Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-08-11, 14:57    [Ciekawostka] Przestajemy używać nazwy dźwięku H !!

Używać czy nie, co o tym myślicie??? :?

http://www.facebook.com/e...154632977942814
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-08-11, 19:30, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-08-11, 15:42    Odp: [Ciekawostka] Przestajemy używać nazwy dźwięku H !!

popraw link
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-08-11, 17:17    Odp: [Ciekawostka] Przestajemy używać nazwy dźwięku H !!

Moim zdaniem lepsze jest B, przynajmniej jest wtedy logiczny porządek (A, Bb, B, C), a nie jakieś ni z gruszki ni z pietruszki H między A i C ;) .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-08-11, 18:43    Odp: [Ciekawostka] Przestajemy używać nazwy dźwięku H !!

Też myślę że tak będzie lepiej. Mimo że w pianinie mam ABHC to to tylko tam, więc nie widzę problemu, żeby zacząć ujednolicać do bardziej logicznego. Ten błąd wynika z naszego zadufanego izolowania się (nie całkiem skutecznego ale w muzyce klasycznej - owszem) w Europie od pozostałego świata muzyki przez ostatnie 200 lat, łącznie z tym że i w technice jesteśmy do tyłu, głównie wokalnej.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-08-13, 11:18    Odp: [Ciekawostka] Przestajemy używać nazwy dźwięku H !!

Ja jestem zdania, że ta nagła "zmiana na lepsze" niewiele tak naprawdę zmieni. Kto na tym właściwie skorzysta? Nie będziemy grać lepiej przez to, że zamiast w tonacji H-dur zagramy w B-dur. Owszem, ze stosowania w szerokim świecie dwóch systemów oznaczeń dźwięków mogą wynikać i wynikają chwilami pewne komplikacje, ale w Polsce od niepamiętnych czasów obowiązuje system, który dobrze znamy: C, Cis/Des, D, Dis/Es, E, F, Fis/Ges, G, Gis/As, A, Ais/B, H. Muzycy klasyczni na tą "rewolucyjną" zmianę na pewno nie pójdą, a jeśli ktoś chce się "unowocześniać" na siłę - jego sprawa. Pozwolę sobie jeszcze zacytować pewną wypowiedź z facebook'a, pod którą się w pełni podpisuję:
Irek Wojciechowski napisał/a:
Proponuję iść dalej. Zmieńmy Celsjusza na Fahrenheita, ruch prawostronny na lewostronny (brać się za przekładanie kierownic). Snobizm, czy tylko pragnienie tzw. majstrowania ?

Z harmonicznymi pozdrowieniami
Adam K.
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-08-13, 19:58    Odp: [Ciekawostka] Przestajemy używać nazwy dźwięku H !!

Ale będziemy się dogadywać na jamach.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu