Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 16:06    Poradnik

Wreszcie Hohner stanął na wyskości zadania (zapewne za sprawą Michaela Timlera z www.harponline.de).
Na swojej stronie zamieścił ciekawe porady jak reperować i konserwować harmonijki.
http://www.hohner.de/index.php5?2412

Polecam, bo to zajmująca lektura :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, Gladias
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-08-25, 07:45    Odp: Poradnik

Dzięki Bartoszu za linka. Prawdę mówiąc nic nowego się nie dowiedziałem. To moim zdaniem elementarne podstawy obsługi harmonijki. Mam już swoje własne opracowania, wg mnie nie gorsze niż to, co pokazano, co nie zmienia faktu, że to, co tak pokazano jest absolutnie funkcjonalne.

Wg mnie zapomnieli jeszcze przy strojeniu o podaniu tabel strojeń z odchyleniami w centach dla poszczególnych typów harmonijek (zalecają wg tej prezentacji strój 12 TET, jeśli ktoś wie na czym polega strojenie w oktawach to jest podpowiedź jak się dowiedzieć jaki stój harmonijka miała), ale korzystając z wiedzy zawartej na naszym forum - można nawet to uzupełnić.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-08-25, 13:14    Odp: Poradnik

Fajne , że nareszcie uzupełnili braki w serwisie jak przystaje na szanującą się firmę. :)
Myślę, że rozbudowa instrukcji o kolejny moduł serwisowy p.t.:
,, Naprawa - wymiana stroików”
dla bardziej zaawansowanych harmonijkarzy i ( customizerów) - też by się przydała.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu