Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-26, 09:38    [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Chciałbym rozpocząć nowy wątek dotyczący genialnych i bardzo mało znanych w harmonijkowym gronie muzyków.

Tylko proszę najpierw zorientujcie się czy aby na pewno jest mało popularny, czy może WAM nie był on wcześniej znany :)

Na początek polecam genialnego Erica Chafer'a z południowej Afryki.
Szkoda że nie ma strony www ani jakiegoś majspejsa.

Moim zdaniem BOMBA :D
http://www.planetharmonica.com/EricChafer.htm

Miłego zachwycania się :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-09-26, 13:43    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Bart Łęczycki napisał/a:
Tylko proszę najpierw zorientujcie się czy aby na pewno jest mało popularny, czy może WAM nie był on wcześniej znany :)


Tylko proszę najpierw zorientujcie się, czy aby na pewno jest genialny, czy może Wam się tak tylko wydaje :)

Myślę, że zasadne byłoby zamieszczenie, krótkiego uzasadnienia dotyczącego subiektywnego uznania geniuszu. W przeciwnym razie w temacie zrobi się tylko skupisko linków do YT.

Pozdrawiam

Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-26, 16:20    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Zajefajne solówki, ale... ostatni update pochodzi z "Dec 11th 2001" . Od tamtego czasu jakoś nie zaistniał, a szkoda.


Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-09-26, 17:03    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Mój faworyt też nie jest aż tak bardzo znany:
http://www.shtreiml.com/listen.php

Jason Rosenblatt. mam dwie płytki i powiem, że jest czym się inspirować.
Z takich ciekawostek, to właśnie z jego płytki uczyłem się ostatnio grania w tonacji f-moll na harmonijce A-dur. To był akurat kawałek "nihavend longa", ale niestety nie jest do ściągnięcia. Gość gra na zwykłej bluesowej harmonijce.

Na zdjęciu nawet widać fragment golden melodyjki


A tu fragment koncertu w krakowie 2003 rok
[/youtube]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-26, 17:59    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Jest dobry. Ciekawe czy gra z nut czy z tabów, bo na pewno nie z głowy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-26, 20:34    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Zdaje mi się że Jason Rosenblatt potrafi grać z nut, tzn ma wykształcenie muzyczne sądząc po tym jak radzi sobie na pianinie. Na pewno ma wiedzę o harmonii oraz skalach, to pewne.

Co do definicji terminu "geniusz", to trudno znaleźć jedyną najlepszą definicję.
Ja pod tym pojęciem rozumiem zdolność w jakiejś dziedzinie, daleko wykraczającą poza termin "być bardzo dobrym".
Myślę, że każdy intuicyjnie wyczuwa o co chodzi :)

Pozdrawiam i czekam na kolejne nazwiska.
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-26, 20:34    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Derrick Bigwalker przyjemnie gra folk-blues. Może nie geniusz ale gdzieś poniżej Carrey Bell'a bym go dał. Tutaj lista wyników, bo nie wiem co wybrać. Udziela również lekcji dla początkujących na youtube.

http://www.youtube.com/re...+bigwalker&aq=f

PS:
Indiana Phoenix:
http://www.youtube.com/user/OZHARP
To jego kanał. Są różne lekcje i kawałki. Bardzo przyzwoity harpiarz.

Wiem, że temat miał dotyczyć genialnych ale no... Niektórych jedni uważają za genialnych, inni nie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-26, 21:02    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

hmm, no w mojej definicji geniusza to oni się raczej nie mieszczą :D
Grają dość przeciętnie, tzn dobry poziom ale bez "X-factor'a" :)

Geniusz = wybitna jednostka a nie (z całym szacunkiem do powyższych dwóch muzyków) - przeciętniaki :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-27, 05:56    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Bartku, a co myślisz o Tomku Bieleckim?

Bierze/brał udział w wielu czołowych polskich projektach (choć nie zawsze blusowych) i mimo, że nawet zasugerowano jego wątek w tym dziale... wydaje mi się, że wciąż jest nieznany. A przynajmniej nie wychyla się specjalnie z cienia.

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 08:24    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Zdaje się że zbyt mało znam jego twórczość abym mógł się wypowiedzieć, poza tym mam zasadę że nie opiniuję kolegów harmonijkarzy z Polski. Na pewno jest to interesujący muzyk ale nie wiem czy pasuje do tego wątku :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-27, 13:15    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Owszem, Tomek B. jest przyzwoity ale nie genialny :) Choć lepszy od Bigwalkera i Phoenixa, których podałem wcześniej. Hmm.. a może ciekawiej byłoby pisać o godnych uwagi a nie tylko o geniuszach?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-09-27, 14:30    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

David Herzhaft zdecydowanie nie dostaje wystarczająco dużo uwagi w harmonijkowym świecie. To jego strona internetowa, polecam posłuchać.

http://www.harmo.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 14:41    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Zgadzam się że Herzhaft powinien się znaleźć w tym wątku.

Minigunmen, był wcześniej wątek o ciekawych (i popularnych) harmonijkarzach, spróbujmy tutaj zawęzić kategorię do "genialnych i mało znanych" :)
Wiem że takich jest niewielu i dlatego warto wymienić się ich nazwiskami.
Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-27, 20:47    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Gabriel Grossi - gra na chroamtyku, a znam go od ok roku.


http://www.myspace.com/gabrielgrossi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-28, 16:52    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Jerome Godboo Mało znany, a warto posłuchać

W duecie z Lee Oskarem

_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-10-07, 23:21    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Jak dla mnie ten gość genialnie gra stylem szkocko-irlandzkim na chromatyku.Wielki kunszt,wspaniała technika.



[ Dodano: 2011-10-08, 00:39 ]
Muzyk nazywa się Matt Walklate
http://matwalklate.co.uk/irish-traditional.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-08, 10:35    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Faktycznie fajnie gra, ma mięsiste brzmienie (gra na Seydel DeLuxe).
Ładna melodia i rasowo zagrana, jedyne co mi nie odpowiada w muzyce irlandzkiej to brak improwizacji, ale pewnie i do tego można przywyknąć.

Ja jestem fanem tego muzyka, którego miałem okazję poznać osobiście i posłuchać rok temu na SPAH w Minneapolis.



Polecam jego wszystkie nagrania!!!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
cjsimon
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-10-08, 19:31    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Bart Łęczycki napisał/a:
Polecam jego wszystkie nagrania!!!


Co za technika!!! Z krzesla spadlem jak tego posluchalem :D
Super!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-11, 17:30    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

A słyszeliście o niejakim Bonny'm B.? :)

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-11, 18:25    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Ja go poznałem (przez youtube), przypadły mi do gustu jego lekcje, nawet kiedyś dałem tu linka do kapitalnej formuły jego nauczania, atmosfera po zazdrościć, ale link został zastrzeżony.

[ Dodano: 2011-10-14, 18:06 ]
A co z oceną tego harpiarza http://www.youtube.com/wa...feature=related
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-16, 10:25    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Ten rudy pan wymiata
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-10-16, 23:00    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Czy to jakaś harmonijkowa Candy Dulfer? Brzmienie piękne jak u Thiellemansa,nie wiem czy ci Holendrzy jakoś specjalnie dmuchaja...I super improwizuje jak na kobietę.



Od pierwszych dżwięków zwróciłem też uwagę na sprawność pianisty.Tego ociemniałego artystę widziałem kiedyś już w filmie o niepełnosprawnych geniuszach.

[ Dodano: 2011-10-17, 00:02 ]
O a jak fajnie sobie radzi z bljusem:

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-10-17, 22:08    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Uwielbiam określenie "super improwizuje jak na kobietę". Bo to prawda, nam to lepiej idzie w bluesie :) Fajne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-10-29, 18:03    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

A to jest mój faworyt: Hendrik Meurkens mistrz vibrafonista i harmonijkarz chromatyczny, spec od Jazzu:



Więcej napiszę niebawem o tym muzyku w dziale Światowi Harmonijkarze.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gruby 

Wiek: 34
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2012-02-23, 17:34    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Ivan Marcio - z pewnością bardzo dobry, grający bluesa harmonijkarz, czy genialny? ocene pozostawiam forumowiczom. jest go dużo na youtube i ma swój kanał na myspace. zachęcam do sprawdzenia, pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cimid 

Wiek: 37
Posty: 4
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-03-31, 15:08    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

A ja ostatnimi czasy zachwycam się tym panem, który podkłady sam sobie generuje na keyboardzie lub ściąga gotowe z jakichś stronek.

Hakan Ehn

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2012-03-31, 16:42    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Cimid, , Hakan to ciekawy gość, ale jako eksperymentator, używa harmonijki do wykonywania niekonwencjonalnych kawałków, jak na ten instrument, ale nie powiedział bym, że to genialne , - nieznane bardziej./i tu by się mieścił w temacie wątku/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
barszczak 

Posty: 10
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Krakow
Wysłany: 2014-04-18, 09:59    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Dorzucilbym niesmialo do tego zestawu Gregoire Maret, ktory jest chyba znany ale jakos nie u nas :) .
Oczywiscie wyszlo mi to w kontekscie Cassandry Wilson.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-13, 13:48    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

lepiej późno niż wcale. Myślę, że Buddy Greene - mało się o nim mówi a robi wrażenie - bardzo szybki. Nie wrzucam linku można "wygoglować".

Poz.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marek1989 

Posty: 4
Wysłany: 2020-05-12, 12:48    Odp: [Harmonijkarze] Genialny i nieznany harmonijkarz

Mam kolejnych ulubionych harmonijkarzy dzięki wam, aż szczęka opada :shock: :shock: :shock:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu