Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-07-26, 08:18    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Z drugim sortem - też się przychylam, że to prawdopodobne.
Ale jeśli chodzi o wyniki śledztwa Medium - (na marginesie: wielkie brawa!)
to może nie ma co załamywac rąk: szklanka może być również do połowy pełna:
jeśli ktoś szuka tanich harmonijek jakości BB czy Folkmastera, może teraz odważniej sięgnąć po tańsze Belcanto i jeśli zapał go nie opuści zbierać spokojnie na lepszy sprzęt ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-08-05, 23:57    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Zrobiłem sobie małe porównanie Hohner-Seydel na podstawie filmików z YT.Na jednym filmie Toots Thiellemans (na Hohnerze jak sądzę) a pod tym filmikiem,w odpowiedziach video jakiś gość gra ten sam kawałek solo na Seydlu.
http://www.youtube.com/watch?v=CKzpWuIYosY
Mam wrażenie że na na tym Seydlu łatwiej wydobywa się dżwięk,może stroiki są bardziej miękkie,ale też moje stroicielskie ucho słyszy,że ta harmoszka jest już lekko rozjechana.Może długo używana i ostro grał.Moje dwa Hohnery,jeden kilkunastoletni,stroją bez zarzutu.
Z Hohnera chyba trochę trudniej wydobywa się dżwięk,ale jest,przynajmniej ja słyszę,ta srebrzystość tonu.
Może zadowolenie zależy od tego,co się chce grać.Tak samo z gitarami,jak się chce grać stary dobry jazz to trzeba założyć grube struny od 0.12 w góre,i wtedy to będzie brzmiało.Ja właśnie to preferuję,twarde struny w gitarze i twarde stroiki w harmoszce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Big Boy
Big Boy 


Wiek: 69
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-08-06, 22:49    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Popieram w 100% ajneck. Mam podobne spostrzeżenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-10-22, 12:30    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Nie wiem jak to jest z tym spadkiem jakości,ale po raz kolejny przekonuję się,że jeśli brzmienie jakiejś harmonijki mi się naprawdę podoba,to jest to jednak Hohner.Tak było z odkryciem Hermine Deurloo i dziś,gdy pierwszy raz usłyszałem Gianluca Littera.
Jestem fanem Hohnera.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
warburg 

Posty: 2
Wysłany: 2013-12-12, 11:27    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Witam wszystkich! Nowy Hohner Blues harp w A miał bardzo źle wyregulowane stroiki na kanałach 1-3- i te wdechowe i wydechowe- poddane "fachowej" regulacji działają lepiej(część wolno reagowała, część miała tępy dźwięk).Jednak podczas porównywania w sklepie brzmienia najnardziej mi przypadł do gustu( w porównaniu do seydell, suzuki i kilku innych firm). Reasumując - można się przemęczy jeśli komuś dźwięk odpowiada. Teraz się popucuje- świetne forum, kopalnia wiedzy- dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-12-13, 21:16    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Ja się zgadzam co do spadku jakości Hohnerów. Szczególnie Silverstarów. Kiedyś - jakieś 10 lat temu -to była całkiem nienajgorsza harmoszka. Co do Chińskich odpowiedników, to kiedyś byłem zaskoczony jak kupiłem w Lidlu - harmonijkę z wygładu identyczną jak Silverstar. Nawet pudełko było to samo, tyle, że szare a nie niebieskie. Wtedy pomyślałem - że to staranna podróbka, ale kto wie, może rzeczywiście to był produkt hohnerowski sprzedawany pod inną marką. Co do porównania z Seydlem - to raz kupiłem Blues Session. Niebo a ziemia w porównaniu do Golden Melody.

Odważę się stwierdzić, że współczesne Golden Melody zbliżone jakością do starych Silver Starów. Dodam, że Silver Star i Golden Melody to były moje dwa ulubione modele Hohnera.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-12-14, 10:01    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Jeśli Silver Star był kiedyś dobry, to ile lat temu to było?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-12-14, 21:32    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

ponad dziesięc lat temu - te harmonijki stroiły, szło na nich robić podciągi i do tego były bardzo wytrzymałe. Overów nie umiałem wtedy, więc nie wiem, ale raczej nie szło.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
warburg 

Posty: 2
Wysłany: 2013-12-18, 22:36    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Mała aktualizacja wcześniejszej wypowiedzi- na nowym Hohnerze nie dzałają kanały: 2gi na wdechu, 3ci,10ty na wydechu. Nie jest to wina techniki początkującego( wydaję dźwięki na harminijce z Lidla i pan ze sklepu się zafrasował- "nie rzucał pan harmonijką?"). Jeśli w harmoszce w blues w nazwie nie działają fabrycznie kanały 2 i 3 to to nie jest godny polecenia zakup. Co by łatwiej mogli ludziska wyszukać Hohner Blues Harp -piękny dźwięk- frustrujące wnętrze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
moje 

Wiek: 29
Posty: 18
Wysłany: 2014-07-11, 23:35    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Trochę odkopuję dinozaura ale po co zaczynać nowy wątek.
Mi osobiście nie trafił się szczególnie zły model od hohnera, "szczególnie" oznacza, że z moim słuchem nie męczy mnie żadna dolegliwość owych harmonijek. Wychodzą na + z dwoma marinkami kupionymi w tamtym roku. Co do seydl-ów to opisuje je jedno słowo działają jak dobre zegarki, i co dziwne chociaż chorowałem na session steela od dłuższego czasu, zachwycając się przy okazji big sixem, kiedy już zacząłem zabawę z pomarańczką dotarło do mnie dla czego big six jest bardziej gadżetem a nie instrumentem w moim składzie harmonijek.
Nie wiem czy każdy ma tak z przesiadką, ale zmiana s20 na marinkę to kilka minut zabawy i uśmiech na twarzy(byłem zdania, że kupie marinke na próbę ale będzie to kasa w błoto), Tymczasem ze session steelem było na odwrót słuchając oglądając zachwyt, a gra mi nie odpowiada owa zegarkowatość/dokładność jest mi nie w smak(dziwne:/, ale tak jest).
Teraz jeżeli ktoś dotrwał pytanie. Czy hohner upadł już tak nisko, że nie opłaca się nastawiać na kolejne mariniki i s20, i przestawiać się mimo wygody na seydla, czy może nie jest aż tak tragicznie jak wróży ten wątek?
(Ewentualnie jakieś aktualne wstawki od często kupujących odnośnie jakości bardzo by pomagały i to pewnie nie tylko mi.)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-07-12, 20:48    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Ja, tak jak pisałem wcześniej, więcej nie kupię Hohnera. A Marine Band nawet nie ruszam - dla mnie to jest przeciąg, nie harmonijka.
Wolę albo podstrajać Suzuki (bo niestety, często trzeba) albo płacić za seydla (w sumie, session steel niewiele więcej kosztuje niż promaster, w którego celuję). Wygoda gry w tych harmonijkach to wg mnie inna strona wszechświata. Lepsza.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
seveneight78 


Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-09-02, 14:54    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Ja się mogę wypowiedzieć na temat trzech modeli Hohnera

Marine Band
Blues Harp
Big River Harp

Marine Band jest najgłośniejsza najbardziej szczelna i ma o wiele więcej dynamiki od BH i BRH. Jedyny minus jaki jest w moim modelu to chyba zjechany kanał drugi który na zadęciu i zassaniu wydaje bardzo nieprzyjemny stłamszony zagłuszony dźwięk. Nie jest to moja wina bo na innych harmonijkach na tym kanale gram bez problemu.

Blues Harp z systemem MS jak dla mnie najgorsza z całej trójki. Mało szczelna, trzeba więcej wysiłku żeby wydobyć z niej dźwięk. Jest o wiele cichsza od Marine Band, zaleta to na pewno brzmienie bo jest miłe ciepłe i lekko przytłumione. Gra na niej nie należy do przyjemnych chociaż do wszystkiego da się przyzwyczaić.

Big River Harp o wiele bardziej szczelniejsza niż BH ale nie tak dobrze jak Marine Band. Dźwięki wydobywa się łatwo chociaż nie tak łatwo jak w przypadku Marine Band. Brzmienie coś pomiędzy Marine Band a Blues Harp, jasne puzoniaste coś w tym stylu. Mam ją w tonacji D i jak już zacznę na niej grać to ciężko się od niej oderwać.

Sporo ludzi jedzie po Big Riverce a w mój gust trafiła najlepiej z tych trzech modeli.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-09-02, 17:34    Odp: [Opinie] Poziom jakości wykonania Hohnera

Seveneight78, może trzeba ten 2 kanał w marynie wyregulować. Jak chcesz to możesz do mnie napisać PW.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu