Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-16, 17:03    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

Na Interklang już sporo narzekaliśmy na forum :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-09-19, 10:23    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

churhill napisał/a:
Dzięki bracie za wyczerpującą odpowiedź!

Pozdrów ode mnie UK (pogoda nastraja do bluesa, wiem, bo byłem swego czasu:)!

Take care, mate!



Anytime, buddy ;)

Jak bys jeszcze kiedys planowal odwiedzic Londyn to daj znac na priva - moze uda sie na Guinnessa razem wyskoczyc. :evil:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotrelda 


Wiek: 57
Posty: 40
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Elda (Hiszpania)
Wysłany: 2011-10-26, 13:01    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

Harmoszka Crossover, bynajmniej jak dla mnie to rewelacja. Nie nasiąka, jest bardzo szczelna, podatna na wszystko co można wymyśleć a najbardziej podoba mi się jej brzmienie. Mam ją od niecałego miesiąca, więc muszę ją jeszcze pomęczyć aby dowiedzieć się o niej czegoś więcej, myślę jednak że mnie nie zawiedzie.
Piotrelda
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-04, 15:31    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

No własnie, jak to jest z tym pęcznieniem? Wbrew opiniom, że Crossover nie nasiąka wilgocią, mój spęczniał - delikatnie co prawda, bo grzebień wysunął się o mniej niż milimetr, i w niczym to nie przeszkadza w grze, ale jednak zjawisko pęcznienia wystąpiło.

Ale tak poza tym to instrument sprawuje się wyśmienicie - dla mnie rewelka :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-11-04, 18:53    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

Mój nie napęczniał, ale jak dla mnie powierzchnia bambusowa jest za szorstka. Trochę rani język - choć może jestem za delikatny :) . Szkoda bo i z brzmienia i z wyglądu jestem zadowolony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-04, 22:58    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

Od sierpnia bawię się Crossoverem i mój egzemplarz nie na siąka. Brzmienie wydaje mi się ciut za jasne jak na mój gust, co zdaje mi się być związanym z rodzajem korpusu. Dla porównania przeszczepiłem na jakiś czas grzebień z Deluxa i całość zaczęła grać trochę bardziej matowo. Ogólnie harmonijka bardzo przyzwoita, choć nie wszystko wyregulowane tak, jak lubię najbardziej, a overki na niektórych egzemplarzach tańszych modeli wychodzą mi lepiej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-05, 21:08    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

IronBone napisał/a:
Mój nie napęczniał, ale jak dla mnie powierzchnia bambusowa jest za szorstka. Trochę rani język - choć może jestem za delikatny :)

A to dziwne, bo krawędzie są ładnie zaokrąglone i wg mnie bardzo wygodnie leży w ustach - ale wiadomo, to bardzo indywidualna sprawa ;)

Maciekdraheim napisał/a:
choć nie wszystko wyregulowane tak, jak lubię najbardziej, a overki na niektórych egzemplarzach tańszych modeli wychodzą mi lepiej.

Nie wiem czy powinienem kontynuować ten wątek, bo z overami u mnie tak sobie - dotąd tylko 6 kanał opanowałem w stopniu bardzo dobrym, reszta czasem wychodzi a czasem nie - ale muszę powiedzieć, że Crossover bez regulacji sprawuje się u mnie w tej kwestii lepiej niż inne harpy po regulacji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-05, 22:06    Odp: [Hohner] Marine Band Crossover

Widzisz, każdy wykonuje tę technikę nieco inaczej, a i poszczególne egzemplarze tego samego modelu różnią się odrobinkę ustawieniem stroików. Biorąc te dwa czynniki pod uwagę mogą pojawić się opisane przez Ciebie różnice.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu