i co kupuję:
http://www.seydel1847.de
a to na co zdecydowałam się ja to Blues Session. Za tydzień powinna harmonijka do mnie dotrzeć i będę mogła wtedy powiedzieć co o niej sądzę. Ale słyszałam bardzo wiele pochlebnych opinii nt. Seydel'i - dobre wykonanie, dużo dostępnych tonacji i gratis etui i ściereczka :P No poza tym możemy się też bawić w zmiany samych stroików miast całych harmonijek w razie "kontuzji" ;) proponuję założenie oddzielnego tematu lub nawet działu dla firmy Seydel i jej harmonijek bo jest tego godna i z pewnością znajdą sie osoby mogące powiedzieć na ten temat coś więcej :)
pozdrawiam i dobranoc :harp:
Ola
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu