Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wojtas5000

Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-17, 13:55    Kiedy Harmonica Bridge?

ekhem.....może ja nie potrafię szukać, ale w Internecie do tej pory nie ma daty HB. Sprawa jest to niepokojąca, gdyż mamy drugą połowę czerwca i niektórzy chcieliby zaplanować sobie tzw. wakacje

Nie chodzi mi nawet o program, gdyż ufam, że fun będzie przedni. wystarczyłyby same ramy czasowe. Skoro poszczególni wykonawcy wiedzą, kiedy występują, to czas jest chyba znany?

Kaman....




P.S Przepraszam wszystkich, których uraziła forma mego tematu, lecz służy ona dobrej sprawie

P.S. 2 : Mój apel w sprawie koszulek festiwalowych jest nadal aktualny. Może ktoś ważny to przeczyta....

// Nie używaj wyłącznie wielkich liter i tylu znaków zapytania, jeden starczy. // INIM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-17, 14:45    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

26-28 sierpnia. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-06-17, 19:32    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Ja bym stawiał, że zacznie się w czwartek, 25.08 ^^
Co do programu - udało mi się dowiedzieć, że będzie Greg Zlap, będzie Moongang, Harmonijkowy Atak, oraz - niestety - Zydeco Flow. Co do reszty, to nie wiem.
Jeśli chcesz mieć pewność co do daty, to najlepiej napisz do organizatorów. Będzie to również dla nich sygnał, że mogli by podać takie rzeczy do wiadomości publicznej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-17, 20:10    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

A czemu tak niestety Zydeco Flow? Mało może to popularny u nas nurt będący fuzją kreolskiego folku i wpływów bluesowych, ale czemu by nie sprawdzić, jak to w Polsze grają? :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-18, 09:32    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Ostatnio słyszałem "Zajdeków" i właśnie chyba 'stety"... ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-06-18, 13:27    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Maciekdraheim napisał/a:
A czemu tak niestety Zydeco Flow? Mało może to popularny u nas nurt będący fuzją kreolskiego folku i wpływów bluesowych, ale czemu by nie sprawdzić, jak to w Polsze grają? :)


Ja już sprawdzałem, i to dwa razy. Raz na Rybnik Blues Festival, drugi raz na Las, Woda i Blues. Moim zdaniem jest to jedna z gorszych kapel, jakie zapraszają na festiwale.... Jeśli mam sprecyzować ocenę... Zespół, jako całość, to - dla mnie - jeden wielki chaos. Bardzo trudną sztuką jest to, by na scenie grało na raz 7 instrumentów - jednym to wychodzi, drugim nie. Tutaj zdecydowanie nie. Lider zespołu - wokalista i gitarzysta akustyczny zarazem - ma naprawdę nudny głos, nawiasem mówiąc, jego gitary nie słychać w ogóle. Drugi gitarzysta, elektryczny, jeszcze daje radę - czasem zagra coś fajnego, ale mam wrażenie, że tutaj w ogóle nie pasuje. Oczywiście, zwróciłem szczególną uwagęna harmonijkarza: chłopak chyba nie wie, co to fraza, a na pewno nie zna takich określeń, jak "pauza" czy "dynamika", nie mówiąc już o jakiejkolwiek próbie... budowania napięcia w solówce? Nie, nic z tych rzeczy.
Ogólnie rzecz biorąc - flaki z olejem. Na RBFie naprawdę było dla mnie wyzwaniem, żeby nie wyjść w środku koncertu. LW&B to na szczęście festiwal pod gołym niebem, więc mogłem się od grania oddalić na w miarę bezpieczną odległość ;) Z tego wniosek, ze ocenę zespołu bazuję jednak na ich pierwszym koncercie.
Powyższe to oczywiście wyłącznie moja ocena, ale moja ówczesna kobieta, z którą byłem na wspomnianych koncertach, również - delikatnie mówiąc - daleka była od zachwytu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-18, 13:43    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Słyszałem Ich niedawno i chyba to nie ten sam zespół... ;)
Możliwe, że się rozwinęli... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-06-19, 12:12    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Ja ich słyszałem w marcu i w maju tego roku, więc podejrzewam, że masz po prostu inne wrażenia, bo raczej nie mieli zbyt wiele czasu, żeby się rozwinąć. To dobrze, że każdy ma swoje zdanie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-06-30, 22:00    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Ja znalazłem coś takiego na stronie http://www.dommuz.pl/inde...cted_cat_id=918


25 - 28 sierpnia 2011
Międzynarodowy Festiwal Harmonijki Ustnej
Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń 2011

25 sierpnia 2011 - czwartek
g. 13:00-16:00 - Rynek Staromiejski
Gagarin Brothers Wegry
K. Gąszewski PL
g.19:00 - Klub Lizard King, ul. Kopernika
Harmonijkowy atak PL

26 sierpnia 2011- piątek
g. 13:00-16:00 - Rynek Staromiejski
The Moongang PL
Bluesmaszyna PL
g.19:00 - Dziedziniec Ratusza
Boogie Boys PL
Greg Szlapczynski F

27 sierpnia 2011 – sobota
13:00 -16:00 - Rynek Staromiejski
Juke Joint Pimps Niemcy
Zydeco Flow PL
g.19:00 - Amfiteatr Muzem Etnograficznego
Rico McClarrin & Marcos Coll Band USA
Mark Olbrich GB

28 sierpnia 2011 - niedziela
12:00 - Dwór Artura
Zygmunt Zgraja PL
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-07-01, 17:03    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Jesteś naszym bohaterem!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Michał Kielak 


Wiek: 46
Posty: 58
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-01, 17:12    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Bydgoszcz:

26.08 piątek

19:00
Scena na Rynku
Harmonijkowy atak PL
21:00
Węgliszek
The Moongang PL


27.08 sobota

11:00 Węgliszek
Konkurs
15:00 Węgliszek
Warsztaty, prowadzi Giles King GB

19:00
Scena na Rynku Greg Szlapczynski F


28.08 niedziela

18:00
Ostromecko
Mark Olbrich Blues Eternity feat. Giles King GB

20:00 Ostromecko
Zygmunt Zgraja PL
_________________
www.kielak.pl
www.kasachorych.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-03, 20:24    Odp: Kiedy Harmonica Bridge?

Na stronie "Twojego Bluesa" ukazala się informacja:

Harmonica Bridge"jest międzynarodowym spotkaniem muzyków grających na harmonijce ustnej w tak zróżnicowanych konwencjach jak blues, jazz, folk, pop czy muzyka klasyczna. W każdym z tych gatunków zaprezentują się wykonawcy grający na najwyższym poziomie - m.in.: Mark Olbrich Blues Eternity feat. Giles King, Greg Szlapczynski, Harmonijkowy atak, The Moongang, Juke Joint Pimps, Zygmunt Zgraja, Boogie Boys, Rico McClarrin & Marcos Coll Band, oraz Gagarin Brothers.

Tegoroczne koncerty odbywać się będą w obrębie Starego Miasta w Toruniu: na Rynku Staromiejskim, przed Ratuszem i w małym amfiteatrze przy Muzeum Etnograficznym. A także we wnętrzach zabytkowego Dworu Artusa. W analogicznych miejscach odbędą się koncerty w Bydgoszczy.

Oprócz koncertów mistrzów w ramach festiwalu odbędą się warsztaty mistrzowskie prowadzone przez Gilesa Kinga z Londynu oraz międzynarodowy konkurs harmonijkarzy. Wieczorami odbędą się jam sessions, na których obok mistrzów będą mogli zaprezentować się nieznani szerzej adepci harmonijki.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać e-mailem do P.Alicji Dobrowolnej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy: alicja.dobrowolna@mok.bydgoszcz.pl

Harmonica Bridge Bydgoszcz - Toruń jest największym polskim festiwalem (i jednym większych w Europie) poświęconym harmonijce ustnej - wspaniałemu acz niedocenianemu często instrumentowi.

Więcej szczegółów n/t festiwalu ukaże się na jego nowej stronie (obecnie w budowie) w drugiej połowie lipca br.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu