Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-06, 13:31    Marine Band C vs Golden Melody A

Witam. Gram już trochę na harmonijce. Na początku kupiłem BluesBanda C, który na forum nie ma zbyt dobrej opinii. Teraz postanowiłem uzbierać trochę pieniędzy i kupić już porządną harmonijkę. Myśle właśnie nad Marine Band C i Golden Melody A. W planie mam kupić obie, lecz w odstępie czasowym. Którą lepiej jako pierwszą kupić? Myślałem nad Golden Melody A, gdyż jest dobra do improwizacji bluesowych podobno. Którą lepiej kupić jako drugą harmonijkę? Poprawiać brzmienie C czy odkrywać nowe ścieżki przy użyciu tonacji A?
 
 
jenot 

Posty: 9
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-06, 14:50    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Ja staram się grać zawsze na jednej marce harminjki, radzę kup dwie marinki lub goldenki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-06, 21:34    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

jenot, nie wiem, czy to takie dobre. yankus, dopiero miał okazję pograć na Blues Bandzie, dopiero chce spróbować lepszych harmonijek. Z tego powodu jeszcze nie wie, co mu pasuje, a próbując różnych modeli lepiej sprawdzi, czego tak naprawdę wymaga od instrumentu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 06:05    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Dziękuję za pomoc, za tydzień kupię juz golden Melody :) .
 
 
jenot 

Posty: 9
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-07, 15:44    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Masz rację Maciek , może ta rada za wcześnie, ale myślę ze większość z grających ma ulubionego producenta i gra na konkretnym modelu tylko w różnych tonacjach. Też zaczynałem od tych modeli, ale też szybko z nich zrezygnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 16:58    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Doszedłem do wniosku że lepiej zostać przy jednym rodzaju. I teraz myśle: Kupić Marine A i C czy Goldena A i C?
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-07, 17:32    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Tylko jak spróbujesz jednego rodzaju, to skąd będziesz wiedział, czy ten jest dobry, czy może inny nie będzie dla Ciebie lepszym?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 17:34    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Jeszcze raz dziękuje za pomoc, zrobie tak jak myslalem na pozcątku. tzn. teraz kupię goldena a, potem Marine C, potem Goldena C, a na koniec Marine C :)
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-10-07, 17:39    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

proponuję obadać też inne marki harpów, poza hohnerem. masz jeszcze suzuki, seydelki, tombo itp. poczytaj, posłuchaj, odłóż kasę i kup :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 08:10    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Jako drugą harmonijkęlepiej kupić A czy C?
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-10-09, 09:53    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

zdecydowanie a... ale nie wiem czy to powinna być golden melody... Mam taką właśnie i przy graniu obniżonych dźwięków (szczególnie na (2)), stroik wpada w jakiś dziwny rezonans z pokrywą i słychać nieładne dudnienie...
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 11:28    Odp: Marine Band C vs Golden Melody A

Więc kupuje Marine A :) Dziękuje wszystkim za pomoc.
 
 
  
Odpowiedz do tematu