Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-25, 17:54    Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Cześć
Jaka według was jest najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem bo ja już sam nie wiem. Najpierw chciałem solist pro ale podobno szybka pada, potem stwierdziłem ze biorę Heringa vintage 1923 ale ton. A nie można dostać w Polsce a z Anglii nie mam zamiaru sprowadzać bo przesyłka wyniesie więcej niż harmocha... Zastanawiam się coraz poważniej nad marynkami i bluesharpem słyszałem ze niektóre maryny maja 5 lat i graja jakby były kupione przed chwilą ale slyszalem tez ze padły po 2 miesiącach... Zadęcie mam takie średnie
Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź


PS.Jak mam brać maryne to deluxe czy zwykłą? Aha i jeszcze moj budżet to ok 140 zl
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2011-10-25, 21:39    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

taka na której nie grasz :) bez urazy oczywiście...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 13:36    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

no dobra moze zle zadalem pytanie... Ktora z harmonijek z drewnianym korpusem najdłużej WAM wytrzymala (oczywiscie jak na niej graliscie duzo i czesto)
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-10-26, 14:04    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Ze wszystkich harmonijek z drewnianym korpusem, jakie JA miałem, najdłużej MI wytrzymała Marine Band Deluxe. Właściwie, to jedna dalej trzyma ;) Choć generalnie wiele modeli drewnianych nie miałem, to jednak - porównując z innymi harmonijkami - MB deluxe jest trwała. Choć... Grzebień pęcznieje, więc już takich nie kupuję ;) Pozdro!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-26, 15:38    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Mi osobiście najdłużej trzyma się seydel 1847. Mam go już dwa lata i gram dość dużo. Marine Band Deluxe, też należy do wytrzymałych, jednak mi nie leży.
Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 16:20    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Tak tylko ze jak mama uslyszy ze kupuje harmoche za 300zl to mnie do szpitala psychiatrycznego odda bo ona niestety nie wie co to jest pasja i ile mozna na to poswiecic ale sprawie sobie 1847 na gwiazdke za rok... Poza tym chyba wezme MB ale bardziej mi sie podoba classic no i jest tansza tylko niezaimpregnowana ale ja malo slinie przy grze poza tym zawsze za reszte kasy ktora zostanie moge kupic wosk czy jakis lakier i zaimpregnowac
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Ostatnio zmieniony przez robi-97 2011-10-26, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-26, 16:31    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Z tym, że Classic jest nitowany, a nie skręcany. Więc go nawet nie rozkręcisz, żeby wyczyścić, a co dopiero impregnować. Możesz go przerobić na śruby, ale czy nie lepiej dołożyć te kilka złotych? Nie to, żebym odradzał, zwłaszcza, że nie grałem na Marine Bandzie Classicu.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 17:02    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Z tego co czytalem MBDx tez pecznieje pomimo zaimpregnowania a to jest prawie 50zl rożnicy no a MBc ładniej brzmi
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-10-26, 19:17    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Ja mam MB classic (w 'c') od 2009 r. Od czasu do czasu rzucam ją w miskę w wodą i oczyszczam w tym czasie, nieraz grzebię w niej jakimiś wykałaczkami i wyciągam jakieś brudy :D Nie wiem, czy to taki szczęśliwy model, ale moja trzyma się świetnie.
Fakt, że w trakcie kupiłem jeszcze 2 to i tak na MB gram najczęściej. Poza tym, fajnie brzmi ze wzmaciaczem, a już szczególnie do jammów kiedy ktoś jeszcze popierdziela na gitarce. Fajnie wygląda, i dobrze otwiera sie nią piwko ;P

Polecam, i to bardzo

p.s korpus pęcznieje, ale dzięki temu jest lepiej wypełnia ewentualne dziury.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 19:29    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Outsajder Jakie piwo przeciez w profilu jest napisane ze masz 16 lat! Oj nie ładnie tak... dobra a teraz na serio kiedy idziemy na piwko ja stawiam hehehe

OutSajderku a ten korpus to mocno pęcznieje czy tak tylko z milimetr?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-26, 19:34    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

robi-97 napisał/a:
dobra a teraz na serio kiedy idziemy na piwko ja stawiam hehehe


Uważaj, bo to przestępstwo z art. 208KK („Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”).

Ale z tego co widzę, masz 14 lat, więc was obu co najwyżej czekałoby postępowanie w sprawach nieletnich przed sądem rodzinnym. Dlatego ostrożnie z tymi piwkami Panowie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 19:42    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Oj Maćku to Ty studiujesz prawo? Wiem ze ktorys z nas (harmonijkarzy na forum) studiuje bo pisal o tym pod tabami do nothing else matters hehe... Jedno małe piwko jeszcze nikomu nie zaszkodziło i nie mow ze ty w naszym wieku nie piłes piwa z kumplami bo kazdy pil... Lece oglądać po raz 15 twoje recenzje o marinkach

A jeszcze takie jedno pytanko: Czy marine band classic i marine band 1896 to jest to samo czy nie? Jeśli tak to czym sie roznia i ktora lepsza?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-26, 20:22    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Tak, studiuję prawo. Może i małe piwko nie szkodzi, ale prokurator w takim wypadku śmiało mógłby doszukać się usiłowania dokonania przestępstwa z 208 KK. jeżeli ktoś małoletniemu by piwko obstawił. Samo mówienie o postawieniu piwka to jeszcze nic takiego. Ale jakby komuś się zdarzyło, albo i jeszcze by ktoś przydybał na tym sprzedawcę, to i on, i Wy mielibyście problemy.

A co do Marinek, 1896 i Classic to to samo :) . Jednak teraz Hohner zmienił wygląd swoich harpów, już ich korpus nie jest czarno-pomarańczowy, a wygląda tak, jak ten od Deluxe'ow.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 20:29    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

no dobra ale w niektorych sklepach jest napisane Marine band 1896 i czasami jest przy nich MS (wiem co to znaczy) i kochtuje ona 75zl a w innych jest napisane Marine Band Classic i kosztuje 99zl czyżby to jakis chwyt marketingowy?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-10-26, 20:31    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

robi, co do pęczniejącego korpusu to niewiele się on powiększa.
Łatwo zaobserwować to pomiędzy dziurkami (na tych szczebelkach), po prostu "wychodzą" poza kadr. Ale to nie przeszkadza(a przynajmniej mi). W sumie, przeciwnie dodaje takiej zadziorności, z czysto optycznego punktu widzenia.


Co do tego piwa, to jak stawiasz, to mów tylko gdzie i o której? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-26, 20:37    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

ciii bo znowu sie Maciek przyczepi z jego zawodowym zboczeniem i paragrafem 208 KK albo co gorsza da nam warna za spam (Bez urazy dla Maćka. Nie mam nic przeciwko zboczeniom zawodowym i słusznym warnom tez) z Lublina (mysle ze to oznacza skrot Lbn) do poznania troszku daleko ale jak bedziesz kiedys w pn to pisz
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-26, 20:50    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Hohner produkował przez jakiś czas Marynkę w wersji Modular System, która była tak naprawdę niemal identyczna ze współczesnym Blues Harpem (miała pokrywy od Big Rivera, ale stroiki i korpus taki jak Blues Harp). Z tego co wiem, obecnie jest nieprodukowana. A Marine Band 1896, to harmonijka z linii Classic, do której należy też Special 20 (nie MS, bo ta kiedyś też modułowa była), czy Golden Melody.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-26, 21:31    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

mi najdluźej wytrzymał Blues Harp, który, moim skromnym zdaniem, jest 1000 ( słownie: tysiąc) ŕazy lespszy niż wielce klasyczna i oldschoolowa marinka. Jedyna marinka jaka moglbym miec to ta z bambusowym korpusem.

Tylko po co jak za 200 złotych jest session steel?

Marinki sa nieszczelne, wolne, malo podatne na artykulacje.

Tak naprawde mam gdzies ilu swietnych harmonijkarzy na tym gra. Ok - cudownie brzmi akordowo, ale jesli chodzi o normalne granie pojedynczymi dzwiekami, to marinki wady wymieniłem wyżej.

Poza bluesharpem do 140 zl nie ma moim zdaniem sensownej harmonijki z drewnianym korpusem.

Oczywiscie - caly post powyzszy wyraza moje osobiste zdanie.

PS Macko, Ty w wieku 14 lat usta jeno mlekiem raczyles? :D

[ Dodano: 2011-10-26, 22:32 ]
Dodam jeszcze,ze po zabawach akordowych, moja marinka moglem sie czesac.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-10-26, 21:45    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Custom - aeroreed z korpusem z meranti . Bardzo trwała harmonijka sama w sobie, ma korpus z niklowanego aluminium, a jak chcesz koniecznie drewniany to właśnie z meranti.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-26, 23:09    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

ale mowimy o seryjnych i do 140 zl. a normalny aeroreed juz sam kosztuje 200) do tego jeszcze z 50 korpus od Ciebie :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-27, 13:09    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Kurde juz bylem zdecydowany na marine ale post Harry'ego znowu mi wszystko wywrócił do gory nogami... jeszcze musze pomyslec ale chyba zrobie wyliczanke i cos dzisiaj napewno zamowie


PS. Maćku a ty ktorą najbardziej polecasz bo wiem ze masz wszystkie 3 a gdybys teraz mial wybrac jedna z nich to ktorą?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-27, 14:31    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

hmmm... mi się wydaje, że harmonijka to taki instrument, że każdy musi znaleźć 'ten swój' model. Jednym pasuje (i długo trzyma strój) MBDx, innym Session Steel a jeszcze innym Blues Harp itd. Niestety chyba jedynym wyjściem jest stopniowe ogrywanie różnych modeli aż w końcu trafi się na 'ten swój' ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-27, 14:40    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

wiem tylko ja gram no harmonijce od kilku miesiecy pierwsza byl silverstar ale stwierdzilem ze to nie dla mnie i kupilem blues session, ten model mi sie podoba ale korci mnie do drewna i chce sprobowac czegos w miare taniego zanim wywale 300zl na 1847... Ciagle czekam na odpowiedz Maćka bo on ma wszystkie 3 harmonijki i napewno udzieli sensownej odpowiedzi
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-27, 15:11    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Jeśli w tej cenie i w DREWNIE, to bierz Marine Band Deluxe. Tylko w ten sposób zmierzysz się z LEGENDĄ harmonijki i będziesz wiedzieć, czy wszystko co tu o niej napisano to prawda subiektywna czy obiektywna...
Jak Ci nie podpasuje - będziesz szukał dalej - niektórzy szukają całe życie, bo takie jest ich hobby ;)

Powodzenia w graniu!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-27, 15:22    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Niestety jak przeliczyłem kasę to okazało sie ze mam 125zl wiec jak mam brać deluxe to muszę poczekać do 1 listopada... Solista nie biorę bo jest mało wytrzymały poza tym ja często bywam w stajni (takiej dla koni) A tam wiadomo gdzieś uderzę kieszenią czy cuś albo się wyglebne o coś i już harmocha narażona na uszkodzenia wiec więcej niz 130zl na harpa nie wydam (za tyle widziałem MBDx w jednym sklepie) Wiec raczej wezmę maryne zwykłą albo bluesharpa jeszcze zobaczę co powie Maciej
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-27, 17:38    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Bierz którąkolwiek z wytypowanych, na którą Cię stać. Rozważasz dość poważnie decyzję kupienia czegoś dobrego, więc pewnie i masz poważne podejście do grania - w związku z tym i tak przewałkujesz jeszcze nie jedną harmonijkę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-27, 17:42    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka z drewnianym korpusem

Narazie podjąłem decyzje i kupuje Marine Band Classic. Temat mozna skasowac, zamknać, zarchiwizowac i co tam jeszcze sie da zeby nie zasmiecal wiecej forum.
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi

[ Dodano: 2011-11-02, 15:19 ]
No wiec musze sie pochwalic. 20minut temu mama wręczyła mi Marynke. Wyjąłem cudo z pudełka i oniemiałem! Jest tak piękna ze balem sie zacząć grac, ale na szczescie ciekawosc zwyciężyła i dmuchnąłem w tą piękną pod każdym względem harmonijkę. Na moj podmuch powietrza zareagowała ok.3 razy szybciej niz blues session seydela brzmienie mnie powaliło na kolana i ogolnie jest dla mnie idealna. Mała, piękna, głośna, pięknie brzmi jest piękna, szybko reaguje, jest głośna, i ogolnie innych harmonijek nie chce. Jestem po uszy zakochany w Morskim Zespole
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu