Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
APZ
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-25, 16:38    Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

Wiem, wiem - że jak blues to improwizacja, itp. Ale łatwiej, moim zdaniem, opracowywać covery, pracując na zapisach nutowych podstawowej linii melodycznej i oznaczonymi literowo akordami (przydatnymi np. dla gitary lub fortepianu).
Szukam takich prostych nut, z zapisem blusików, podstawowej linii melodycznej.
Ma ktoś ? Może są jakieś wydawnictwa, zeszyty, szkoły, własne zapisy ? Proszę o kontakt.
W księgarniach sporadycznie można znaleźć jakieś bluesy, upchane w zestawach nutowych, typu "śpiewnik biesiadny" :D . Ale szukam większej ilości nut bluesowych.

Tabów nie cierpię, a nadto chyba w nich nie widać "długości dźwięku" i trudno się gra melodie, których w życiu się prawie nie słyszało. A jak sie już gra, to inaczej niż oryginał.

Nuty lubię, bo przydają się również na inne instrumenty niż harmonijka i dla innych członków ewentualnego zespołu.

Ma ktoś ?
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-25, 16:58    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

Realbooki, tam jest sporo jazzowych bluesów. No i zbiorki Aebersolda.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
APZ
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-25, 17:02    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

A co to są "realbooki" ? Gdzie ich złapać ?

[ Dodano: 2011-10-25, 19:06 ]
Ok. Dzięki. Już wiem. Za moich czasów, w szkole muzycznej, mówiło się "nuty", a nie w jakiś tam obcych językach :D
Dzięki. Szukam tych realów...
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-26, 11:40    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

Najlepiej znajdź jakąś amerykańską stronę z niekoniecznie legalnymi warezami - tam najprędzej znajdziesz realbooki w pdf'ie. Sam kiedys szukałem, ale zrezygnowałem, bo jedyne co znalazłem, to książki te w księgarniach internetowych.

A co znalazłem na polskich stronach to:
http://www.theblues-thatj...2366-books.html .
Niedużo, ale zawsze coś... :)

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-26, 12:37    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

poszukaj the real book of jazz (pdf). Na pewno znajdziesz. Są dwie części tej książki, a właściwie zbioru nut... akordy i linia melodyczna. Same standardy. O ile się nie mylę na yahoo działa lista mailingowa odnośnie harmonijki (pogadaj z maćkiem d.) swego czasu był tam udostępniony serwer ftp, na który osobiście wrzuciłem trochę nut. Niestety teraz nie jestem w ich posiadaniu... spalił mi się dysk, na którym je miałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
APZ
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-26, 12:48    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

Dzięki ! Będę gmerał w necie.
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-10-26, 20:32    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

Jeżeli chodzi o zapis nutowy dla chromatyka ( nie tylko blues ) - maestro Zygmunt Zgrajaz Katowic, który pisze takowe i ma ich niezłą bazę ( ok. 6000).

http://www.trioconbrio.pl...zW3HifiZ1td8aFY

Na diatoniku też można używać nut lecz jest to na początku trudniejsze - jak powiedział na ostatnich warsztatach HarmoJawka mistrz Bartek Łęczycki.

Wiem z rozmowy bezpośredniej, że nut na diatoniku używa nasz kolejny mistrz Krzysztof Gąszewski.
Nie wiem czy dysponuje na swojej stronie bazą nut, ale kontakt e-mailowy możliwy.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2020-02-12, 19:59, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
APZ
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-26, 22:59    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

Kolega Kuba istotnie mi pomógł i przesłał pokaźne zbiory. Mam co grać przez najbliższe setki lat. Serdeczne dzięki. To forum i forumowicze są super.
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-27, 04:37    Odp: Nuty bluesa na chromatyka, z oznaczeniem akordów

czuję się wyróżniony, jako uczestnik tego forum i jeden z forumowiczów :)

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu