Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
treader14 


Wiek: 27
Posty: 25
Wysłany: 2011-10-13, 21:16    Da się rozpisać taby do bluesa?

Witam mam pewne pytanie czy jest jakieś sensowne rozpisanie tabów dla tej piosenki bo jest nowo upieczonym bluesomanem i mam pytanie da sie woole ropisac taby dla bluesa czy trzeba ze słuchu.? http://coolishkielak.mp3....zQxOTguaHRtbA== chodzi mi o ta piosnke?? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-13, 21:52    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

To wyższa półka grania, taby tu nie pomogą, chociaż można to rozpisać , ale raczej ktoś kto nie ma opanowanego instrumentu nie zagra tego po rozpisce. Tu już trzeba grać swobodnie i nie z tabów (nawet nuty nie pomogą), to ten etap grania od serca.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-13, 21:54    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

Grane jest na harmonijce A. Taba można by napisać, ale nie uda się w nim zawrzeć wszystkiego co ważne. Poza tym, to jest chyba troszkę trudny numer na początek. Szybkie tempo, dużo podciągów, trochę tongue blockingu i inne szaleństwa ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-10-13, 22:01    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

Chyba nie rozumiemy tego, co napisałeś. Przynajmniej ja nie rozumiem. Czy czytasz to co piszesz? Czy słyszałeś o znakach interpunkcyjnych? Zakładasz już drugi dziwny temat. Zrób przysługę sobie i nam - poświęć trochę czasu na poczytanie tego, co już na forum jest. Jeśli szukasz tabów, to pytaj o nie w dziale "taby".

PS. Kim byłeś przed "nowo upieczonym bluesomanem"?
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Ostatnio zmieniony przez Saskers 2011-10-15, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
treader14 


Wiek: 27
Posty: 25
Wysłany: 2011-10-14, 14:19    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

Sakres byłem moze mam avatar dziewczyny ale jestem chłopakiem :) Co do PS. Uczyłem się grac na harmonijce łatwe zagrywki, potem trudniejsze i coraz trudniejsze aż wkoncu potrafie czysto wydawac dzwięki itd.. Iwłasnie dlatego ze juz opanowałem harmonijke w miare. to chce zacząc nauczyc sie grac bluesa:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-14, 23:45    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

W takim razie słuchaj starych nagrań Sonny Boy Williamsona II i próbuj choćby najdrobniejsze rzeczy powtarzać. Ćwicz podciągi i dalej trenuj czyste dźwięki. Grając pukaj stopą o ziemię w odpowiednim rytmie. Pisałem już, żebyś jak najwięcej słuchał?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-10-15, 10:14    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

treader14 napisał/a:
Sakres byłem moze mam avatar dziewczyny ale jestem chłopakiem :)


Masz rację. Przepraszam. Już zedytowałem swój post. Siła sugestii zdjęciem potrafi być naprawdę duża.

Ja jestem Saskers!

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal piszesz jak 7latek. Skoro masz "ł" to pewnie masz także i ę, ć, ż. Czytanie Twoich postów jest trudne i nieoczywiste.

Przechodząc do rzeczy, czyli bluesa, to poniżej masz link do czegoś co w bardzo łatwy sposób pozwoli Ci go poczuć. Poziom mocno podstawowy. Tonacja dowolna. ProHarp też się świetnie nada.

_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
treader14
treader14 


Wiek: 27
Posty: 25
Wysłany: 2011-10-16, 19:24    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

Dziękuje wielkie kolego.. masz za to punkta o to mi chodziło:) jesteś wielki ze to mi poszukałeś tylko jest problem nauczyłem sie tegow 1 minute;O i znowu nie mam co grac może znasz cos trudniejszego oczywiscie z załączeniem z tabami:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-16, 20:14    Odp: Da się rozpisać taby do bluesa?

Poszukaj takich kawałków jak Hoochie Coochie Man, Mannish Boy, czy I'm a Man i naucz się głównych zagrywej z tych piosenek. Co prawda zwykle są grane na harmonijkach w A, lub D, ale w programie Audacity można zmienić tonację utworu i dopasować do posiadanej harmonijki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu