Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-09-08, 20:48    Harley Benton GA 15

Jeśli ktoś ma/ miał ten wzmacniacz to bardzo bym prosił o podzielenie się informacjami na jego temat. Mile widziane wszelkie uwagi dotyczące ustawień gałek itp.
Jako, że na forum nie ma tematu o tym wzmacniaczu sądzę, że będzie on przydatny.
Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-09, 09:27    Odp: Harley Benton GA 15

Ja Ci mogę zakapować że miał go chyba Harry i Gladias. I Chainsaw.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-09-09, 09:46    Odp: Harley Benton GA 15

Aansaa tutaj: http://forum.harmoszka.co...znej-vt5537.htm się przyznał do posiadania tego piecyka.

Szczypior tutaj go sprzedawał wiec też coś o nim wiedzieć powinien: http://forum.harmoszka.co...a-15-vt5181.htm

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-09-09, 09:59    Odp: Harley Benton GA 15

Też go mam ;) Ale na ustawianiu gałek się nie znam. W ogóle, to słabo się znam na wzmacniaczach. Wiem tylko, że mój mnie zadowala, aczkolwiek przydałby mi się mikrofon z lepszym sygnałem - wtedy byłoby bardzo głośno. Jakieś pytania? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-09-09, 22:42    Odp: Harley Benton GA 15

Ja też słabo się znam na wzmacniaczach, dlatego mimo iż ustawienie gałek to dość specyficzna rzecz, bowiem zależy od gustu; dobrze jest się o to spytać bardziej doświadczonych użytkowników. Oprócz tego chciałbym zapytać się o tył i tam znajdujące się wejścia. Są dwa do efektów jedno send drugie return (do podpięcia różnych efektów, kostek itp. które do czego służy?) jedno wejście lineout (czyli podpięcie dodatkowego wzmaka tylko po co tego nie wiem?) i trzy gniazda speakers 4, 8, 16 ohm (do podpięcia dodatkowej kolumny głowy, tylko muszę podpiąć tak żeby napięcie się zgadzało na wzmacniaczu i na urządzeniu które podpinam, tak?)
Liczę na uzyskanie odpowiedzi i mam nadzieję, że nie ośmieszę się tymi pytaniami, a nawet gdyby to co mi tam. W końcu to mój pierwszy wzmacniacz.
Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-09-09, 22:47    Odp: Harley Benton GA 15

lineout. pod to możesz podpiąć dodatkowy wzmacniacz. chociażby po to, żeby było głośniej może drugi piec ma troche inne brzmienie. z tego co wiem, to możesz to też pod kompa podpiąć, albo na odsłuch na scenie (nie dam głowy uciąć- gdzieś takie informacje usłyszałem)

pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-10, 10:16    Odp: Harley Benton GA 15

Gniazda pętli efektów:

Send - wysyła sygnał do efektu, czyli kabel leci od wzmacniacza go gniazda INPUT na kostce,
Return - sygnał wraca z efektu do wzmacniacza, czyli kabel idzie od OUTPUT na efekcie, to tego gniazda w piecu

Line Out - działa to tak, że wysyłasz sygnał ze wzmacniacza do innego urządzenia, np. komputera, stołu mikserskiego, czy jeszcze czego innego nie odcinając głośnika. Jest to zatem WYJŚCIE, nie wejście.

Gniazda głośnika - odpowiednio 4, 8 i 16 Ohm. Działają tak, że wypinasz głośnik który jest na pokładzie, a wpinasz inny, do odpowiedniego gniazda. Nie wiem, czy można podpinać na raz kilka głośników, np. jeden w gnieździe 16 Ohm, a drugi w 4 Ohmy. Każde przepiecie kabli głośnikowych trzeba robić przy WYŁĄCZONYM wzmacniaczu. Jeżeli wzmacniacz będzie włączony, a nie będzie podłączonego żadnego głośnika, choćby przez chwilę, to wzmacniacz bez obciążenia może się szybko spalić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-09-10, 14:08    Odp: Harley Benton GA 15

Bardzo fajny piecyk z bardzo fajnym brzmieniem za bardzo fajna cenę xD ale ma jedną wadę- gdy używamy go do gry na harpie zaczyna sprzegac kiedy jest rozkrecony na 1/3 jego mozliwosci... znam goscia ktory zmienił dwie lampy w przedwzmazniczu na takie o miejszej mocy i moze harleya teraz na 2/3 rozkręcac...

Szkoda tez, ze nie ma wbudowanej gałki Gain.

Poza tymi faktmi naprawde polecam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-13, 15:29    Odp: Harley Benton GA 15

Zauważyłem, że dużo zależy od mikrofonu jeśli chodzi o sprzęganie w tym piecu, choć nie da się ukryć, że ma naturalną zdolność do sprzęgania w mniejszych pomieszczeniach. :) Ale tą wadę da się również wykorzystać - można bardzo fajnie operować sprzęganiem (coś jak przy gitarze) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-09-13, 18:33    Odp: Harley Benton GA 15

Dzięki wszystkim za pomocne rady. Co do sprzęgania to niestety mam mały pokój, lecz gdy wszystkie gałki zrobiłem na 0, a rozkręciłem tylko gałkę volume to sprzęgania nie było. Co do postu Gladiasa, to nic narazie lamp nie będę zmieniał, bo wzmacniacz kupiłem nowy na gwarancji.
Jeszcze raz dziękuję, bo sądzę, że temat nie tylko dla mnie będzie pomocny.
Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-09-22, 08:27    Odp: Harley Benton GA 15

Line out przydawał mi się bardzo często szczególnie na większych scenach. Podpinali mi dzięki temu piec w linię żeby dźwięk szedł na przody. Jeśli zamierzacie koncertować to wzmacniacz MUSI mieć takie wyjście bo inaczej nie dacie rady się przebić na koncercie LineOut to absolutna konieczność
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-09-22, 14:34    Odp: Harley Benton GA 15

Chainsaw napisał/a:
Jeśli zamierzacie koncertować to wzmacniacz MUSI mieć takie wyjście bo inaczej nie dacie rady się przebić na koncercie LineOut to absolutna konieczność

Po co od razu line out, wystarczy postawić "majka" na statywie przed głośniki piecyka. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-22, 16:08    Odp: Harley Benton GA 15

Dodajmy, że we wzmacniaczach gitarowych głośnik pełni istotną rolę przy ostatecznym ksztaltowaniu dźwieku. Jeśli puścisz sygnał przesterowany przez line out, które nie ma symulacji głośnika to sygnał będzie "zapiaszczony".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-09-22, 16:08    Odp: Harley Benton GA 15

Felix napisał/a:
Chainsaw napisał/a:
Jeśli zamierzacie koncertować to wzmacniacz MUSI mieć takie wyjście bo inaczej nie dacie rady się przebić na koncercie LineOut to absolutna konieczność

Po co od razu line out, wystarczy postawić "majka" na statywie przed głośniki piecyka. :)

O ILE JEST majk... Ech Felix, widzę, że nie miałeś okazji się jeszcze przekonać jak realia mają się do teorii...

[ Dodano: 2011-09-22, 17:11 ]
Boodzik napisał/a:
Dodajmy, że we wzmacniaczach gitarowych głośnik pełni istotną rolę przy ostatecznym ksztaltowaniu dźwieku. Jeśli puścisz sygnał przesterowany przez line out, które nie ma symulacji głośnika to sygnał będzie "zapiaszczony".

To prawda. Brzmienie wyprowdzone line out na PA to nie to samo, co brzmienie wydobywające się z głośnika... Ale lepiej tak, niż wcale. A uwierzecie mi, niejednokrotnie już mi się zdarzyło, że dodatkowego mikrofonu po prostu nie było... Gdybym w Dynacordzie nie miał line out, to bym se mógł pogwizdać...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-22, 16:11    Odp: Harley Benton GA 15

No bo Shure SM57 taaakie pieniądze kosztuje, że... :roll:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-09-22, 16:36    Odp: Harley Benton GA 15

Boodzik, a dlaczego zaraz sprzęt który kosztuje dużo? Lepiej (według mnie) kupić coś z dobrym stosunkiem cena/jakość (przecież i tak aby rozróżnić np. Shure X od Shure Y przy graniu z kapelą to trzeba mieć naprawdę dobre/wyuczone ucho). :)

Taka historia: gramy koncert, kupiłem pieca i mik (kabla jeszcze nie), biorę go, co by sobie pograć na nim i jakież było zdziwienie naiwnego chłopaka, który myślał, że wielce szanowny Pan Nagłośnieniowiec podstawi mikrofon na statywie i jeszcze go DOBRZE nagłośni... :D "Eee, ale na co?". Szpecjaliści, psia mać... I niestety raczej to było regułą na mym zadupiu (na kilkanaście koncertów JEDEN tylko był dobrze nagłośniony, czyli tak, że słyszeliśmy się siebie nawzajem, nie grała tylko perkusja i gitara). :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-11-17, 19:36    Odp: Harley Benton GA 15

Pytanie trochę luźno powiązane z tematem, jako że nie wiedziałem gdzie indziej to zamieścić.
Co polecacie w kwestii słuchawek do wzmacniacza? Chodziłoby mi o w miarę dobrą jakość w stosunku do ceny. Trochę rozglądnąłem się w temacie i z tego co wyczytałem niektóre słuchawki nie dają rady jeśli chodzi o grę na przesterze. Mi chodziłoby o dobre słuchawki właśnie do tego wzmacniacza w temacie, tak abym mógł pograć na czysto lub z przesterem nie przeszkadzając rodzinie i sąsiadom.
Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-17, 20:24    Odp: Harley Benton GA 15

Moje zdanie jest takie:
Jak naprawdę chcesz grać, zagrasz nawet na grzebieniu taką solówkę, że szok.
Podłączałem przeróżniste słuchafony do wzamaka tego i każde chodziły (nie pamietam firm, raczej to były takie noname'y). :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu