Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dudek 

Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-19, 17:57    Czy da się grać na harmonijce trzymając ją jedną ręką? Jak grać z mikrofonem?

witam!
Przede wszystkim chciałbym się ze wszystkimi przywitać jako, że to mój pierwszy wpis na forum - witajcie!

Ma pewien kłopot i związane z nim pytanie (nawet dwa pytania):
Jako, że brakuje mi jednej ręki zastanawiam się nad dwoma nurtującymi mnie pytaniami:

1. Czy bez odpowiedniego chwytu, do którego trzeba dwóch rąk, tracę na jakiś możliwościach harmonijki? Czy ma to jakieś negatywne skutki?

2. Jak wygląda granie z mikrofonem? Czy bez odpowiedniego chwytu, mikrofon będzie dobrze wyłapywał harmonijkę?

Jeśli to istotne to gram na harmonijce od miesiąca (mimo, że harmonijka leży u mnie z trzy lata), a do gry używam Honer Special 20 w tonacji A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-19, 18:47    Odp: Czy da się grać na harmonijce trzymając ją jedną ręką? Jak grać z mikrofonem?

nie powinny Cię nurtować te pytania. Z dwu powodów.
Po pierwsze za pomocą jednej ręki możesz z powodzeniem grać na harmonijce. Owszem pewne techniki powstały dzięki użyciu rąk... ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś wypracował własne, niepowtarzalne techniki, które w niczym nie będą im ustępować. Jeśli idzie o mikrofon to na rynku są takie mocowane do harmonijki na klips. Po drugie nie powinieneś się nad tym zastanawiać bo nie masz wyboru.

Reasumując. Jeśli pozwolisz sobie wmówić, że są granice, których nie przekroczysz... to one się pojawią. Grawitacja jest dla mięczaków.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-10-20, 06:12    Odp: Czy da się grać na harmonijce trzymając ją jedną ręką? Jak grać z mikrofonem?

Wszystko można, trzeba tylko chcieć i mieć do tego zapał ;)
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dudek 

Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-21, 14:06    Odp: Czy da się grać na harmonijce trzymając ją jedną ręką? Jak grać z mikrofonem?

gdybym miał się zniechęcać byle czym to bym w ogóle się za to nie brał. Chciałem tylko spytać czy to istotne rzeczy i jakieś propozycje rozwiązań.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-10-21, 14:35    Odp: Czy da się grać na harmonijce trzymając ją jedną ręką? Jak grać z mikrofonem?

Zapraszam do lektury:

http://forum.harmoszka.co...reki-vt4710.htm

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
maniek111

Posty: 3
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-21, 22:10    Odp: Czy da się grać na harmonijce trzymając ją jedną ręką? Jak grać z mikrofonem?

No i jak na początek to całkiem sporo wiem :) Czas się za to zabrać na poważnie :)
_________________
Word finder - najlepsza oferta
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu