Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dziubasek 

Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-06, 15:19    [Pytanie] Kilka cennych rad

Witam bardzo serdecznie!
Chcialbym nauczyc sie grac na harmonijce. Nie mialem jeszcze praktycznie rzadnego kontaktu z tym instrumentem ale zakochałem sie w jego brzmieniu.

Chcialbym abyscie mi dali kilka cennych rad. Odnosnie sprzetu itp.

Na harmonijke chce przeznaczyc 200 zł, i chcialbym kupic cos porzadnego. Jaka tonacje polecacie? Ogolnie chcialbym grac raczej rzeczy blusowe, na frum przeczytalem ze C jest najbardziej opcjonalna. Chociaz A tez nie jest zła.

Prosilbym o polecenie mi jakiegos konkretnego sprawdzonego modelu w cenie do 200 zł.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-10-06, 15:25    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

W tej cenie możesz kupić nawet 2 porządne harmoszki :D Poszukaj na forum bo było już dużo podobnych tematów :) ja osobiście poleciłbym, ci np.heringa vintage lub marine delux.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-10-06, 16:01    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Special 20 Hohnera i to nawet 2 sztuki :D A i C
No chyba że chcesz coś "Najblusowniowniejszego" No to Marine Band.
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dziubasek 

Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-06, 16:59    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

W sumie mam dwa typy :
1. HERING VINTAGE HARP 1923 tonacja C w cenie 120 zl
2. HOHNER CHROMETTA 12 w cenie 220 i np w tonacji C
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-10-06, 17:16    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Napisałeś, że chciałbyś grać bluesa i tu moim zdaniem harmonijka chromatyczna odpada. Do bluesa najlepsze są tradycyjne 10kanałowe harmoszki :) a hering vintage, dobry wybór mam ten model w C :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-06, 17:58    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

200 złotych? To może Special 20 i Blues Harp (Specjalkę na początek, a później ewentualnie Blues Harpa - BH ma drewniany korpus i zanim zacznie się na niej grać lepiej opanować emisję śliny, najlepiej na czymś z plastikiem ;) ) A potem sam zdecydujesz, co Ci bardziej odpowiada. Jeżeli BH to następnym przystankiem może być Marine Band Deluxe, sam przechodziłem taką "ewolucję" :harp: :harp: :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-06, 18:20    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Osobiście jeśli miał bym na początek harmonijkowej przygody do rozdysponowania 200zł kupił bym Marine Band Deluxe [C] i Special 20 [A], obie firmy HOHNER.

Co do Heringa Vintage... nie miałem jej nigdy w rękach, ale z recenzji które przeczytałem i z tego co słyszałem o nim (tak, wiem, nie powinno się definiować własnych zdań na bazie odczuć innych) nie skusił bym się.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-06, 20:05    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Według mnie to są harmonijki, które nie sprawią Ci zawodu:

Marine Band Deluxe,

Special 20,

Blues Harp.

Wszystkie to bardzo dobre instrumenty, szybko reagują i są dość łatwe w grze. Jednak występują między nimi spore różnice w brzmieniu, chociaż to jest bardzo subiektywna sprawa. Blues Harp mimo, że drewniany, ma korpus tak specyficzny, że nie pęcznieje i ślina mu nie szkodzi. Do tego jest bardzo szybki w grze, choć w swoim muszę wyregulować jeden stroik. Special jest szybki i szczelny, choć u mnie 4 dmuchana działa z minimalnym opóźnieniem. Najlepsza wg mnie jest Marine Band Deluxe, najszybsza, najgłośniejsza i bardzo szczelna. Jednak kosztuje ok. 120zl, pozostałe po ok. 80zł. To nie są jednak wysokie ceny jak na takie instrumenty. Wg mnie lista najbardziej przydatnych tonacji i kolejność w jakiej warto się zaopatrywać: C, A, D, G, a potem dalej F, Bb, Eb (2 ostatnie szczególnie przydatne jak się gra razem z dęciakami). Reszta tonacji jest rzadko używana.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dziubasek 

Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-29, 17:39    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Witam ponownie !
Wreszcie sie zdecydowalem, wybrałem model HOHNER SPECIAL 20 w tonacji "A". Wahałem sie nad "C" ale bardzo podoba mi sie wlasnie tonacja "A".
Mysle ze to dobra decyzja jak na poczatek :) Co o tym sadzicie ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-29, 18:47    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Znakomity wybór. Tyle powiem, bo o Specialu już wcześniej peany pisałem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dziubasek 

Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-10-30, 10:48    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Mysle ze jesli chodzi o poczatki lepeij zakupic harmoszke z plastikowym korpusem, chocby na spora emisje sliny w poczatkowym graniu. Potem jak juz troche opanuje i złapie styl wlasnej techniki pewnie cos zakupie w tonacji "C" z drewnianym korpusem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-30, 15:07    Odp: [Pytanie] Kilka cennych rad

Dziubasek, jak widzę nie masz żadnej harmonijki, więc proszę NIE pisz "własnych pseudo opinii" opierając się na cudzych. Ja sam zacząłem od harmonijki Marine Band (C) i możesz być pewny, że nadal jest w świetnym stanie.

Co do tematu- także uważam za świetny wybór Special 20 (A)... nie dlatego, że ma plastikowy grzebień, a z tego względu, że to bardzo dobry harp.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu