Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
rayen 

Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-05, 18:16    Hohner Pro Harp A - Dur

Witam.
Jeśli temat się gdzieś powtórzył to serdecznie przepraszam.

Chodzi o to, że kupiłem tę harmonijkę. Wiem, że na początek powinna być tonacja A, ale po prostu innego wyboru nie miałem.

I teraz mam 2 pytanka :)
Czy wybrałem dobrą harmonijkę jak na początek? Prawdę mówiąc kupiłem ją dzisiaj w okolicach godziny 16 i jakoś nie mam problemu trafiania w odpowiedni kanał.

Czy będę się "męczył" jako początkujący z tą tonacją? Dźwięk wydaje mi się wyższy niż na harmonijkach "z youtube'a".

Pozdrawiam,
rayen
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-05, 20:44    Odp: Hohner Pro Harp A - Dur

Super zrobiłeś.

Tylko po co zadajesz pytania, które nie mają żadnego znaczenia? Czy wybrałeś dobrze? Po pierwsze nie miałeś wyboru a po drugie Ci się podoba - znaczy, że wybrałeś dobrze. Czy będziesz się męczył? Nie. Wszystko będzie dobrze. A jest jedną z niższych tonacji (nie licząc tonacji poprzedzonych literą L - low). Niżej jest tylko Ab (przypis MD) i G.

Ja Ci gratuluję. Serio. Pro Harp to świetny instrument.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
rayen 

Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-11, 13:57    Odp: Hohner Pro Harp A - Dur

Wiesz, skoro mam dostęp do internetu to mogłem równie dobrze zamówić inną. Poza tym nie mam pojęcia kiedy się rozstroi, albo coś w ten deseń. Bardziej mi chodziło, czy nauka z tą tonacją będzie ciężka... tak jakby naukę na gitarze zacząć od elektryka.

Ale mimo wszystko, dziękuję :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-11, 17:37    Odp: Hohner Pro Harp A - Dur

Tonacja nie ma większego wpływu na naukę (zdania są różne, ale według mnie nie ma). Nauka będzie ciężka no bo tak to z tą nauką jest. Ale wszystko zależy od Ciebie.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu