Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tomekfm 

Wiek: 28
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-08-29, 17:48    Jaka harmonijka do 150 zł?

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie!
Jakoś zainteresowała mnie harmonijka i zamierzam kupić w tym sklepie.
http://www.bluesharp.pl/sklep
Więc mogę przeznaczyć 150zł, ale najlepiej gdyby wszystko zamknęło się w 100 ;) Trochę czytałem i chyba wezmę Special 20, ale wole zapytać, bo mają duży wybór. Szukam pierwszej Harmonijki do nauki, zamierzam kupić też tamtejszy kurs ;) I pytanie którą wziąć i w jakiej tonacji? Wszyscy mówią, że C, ale te harmonijki nie brzmią przyjemnie dla moich uszów. Więc co kupić?

PS. Nie wiem czy to coś zmienia, ale jestem fanem zespołu Dżem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-08-29, 20:24    Odp: Jaka harmonijka do 150 zł?

Już któryś z forumowiczów kiedyś wrzucił ten link, ale niestety trzeba to ponowić...

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

[ Dodano: 2011-08-29, 20:25 ]
A i sklep i kurs mogę polecić z czystym sumieniem.
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tomekfm 

Wiek: 28
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-08-30, 00:04    Odp: Jaka harmonijka do 150 zł?

Poczytałem i wszędzie piszą, że super sklep i dobry kurs, ale dalej nie wiem jakiego Harpa brać, wiec jeśli nikt nie poleci innego do wezmę Hohner Special 20, tylko mam obawy, bo podobne przeniesiono ich produkcje do Chin, więc może jakąś inna Harmonijkę? Tu polecają Suzuki Harpmaster, ale czy jest równie wytrzymała ja Special 20, no czy lepiej dopłacić te 5 zł do Suzuki Bluesmaster? (tego, nie znalazłem, na żadnej polskiej stronie,a z moim angielskim nie za dobrze :/ ) NO i kwestia, że Special jest ponoć ciężko dostępny w tonacji C...

PS. Dziękuje za lekcje ,ale wole przez googla (site:harmoszka.com treść wyszukiwana)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-08-30, 07:28    Odp: Jaka harmonijka do 150 zł?

Czy sprawdziłeś datę postów, które opisywały problemy z dostępnością Hohnera? Czy uważasz, że nadal są aktualne?

Harpmaster i Bluesmaster za granicą mają tę samą cenę, (nie myszą dopłacać) stroiki są te same (płytki stroikowe chyba również).

Napisz jak można Ci pomóc jeśli sam nie opisałeś czego oczekujesz od harmonijki.

Jeśli tak dobrze potrafisz posługiwać się szukajką, znajdź na przykład posty w których doradzane jest na co zwrócić uwagę by samemu prawidłowo określić która harmonijka będzie najlepsza na początek. Podpowiem Ci, że sam kilka takich popełniłem, a nawet dostałem za to kilka punktów od użytkowników - czyli chyba im pomogło.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu