Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-25, 16:13    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Indianer napisał/a:
Gram najczęściej nad małą rzeczką która płynie na ,,moich preriach" otoczona drzewami z pniakiem po drzewie na którym można usiąść.

Inną drogą spotkałem się z tym że zaczęto na nas mówić ,,żule" bo siedzimy pod mostem i gramy ;D




masz piekne miejsce az ci zadroszcze ale wkoncu jestes indianerem i to miejsce jest godne ciebie
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Steryl 


Wiek: 34
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-25, 18:34    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Jak to na początku - głównie w domu, jak nikogo nie ma. Mam też fajne miejsce. Nasyp pomiędzy ogródkami działkowymi a torami. Takie niby odludzie, a w ciągu dnia co chwilę się ktoś przewinie. Za to późnym wieczorem jest taki spokój i widok na zachód słońca ponad uśpionym już osiedlem. Klimatycznie ;) .
_________________
Człowiek nie rodzi się po to by umrzeć, lecz aby żyć. Śmierć jest tylko efektem ubocznym. Więc żyj!
http://www.youtube.com/watch?v=gxvNGy5jUeA
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kotlet 


Wiek: 27
Posty: 27
Skąd: Łańcut k. Rzeszowa
Wysłany: 2011-05-31, 07:28    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Heh co do Indianera to jest tam fajnie bo często tam gramy ale w Łańcucie jest strzelnica i tam np. wczoraj graliśmy było ekstra sami na "preriach"
_________________
Trojden Niech Blues Będzie z Tobą!

Blues jest Bogiem
Granie nałogiem
Czysty Dźwięk to podstawa
A Podciąg to zabawa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piotrelda 


Wiek: 57
Posty: 40
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Elda (Hiszpania)
Wysłany: 2011-10-06, 00:22    Odp: Klimat - gdzie gracie?

W domu i bardzo cicho bo sąsiad ma broń.
Piotrelda
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-10-06, 18:09    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Ostatnio zacząłem grać na budowie - zajebista akustyka :) Puste mury mają to "coś" (a raczej nie mają nic, ale właśnei to w nich jest fajne) ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-10-06, 20:37    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Świetny temat.

Powiem wam, że ja podobnie jak begineruner i pozostali preferuję przyrodę. Z najfajniejszych miejsc, w których miałem przyjemność grać sam, to:

1. Nad jeziorem w moim rodzinnym mieście w Pile. Nad tzw. zalewem. Znajduje się on na wylocie na Koszalin. Dużo pustej przestrzeni. Pusto. Fajnie, ale cicho echo odpowiada.

2. W poczekalni dworcowej w Pile. Bardzo wyraźne echo, że można grać interwały grając pojedyncze dźwięki. Taki fajny klimat, bo tu echo jest na tyle dokładne, że tworzy fajny rytm.

3. W Koszalinie w parku pod Górką Chełmską.


4. W domu, gdzie aktualnie mieszkam, czyli w Szczecinku.

Generalnie jak gram sam, to jest to dla mnie często forma osobistej modlitwy. Cieszenia się dźwiękami i wsłuchiwania się w nie. Takie podziękowanie za dźwięki które dał mi sam Duch Święty.

A jeżeli chodzi o granie z innymi ludźmi i dla ludzi, to najlepszy chyba był tunel pod ulicą prowadzący do dworca PKP w koszalinie. Świetna akustyka. W czasie studiów z kumplem graliśmy tam jak nam się kasa kończyła. Wystarczyło kilka godzin i na żarcie na kilka dni starczało ;) A skład był taki: kumpel grał na śmieciach (butelki, puszki, słoiki itp). Do tego szły basy z piecyka gitarowego (takie loopy przygotowane na kompie), no i harmoszka. Akustyka była fajna i muzyczka sama się grała.

Też bardzo fajnie mi się gra w kościele, ponieważ tu w dużej mierze działamy spontanicznie i trzeba uważnie słuchać, żeby graniem nie robić bałaganu, ale muzykę. Staram się uważnie słuchać tego co gramy w zespole i tego co śpiewają ludzie z kościoła, żeby wszystko pasowało. Czasem jak w modlitwie zaczynamy improwizować to staram się robić za "echo".

miejsce jest ważne
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-10-06, 22:39    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Mnie zaś różnie ponosi w graniu.
Począwszy od spotkań towarzyskich, różnorakie warsztaty muzyczne, JAMY, oraz podczas długich morskich wypraw żeglarskich, aż do prób w otoczeniu rasowych muzyków.
Ostatnio udało i się zagrać 1 set (12 kawałków) z zespołem OLD WAVE na uroczystości 10 lecia Jacht klubu Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
yankus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 09:13    Odp: Klimat - gdzie gracie?

W domu, nad jeziorem, nad Wartą :) , czasem przy lesie, na pustkowiach, czasem w drodze do domu mi się zdarza grać :)
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-10-17, 14:27    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Ja znam dobre miejsce na Trzech Stawach w Katowicach. Dobre dla początkującego. Nikt tam nie chodzi (no, chyba, że chce się dostać na autostradę), nikt nie jeździ (jest coś w rodzaju ścieżki dla rowerzystów wyczynowych, ale umilenia poniszczone). Fajnie się niesie, jest gdzie usiąść (na umileniach).
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2013-12-27, 10:44    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Dla mnie kilka miejsc w Bieszczadach ma to coś, że nagle Gram a nie gram i nawet nie bardzo wiem jak to się dzieje(może to ilość wypitego alkoholu wpływa na mój odbiór:P). Ogólnie też łono natury, ognisko, rzeczka, miliard gwiazd na niebie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2013-12-28, 13:19    Odp: Klimat - gdzie gracie?

Mnie się fajnie grywa nad jeziorkiem na skraju lasu... ino trzeba siąść plecami do kominów elektrociepłowni bo psują klimat :what:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu