Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-07, 19:16    The Cool Cat Bones

Zapraszam do obejrzenia dokumentacji koncertu formacji The Cool Cat Bones, w skład której wchodzę ja, Maciek Draheim, grając na harmonijkach i śpiewając, a także Patryk Mitzig, który śpiewa, gra na gitarze i tupie w stomp boxa. A tak wyglądał cały koncert, od pierwszego do ostatniego kawałka (niestety, jakość jest średnia, bo i sprzęt nagrywający kiepskawy). Materiał do obejrzenia także przez www.youtube.com/thecoolcatbones:











_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, mr.Michalos
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-09-07, 20:51    Odp: The Cool Cat Bones

Bardzo mi się podobało. Brzmienie - super.

Gdybyś miał jeszcze nagranie z pulpitu mikserskiego, a nie z odsłuchem sali - byłoby jeszcze fajniej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-07, 21:06    Odp: The Cool Cat Bones

Dzięki Medium za miłe słowa. Bardzo zależało nam, żeby na tym koncercie dobrze wypaść, w końcu większa impreza (7 zespołów, w tym SGB), teatr we własnej miejscowości, no i publiczność znajoma. Do tego organizatorem festiwalu był mój nauczyciel muzyki z czasów szkoły podstawowej i gimnazjum, Pan Sławek Małecki, gitarzysta Zdrowej Wody, więc nie można było dać plamy ;) . Nagranie z pulpitu też będzie, udało mi się z Akustykiem załatwić. Po prostu musi on chwilę znaleźć, by materiał z mini discu na płytkę przegrać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-09-08, 09:37    Odp: The Cool Cat Bones

Maciek jesteś prawdziwym bluesmanem:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-09-08, 15:42    Odp: The Cool Cat Bones

Dobrze jest. :) Szkoda tylko, że jakość nagrania przeciętna.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-10-19, 14:40    Odp: The Cool Cat Bones

Macieju!

Masz już może nagranie z pulpitu? Gdybyś miał i mógł udostępnić - byłbym bardzo zainteresowany.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-19, 16:27    Odp: The Cool Cat Bones

Niestety, facet który miał mi je udostępnić sobie w kulki leci i nawet telefonu nie odbiera. Mam jednak nadzieję, że w końcu je dostaniemy...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-10-21, 19:32    Odp: The Cool Cat Bones

Może po prostu spotkajcie się i nagrajcie na lepszym sprzęcie. Wbrew pozorom nie trzeba wiele. Wystarczy dobrej klasy dyktafon i jest fajno ;)

a co do muzyczki - rzeczywiście bardzo bluesowo

mam tylko pytanie: Dlaczego grasz na siedząco?
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-21, 21:29    Odp: The Cool Cat Bones

Dyktafon jest do dyspozycji porządny (rejestrator cyfrowy Sony PCM D-50), ale pomieszczenie w którym próbujemy to mieszkanie gitarzysty. Tam z kolei nie odkręcimy wzmacniaczy, bo sąsiedzi by Patryka wyeksmitowali, a bez tego i brzmienia odpowiedniego nie uzyskamy, poza tym jest tam nieprzyjemne echo. Poza tym, na koncercie jest inny przepływ energii :) . A czemu na siedząco? Wygodniej nogą tupać :) . Gramy w formie duetu, jak Terry & McGhee, a skoro oni mogli siedzieć, to czemu my nie? :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-22, 21:37    Odp: The Cool Cat Bones

"Gramy w formie duetu, jak Terry & McGhee, a skoro oni mogli siedzieć, to czemu my nie?" Siedzenie macie podobne z graniem i śpiewem, bez obrazy, trzeba jeszcze poćwiczyć, ale jest nieźle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-10-23, 15:37    Odp: The Cool Cat Bones

adamg53, czy Ty kiedykolwiek pochwaliłeś kogoś na tym forum?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-23, 16:06    Odp: The Cool Cat Bones

Takie odniosłem warzenie słuchając tych dwóch duetów, nie ja porównywałem ich do siebie,i nie zamierzałem nikogo obrazić, myślę, że grają dobrze ale, nie tak jak napisał Maciek "Gramy w formie duetu, jak Terry & McGhee"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-10-23, 19:14    Odp: The Cool Cat Bones

Przeglądając parę filmów, myślę, że Terry miał problem z kręgosłupem lub nogami i dlatego grał siedząc, ale bardziej wnikliwi mogą drążyć temat.
Wy natomiast Panowie gracie i czujecie bluesa i jest mi wszystko jedno w jakiej to odbywa się pozycji.
Pozdrawiam i życzę sukcesów!
Jarek.
PS, jakość dźwięku faktycznie marnawa, czekam na lepszą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-23, 20:24    Odp: The Cool Cat Bones

A poza tym Terry będąc niewidomym lepiej się czuł siedząc.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-23, 21:39    Odp: The Cool Cat Bones

Gramy na siedząco, bo jest nam tak wygodnie. Gramy we dwóch, więc w formie duetu, a Sonny i Brownie też grali we dwóch. Porównywać nas do Mistrzów nie zamierzałem, bo przed nami jeszcze sporo roboty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-24, 22:39    Odp: The Cool Cat Bones

"przed nami jeszcze sporo roboty" dokładnie to miałem na myśli, instrumentalnie, ok, ale wokal, bez obrazy mi nie pasuje. Może się czepiam, ale tak to odebrałem po odsłuchaniu, sorry
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu