Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-07, 14:18    Blues Session 5 na wdechu

Cześć!
Mam harmonijkę Blues Session od sierpnia tego roku. Niestety harmonijka ledwie zipie bo gram dużo i intensywnie. Dziś wracając ze szkoły chciałem sobie troche pograc lecz zauważyłem że padła mi 5 na wdechu, ale jak grałem na przerwie w łązience to piątka działała bez zarzutów. Byłem juz bliski płaczu bo to moja jedyna działająca harmonijka a floty na nową brak. No i tak szedłem i sobie pomyslalem ze przeciez za wdech odpowiadają kanały na dole wiec odwrocilem harmonijke do gory nogami i najpierw dmuchnałem w 5 a potem zassałem i ku mojemu zdziwienu usłuszałem czyściutki dzwięk. Poszedłem czym prędziej do domu żeby wypróbować to samo na silverstarze z padniętą trójką na wdechu niestety nie podziałało. Pytanie brzmi:
Dlaczego?

PS. na sliverstarze jest taki brzyczący dźwięk jakby był rozstrojony tzn. na tej trójce ale tylko na wdechu, w Bles session tez byl taki brzyczący na 5 na wdechu ale teraz juz jest normalny zwykły dźwięk i nic mi nie bzyczy tylko ładnie gra
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-07, 14:21    Odp: Blues Session 5 na wdechu

Może coś tam wpadło, stroik się zatkał, a teraz magicznym sposobem paproch udało się usunąć? Tak się czasem zdarza :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
robi-97
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-10-07, 14:25    Odp: Blues Session 5 na wdechu

hmmm dzieki maciek teraz tak pomyslalem ze rozkręce silverka od gory na doł i sprawdze co w nim siedzi. Moze ta trojka tez jeszcze zagra?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu