Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-03-31, 22:34    Suwałki Blues Festiwal 2011

Witam :]

Wybiera się ktoś na ten (jeszcze) mało sławny festiwal?
Byłem tam dwa lata temu i w zeszłym (Joe Bonamassa, Ten Years After + Canned Heat + Sławek Wierzcholski itp)
W tym niestety nie ma takich gwiazd, ale i tak nie jest źle.
Z tych bardziej znanych to
Shakin' Dudi
Perfect (średnio to bluesowe, no ale ok ;p)
Beata Kossowska & UBE (jeśli się nie mylę, to najlepsza kobieta na harmonijce ;D )

14-16 lipca
Więcej info tutaj
http://www.suwalkiblues.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-01, 13:53    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

OutSajder napisał/a:
Ten Years After

W mordę jeża! Przecież to mój ulubiony zespół blues-rockowy. :o
Jak mogłem ich przegapić? A czy pojadę w tym roku, to się jeszcze zobaczy ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-01, 20:40    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

1. Gdzie można znaleźć dokładną rozpiskę, kto, na której scenie i kiedy? To co tam napisano to wygląda na pobożne życzenia kto będzie. Brak informacji kto, na której scenie i o której wystąpi a nawet w którym dniu!
2. Ja ewentualnie gdybym był w Polsce i w domu skoczyłbym na sobotę (ostatni dzień), bo jak będę w domu to będę pracował, ale po co tam jechać, jeśli nie wiadomo kto wystąpi, gdzie itd.
3. Dodatkowo brak informacji czy koncerty są płatne, biletowane, czy też wchodzi się za free. W ogóle uważam, że to raczej dezinformacja niż informacja, bo jak można cokolwiek zaplanować? Jechać "na rympał" w nadziei, że coś się zobaczy i usłyszy - jaki sens?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-04-02, 16:00    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Medium, Festiwal ma 3 lata, ja byłem już na 2 edycjach, zawsze na stronie było tak samo, a zespoły grały, więc te informacje są 100%owe.
Cały festiwal jest bezpłatny (są 2 sceny) - na których gra się na przemian, tak, aby ostatni zespół był na tej głównej (na deptaku czy jak to tam się zwie)
Niedługo pewnie coś będzie można usłyszeć o tym trójce od kaczkowskiego albo manna. (Przynjamniej zawsze oni przypominali o owym festiwalu)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-04, 11:17    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Dzięki, przynajmniej pkt. 3 już wiem; bezpłatnie.

Nadal uważam że brak informacji:
1. Kto i kiedy - godzina i dzień (która scena też by się przydało).
2. Gdzie dokładnie w mieście sceny będą zlokalizowane.
3. Gdzie będą miejsca parkingowe dla przyjezdnych.

Poczekamy zobaczymy. Może za jakiś czas będzie więcej informacji. Wstępnie układ wakacji chyba będę miał taki, że się uda być obecnemu, ale o tym będę dokładnie wiedział po 25-tym czerwca.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-04-04, 14:28    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Medium, dokładnych informacji jeszcze nie ma, bo pewnie za wcześnie, ale z zeszłych lat to mogę Ci powiedzieć...

1. Pierwszego dnia (14) mogą być koncerty biletowane w pubach, ale to tych mniej znanych zespołów zdecydowanie. Reszta darmo

---To pewnie 15 lipca---

B.B. & THE BLUES SHACKS (DE)
.
INNES SIBUN BAND (UK)
.
DAVID GERALD BAND (USA/PL)
.
JUWANA JENKINS (USA) & THE MOJO BAND (CZ/SK)
.
BEATA KOSSOWSKA & UNITED BLUES EXPERIENCE (PL/DE)
.
MAGDA PISKORCZYK (PL)
.
BOOGIE BOYS (PL)
.
NICO BACKTON & WIZARDS OF BLUES (BE/FR)

-- 16 ---

HE BLUES BAND (UK)
.
ANA POPOVIĆ BAND (CS/NL)
.
JULIAN SAS (NL)
.
SHAKIN’ DUDI (PL)
.
MAGGIE BELL & DAVE KELLY (UK)
.
PERFECT (PL)
.
MARTYNA JAKUBOWICZ & ŻONA LOTA (PL)

------
Ja w te dni, przyjeżdżałem do suwałk koło 16stej do mniej więcej 23 + to co w pubach (miałem wynajęty domek letniskowy, czy jak to się zwie, jakieś 5 km od suwałk, przy przepięknym jeziorku Wigry :] )

2. Suwałki to na prawdę, bardzo małe miasto. Wjeżdżasz nie ważne którą stroną, musisz dojechać do środka (taki park :P ) . Ale pewnie gdyby nie zabudowania, to od granicy suwałk do samych scen to jakieś 500-700 m. (Sceny od siebie są oddalone o ok. 100m)

3. Wszędzie tak na prawdę. Mój kumpel, który prowadził, zawsze zostawiał to przy głównej, na boku - jest tam parking, taki typowy, długi, jak nieraz w centrum miasta. Ale parkingi to masz wszędzie ;]


Sorry, za trochę niedokładny i źle poukładany tekst, no jakoś tak wyszło ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-04, 14:39    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Nie szkodzi OutSajder, i tak wszystko zrozumiałem.

Suwałki mniej więcej znam. Kilka razy tam byłem (głownie w Urzędzie Wojewódzkim) i mimo, że Ełk z Suwałkami nie bardzo się lubi (chociaż to przycichło po reformie województw) ja do nich nic nie mam.

Od razu trzeba było, że to ten park w centrum, a sceny są 100 m od siebie.

Gdybyś miał dokładniejsze informacje kto i kiedy - pisz. Może w piątek po pracy bym wyskoczył, przecież wszystkiego jakieś 60 km.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-04-04, 15:06    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Medium, Hah ;p Ty masz 60 km i jeszcze jakieś wątpliwości? ;D Staary, ja z Lublina dojeżdżałem i bd jechał (ponad 400km ;p)

Jak będzie bliżej terminu , to możliwe, że poproszę Cię o jakiś kontakt (np telefon) wtedy jak będę na miejscu, to się możemy zdzwonić :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-04, 15:09    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

OK.

Nie ma sprawy. Jestem otwarty na propozycje (tylko pić nie będę, bo będę prowadził).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-06-17, 12:08    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Przepraszam za posta pod postem ale informacja jest wg mnie ważna.

Jest już program: http://www.suwalkiblues.c...rogram_2011.pdf

I to mnie trochę szarpnęło. Część jest płatna i biletowana, a niektóre rzeczy bardzo bym chciał zobaczyć.

Ponieważ w sobotę rano na pewno wyjeżdżam za granicę to chyba tylko piątek zostaje. A, że chcę zobaczyć na żywo Michała Kielaka i Romka Puchowskiego to tylko koncert w piątek o 11:00. Czyli zapewne będę musiał dodatkowy dzień urlopu na piątek brać i cały piątek od 11:00 do 23:30 na koncertach.

Trochę mam wyrzutów. Chciałem obejrzeć i posłuchać np. Beatę Kossowską a tu bilet 45 PLN, No i żałuję, że Shakin' Dudi mnie minie.

Ech takie życie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-07-01, 17:37    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Medium, cholera, zapomniałem o tym topicu... Pisałem Ci wcześniej, że pojadę do Suwałk. Niestety plany się zmieniły. Miałem zerwane ścięgna w kolanie, krótki w sumie zabieg i teraz latam codziennie, na 1godzinne rehabilitacje, aż do listopada. Także, niestety (cholernie niestety) jestem uziemiony na całe wakacje i trochę dłużej...
Ale może, z tego całego bólu, napiszę jakiś kawałek bluesowy, ha, kto wie :d
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Joseph 


Wiek: 54
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-13, 21:22    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Ja jadę!!! z żoną i przyjaciółmi! jestem tam od początku i stał się festival jakąś nasza tradycją! drogo się robi ale cóż, że zacytuję "takie życie"! wtajemniczonych informuję, że będziemy w czapkach Motorhead i koszulkach NO SMOKI))))) pozdrawiam wszystkich i polecam śniadania bluesowe w ROSMARINO! co roku grali tam nasi ulubieni Norwegowie ale w tym podobno zdradzili będą w innej knajpie. Rosmarino jednak za każdym razem nas zaskakiwało!
_________________
Born to Lose -Live to Win!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-20, 20:24    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Suwałki Blues Festival 2011. Harmonijkarze górą :harp:

Ian Sands (na zdjęciu) Blues Band, B.B. & the Blues Shacks i The Blues Band. Wszystkie te grupy połączyły Suwałki i jeden instrument - harmonijka ustna. Fani bluesa sięgającego do tradycji gatunku mieli swoją ucztę, a wielbiciele harmonijki usłyszeli kilku wyśmienitych instrumentalistów.

Ian Sands do Polski przyjechał z zaledwie 17-letnim synem, ale to co zagrali najdłużej utkwiło w pamięci. Mieszanka standardów bluesowych w ich wykonaniu wsparta polską sekcją rytmiczną zabrzmiała niezwykle energetycznie. Od początku do końca koncert trzymał w napięciu i ani przez chwilę nie nudził.

Mieszane wrażenia musiały towrzyszyć fanom bluesa przy okazji występu Martyny Jakubowicz & Żony Lota. Nowy krążek artystki wszak od bluesa jest daleki. Maggie Bell, która przysłuchiwała się występowi Jakubowicz pochwaliła folkowo brzmiące skrzypce Jana Gałacha i stweirdziła, że musi mieć nową płytę artystki w swojej kolekcji, gdyż sama pochodzi ze Szkocji i nie stroni od muzyki ludowej.

Ciekawie zapowiadał się występ niemieckiej formacji B.B. & the Blues Shacks. Muzycy oparli swój repertuar na brzmieniu lat 50., świetnie bawili publiczność, ale ich grze brakowało jakby wykopu, z jakim popisała się w Suwałkach rodzina Iana Sandsa. Na szczęście Michael Arlt - oprócz namawiania ludzi do wspólnej zabawy od czasu do czasu zagrał wspaniałe solo na harmonijce ustnej.

Największą atrakcją wieczoru była dla wielu formacja The Blues Band. Złożona z tuzów brytyjskiej sceny blues rockowej lat 60. grupa grała bardzo dynamicznie i bez zarzutu, ale mimo aż trzech śpiewających gardeł żaden głos nie był w stanie utkwić na dłużej w pamięci. Najciekawiej wobec tego, naszym zdaniem, prezentował się Paul Jones, który nie żałując przepony wygrywał ogniste frazy na swojej harmonijce.

Esencja białego bluesa sprzed czterech dekad tak czy inaczej stała się wydarzeniem pierwszego pełnego dnia czwartej edycji Suwałki Blues Festival 2011.
Przedruk z bluesonline.

Polecam jesze dwa inne artykuły ze strony portalu "bluesonline".

http://bluesonline.pl/ind...ęcia-wideo.html

http://bluesonline.pl/ind...ęcia-wideo.html
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-07-21, 16:51    Odp: Suwałki Blues Festiwal 2011

Kurcze, na II i III edycji SBF bylem, i myslalem, ze juz zadnej nie opuszcze... Niestety, cos za cos, prace mam, ale z festiwalowaniem gorzej. Szkoda, ze mnie tam nie bylo... Chyba moj ulubiony festiwal :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu