Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-07-11, 18:02    Mikrofon Dap Audio HM-30

Ostatnio przeszukiwałem sklepy internetowe i natrafiłem na stosunkowo tani mikrofon Dap Audio HM-30. Mam takie wrażenie, ze jego kształt to tylko taki pic na wodę (chociaż napisano, iż nadaje się instrumentów bluesowych)... Miał ktoś może styczność z tym mikrofonem i może coś powiedzieć na jego temat (czy nadaje się do harpa, jak przenosi brzmienie, czy jest wart swojej ceny itp...).

http://www.fabrykadzwieku...UDIO-HM-30.html

Pozdrawiam

Gladias
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-07-11, 19:32    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

O ile mnie pamięć nie myli ,to Tomek Kamiński gra na takim, ale coś tam przerabiał ,chyba dodawał transformator, ale obudowa bajera. Z tego co o niej mówił to chwalił te otwory ,bo dobrze modulować dźwięk można dłonią.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-07-11, 20:25    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

Ten mikrofon jest niskooporowy (220 Ohm) dlatego wstawienie transformatora to konieczność.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-07-11, 20:47    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

aeroarte napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli ,to Tomek Kamiński gra na takim

Tak mi się właśnie wydawało, ale nie miałem pojęcia co to za mikrofon (skorupa).
Dodatkowo ma go w wersji bezprzewodowej. Wygląda to bardzo fajnie.
Grał na nim wczoraj z Harmonijkowym Atakiem w Warszawie.
Może Tomek sam nam napisze co i jak przerabiał oraz ile go to kosztowało, jeśli przeczyta ten temat.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-07-11, 21:11    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

Tak jak napisał Medium, to mikrofon niskooporowy. Możesz wpiąć go w mikser bez problemu, tak jak zwykłą wokalówkę, ale chcąc pograć przez wzmacniacz transformator jest niezbędny.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-02-02, 21:02    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

Medium w innym temacie napisałeś "Transformator - należałoby znaleźć dostawcę lub kupować stare MDO-IX za grosze na allegro i "wydłubywać" z nich transformatory. " Czy w przypadku tego mikrofonu zda on egzamin ?

KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-02-03, 08:31    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

A dlaczego nie? Z wkładką dynamiczną wg moich informacji śmiało można stosować ten trick. Myślę, że przy słabym sygnale z gitary elektrycznej - również (na razie gitarzyści nie rzucili się na MDO-IX ;) ).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-02-03, 10:57    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

No i transformator w tych MDO jest w eleganckiej metalowej puszce stanowiącej dobry ekran, jeden problem z głowy. Bo rdzeń gołego transformatora działa jak antena i zbiera całe dziadostwo z powietrza.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-02-03, 23:24    Odp: Mikrofon Dap Audio HM-30

Nie rzucili się bo transformator zmienia jednak trochę sygnał, ucina trochę góry, uwydatnia bas, nam pasuje :P

[ Dodano: 2012-02-03, 23:24 ]
Poza tym gitarzyści i tak mają przetworniki - jak chcą słabe, jeśli wolą inaczej, to mocniejsze :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu