Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-17, 15:26    Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Witam wszystkich. Zakładam ten temat, bo z wczesniejszych się nie dowiedziałem tego co mnie interesuje, a konkretniej: Potrzebuje książki z której wyciągnę trochę teorii (z teorii to wiem tylko co to tonacja...), głownie zależy mi na improwizacji/skalach itd.. Mam harmonijkę w A, więc fajnie byłoby, gdyby to nie kolidowało w żaden sposób. Potrzebuję po prostu książki z której wyciągnę trochę wiedzy teoretycznej, która mi pomoże w działaniach praktycznych :P . Myślałem o zakupie książki pani Beaty Kossowskiej, ale jak coś to składajcie propozycje jakieś. Z góry dziękuję i liczę na was!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-17, 15:58    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Jeśli w miarę ogarniasz język angielski to gorrrrąco polecam książkę (+CD) Davida Barreta "Improvising Blues Harmonica". Nagrania na płycie są co prawda grane w ton. C, ale raczej nie będzie to za bardzo przeszkadzać ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-17, 15:58    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

A potrzebujesz konkretnie do harmonijki? Jest taki czterotomowy zbiorek amerykański "Complete Jazz Guitar Method" Jodiego Fishera. Tam jest sporo zagadnień z teorii muzyki opisanych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-17, 16:15    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

No niestety poziom angielskiego jeszcze nie ten, także szukam czegoś Polskiego i raczej napisanego dość prostym językiem. Dzięki za odpowiedzi i czekam dalej :P . Aaa i szukam do harmonijki konkretnie ;P.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-10-17, 16:19    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

"Zasady muzyki" to chyba dobra książka na początek.

http://psm.nowysacz.pl/upload/articles/zm.pdf
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-17, 16:25    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

"Zasady muzyki" wesołowskiego nie opisują harmonii tylko... zasady muzyki ;) Czyli co to jest metrum, takt, kiedy nuta ma ogonek do góry, kiedy do dołu itp. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-17, 16:30    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

O dzięki :P . Ale nadal szukam książki do harmonijki :P .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-10-17, 16:30    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

No to jak o harmonie chodzi, to polecam "Podstawy harmonii w muzyce jazzowej" Pana Olszewskiego. Ale może być trudno zrozumieć wiedze w niej przekazywaną bez zaznajomienia się z "Zasadami muzyki".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-17, 16:39    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Podręczniki i podkłady Jamey Aebersolda. Na necie jest dużo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-17, 16:40    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

szaman69 napisał/a:
No to jak o harmonie chodzi, to polecam "Podstawy harmonii w muzyce jazzowej" Pana Olszewskiego. Ale może być trudno zrozumieć wiedze w niej przekazywaną bez zaznajomienia się z "Zasadami muzyki".


Mam tak samo na nazwisko :D . Zasady muzyki z tego co czytam już wymagają wiedzy, której ja nie posiadam. Szukam książki do harmonijki, takiej, która mi umożliwi improwizację.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-10-17, 16:50    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Do improwizacji wystarczy słuch, wrażliwość muzyczna, wyczucie rytmu i trochę techniki. Teoria może pomóc, ale bez tych czterech ( a zwłaszcza trzech pierwszych ) żadna wiedza teoretyczna nie zrobi z ciebie dobrego improwizatora.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-17, 17:23    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Ale znajomość skal jest pomocna, a ja chce je znać. Szukam książki, która pomoże mi z techniką, improwizacja i ogólnie wzbogaci moją wiedzę i umiejętności, bo jestem totalnym nowicjuszem, a chce to zmienić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-17, 18:10    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

tu znajdziesz skale http://www.overblow.com/?menuid=26

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-17, 19:51    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

gmx napisał/a:
Podręczniki i podkłady Jamey Aebersolda. Na necie jest dużo.

z podręczników to raczej kolega nie skorzysta:
MrDave napisał/a:
No niestety poziom angielskiego jeszcze nie ten, także szukam czegoś Polskiego i raczej napisanego dość prostym językiem.

;)

Jeśli szukasz czegoś po polsku i konkretnie do harmonijki (Aebersold pisze np. dla wszystkich instrumentów) to moim skromnym zadaniem NIE MA takiego podręcznika. Albo książka po angielsku, albo nie 'konkretnie do harmonijki' ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-10-17, 21:50    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Kurcze trochę mnie źle zrozumieliście: Ja szukam czegoś do nauki gry na harmoszce, ale zawierającego elementy teorii takie jak np skale, "zabawy" z przeponom itd... Wydaje mi się, że książka panie Beaty K. To zawiera i ocena Barta to chyba potwierdza. Co sądzicie o tym? Wiecie jak na mój poziom gry i niezwykłe ogarnięcie teorii każda książka mnie ratuje :P . Chce coś z czym mogę siąść i poćwiczyć trochę zagrywek, skal itd... No wiecie :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-18, 09:19    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

zdecyduj się. Siąść możesz ze wszystkim... na tym forum znajdziesz tyle teorii, że hej. Zagrywek do ćwiczenia drugie tyle. I to po polsku. Co jeszcze?

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-18, 19:14    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Poza dwoma podręcznikami Sławka, książką Beaty Kossowskiej i małą broszurką nie ma w Polsce innych książek do nauki gry na harmonijce.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 20:21    Odp: Książka nasycon zrozumiała teoria :D.

Zacznij od książek Steve'a Bakera - Playalongs vol 1,2,3 i dla uzupełnienia cała seria Davida Barreta. Są na harmonijkę, jest w nich odpowiednio dawkowana teoria muzyki. Jest jedno ale: jest po angielsku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć się jezyka i gry na instrumencie jednocześnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu