Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
elv 

Wiek: 41
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-12, 13:58    Pomocy

Witam,
Mam ogromną prośbę, bo sama jestem w tym wypadku zielonaaaa
Osoba starsza prosiła mnie o zakup harmonijki, ma sie na niej naprawdę łatwo grać (osoba ta jest już stara, schorowana) nie mam zielonego pojęcia, jaka powinna być harmonijka,
wiem tylko że wcześniej grywała na Hohnerze nie wiem niestety jakim, nie musi to być Hohner byleby łatwo się grało iście ludowe pioseneczki;)
Proszę o rade i z góry wielkie dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-10-12, 14:58    Odp: Pomocy

Powiedz jaką kwotę masz do wydania ? wtedy coś poradzimy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-12, 16:38    Odp: Pomocy

Ale jeżeli ma się na niej łatwo grać, zwłaszcza dla osoby starszej, to trochę trzeba będzie wydać :harp: . Skoro ta osoba ma jakieś doświadczenie w graniu (mówisz, że wcześniej grywała na Hohnerze) to wydatek ten byłby raczej uzasadniony. Ludowe piosenki da się grać w zasadzie na każdej harmoszce, ale jeśli ma to sprawiać przyjemność i nie sprawiać cierpienia starszej osobie to sugeruję wziąć coś z wyższej półki. Podaj kwotę to będziemy wiedzieć co możemy doradzić :D :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-12, 16:45    Odp: Pomocy

Osobiscie polecam jakies tremolo...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
elv 

Wiek: 41
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-12, 21:00    Odp: Pomocy

Dzieki za odzew ;)
Dziś patrzyłam w sklepie, wyboru wielkiego nie ma, a i sprzedawca wydawał mi się taki nie bardziej kumaty w tej kwestii niż ja ;p
Ktoś mi doradził SUZUKI SU21, co o tym myślicie?
Tak myśle że max. 120PLN tylko czy to nie za mało? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-12, 21:34    Odp: Pomocy

W którym w sklepie w Olsztynie byłaś (zakładam że mieszkasz w tym na Warmii, nie w tym koło Częstochowy ;D )? Fakt, w całym Olsztynie zbyt dużego wyboru nie ma. Moją Marinkę kupiłem tylko dlatego, że akurat ktoś zgłosił zainteresowanie nią w sklepie i zamówiono jedną sztukę, którą udało mi się kupić (tak, w Olsztynie nie ma tak, że chcesz sobie kupić Marinkę, idziesz do sklepu i od razu masz) :D . 120 zł spokojnie starczy na porządną harmonijkę diatoniczną. Suzuki? SU-21 to chyba harmonijka tremolo, o ile się nie mylę... kosztuje trochę więcej niż 100 złotych, więc 120 powinno wystarczyć. Niestety, nie miałem styczności z tym modelem...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-10-13, 13:48    Odp: Pomocy

Dla dziadzia najlepsza będzie harmonijka tremolo albo oktawowa :) . Moj Dziadek tez gra folk i wychodzi mu to na kazdej harmoszce. On poleca harmonijki oktawowe, np. Hohner Unsere Lieblinge (kazdemu starszemu Panu, co folk gra zakręci sie łezka w oku na jej widok) Takze i ja ją mam, wiec polecam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
elv 

Wiek: 41
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-10-13, 20:21    Odp: Pomocy

Ta Warmia.. ;p byłam wszędzie, najbardziej sensowna wydała mi się ta Suzuki, pozwoliłam se "dmuchnąć" ;p i całkiem łatwo wydobył się dźwięk ;) tak SU-21 to tremolo..
Harmonijka nie dla Dziadzia ale dla Babuszki ;) Ten Hohner Unsere Lieblinge wizualnie mi się podoba.. ale nie dostanę tej harmoszki w Olsztynie..
W poniedziałek posłucham jak Babuszka gra te swoje melodyje "wenn ich ein Vöglein wär und auch zwei Flügel hätt.." ;d und so weiter.. ;p
Najwyżej jak jej nie będzie odpowiadała to wybiorę się gdzieś na zakupy do większego miasta ;p
Dzięki Wam bardzo za info ;) pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu