Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-09-06, 17:27    Oktawy

Witam,
Miałbym następującą prośbę, a zarazem pytanie. Czy ktoś wie gdzie mógłbym odsłuchać plików z poprawnie granymi oktawami. Chodzi mi o to, że np. przy bendingu nie ma kłopotu bo idzie znaleźć i odsłuchać jak brzmi 4 na wdechu i podciągnięta. Czy istnieje stronka na podobnej zasadzie. Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem.

Mały offtop: Jeśli ktoś posiada wzmacniacz Harley Benton ga 15 to chętnie zapytałbym się o ustawienia gałek.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-06, 19:05    Odp: Oktawy

Jaka tonacja by Cię interesowała? Czy mają być to tylko czyste oktawy, czy też inne interwały tym sposobem zagrane, np. septyma mała, czyli (2-5)?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-09-06, 19:19    Odp: Oktawy

Tonacja C. Narazie chcę opanować w miarę dobrze wszystkie oktawy, ale inne interwały też mogłyby być. Przyda się na później do nauki ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-06, 19:29    Odp: Oktawy

Okej. Tutaj nagrane to, co przydatne, na harmonijce w C. Ma już Marynka swoje lata, więc u góry pewne niestroje się zdarzają, ale da to wyobrażenie o oktawach.

http://www.sendspace.com/file/8x73su
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
mat21jar
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-09-06, 19:48    Odp: Oktawy

Dzięki bardzo właśnie takiej rzeczy potrzebowałem. Teraz tylko do nauki :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-04-12, 09:25    Odp: Oktawy

Witam,

mam takie 2 pytania:

-czy wy takze podczas nauki oktaw mieliscie wrazenie, ze wasz jezyk jest za duzy? Bo mi sie wydaje, ze musze harmonijke troche na ukos ustawiac, zeby dobrze zagralo.O ile oktawy na kanalach 1/4 jeszcze jakos wychodza to na kanalach 2/5 i 3/6 jest masakra (bo odzywa sie kanal po lewej).
- w jednej ksiazce David Barrett pisze o "szerokiej" oktawie 1/5 (albo 2/6 - nie pamietam juz). Przydaje sie to do czegos? Macie moze jakies fajne cwiczenia na oktawy (zawsze ich unikalem ale teraz mysle, ze trzeba sie w koncu za to wziac) ;)

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-12, 10:02    Odp: Oktawy

Oktawy w górnym rejestrze gra się szerzej. np (6 10) czy (5 9) z tym, że tylko na wdechu, na wydechu gra się już normalnie. Fajne zagrywki można grać w górnym rejestrze oktawami, jednak nie jest to takie proste.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-04-14, 19:51    Odp: Oktawy

Zamieszkaly, ma rację, górne oktawy na wdechu, ale trzeba nauczyć się przestawiać aparat z normalnej oktawy na tę szerszą. A żeby lepiej sobie trafiać oktawy, to nawet dobrze sobie przekrzywić harmonijkę, ja przykładowo przyciskam resztę do prawego policzka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu