Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wilku05 


Wiek: 27
Posty: 29
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Lipno
Wysłany: 2011-02-02, 10:36    A. Humpfat - Polka Dziadek

polka dziadek to bardzo trudny utwór ale myśle że tak prościej można by było go rozpisać na harmoszkę. Bardzo chciałbym taby to tej poleczki na filmie poniżej.
http://www.youtube.com/watch?v=-8G6iAcsbaM
pozdrawiam wilku :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-02, 11:14    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Nuty:
Kod:
http://chomikuj.pl/g_kwiatek/nuty/Polka+Dziadek+-+wszystkie+cz*c4*99*c5*9bci,23753826.pdf
http://www.4shared.com/get/DqjC-y6m/Nuty_-_Clarinet_polka__Polka_d.html


To tak "na szybko" na pewno można znaleźć jeszcze trochę.

Zamienić nuty na taby sam dasz radę; nie poddawaj się.
Jak już to zrobisz - zamieść w tym temacie.

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2011-07-04, 13:55, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wilku05 


Wiek: 27
Posty: 29
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Lipno
Wysłany: 2011-02-02, 11:17    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

No niestety na taby to ja tego nie zamienię bo dopiero zacząłem przygodę z muzyka niedawno i takich rzeczy to nie umiem robić ;p :cool: niestety.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-02, 11:22    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Nie poddawaj się już na wstępie.

Sam kiedyś myślałem tak samo jak Ty, a się nauczyłem (w moim wieku to trochę trudniejsze). Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz to zagrać.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wilku05 


Wiek: 27
Posty: 29
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Lipno
Wysłany: 2011-02-02, 11:26    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Hmm Fakt ale nie znam nut itd zajęło by mi to wieczność a może wcale bym tego nie zrobił :D :> :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-02, 11:30    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Nie przekonasz się, póki nie spróbujesz. Ja również myślałem tak samo, dopóki nie spróbowałem. Teraz już wiem, że można (oczywiście trochę czasu to zajmuje).

Z poświadczeń swoich proponuję:
1. Wydrukować nuty.
2. Pod notami długopisem / ołówkiem zapisać tabulaturę.
3. Co jakiś czas dla relaksu spróbować zagrać (na początku wolno i rytmika będzie "kuleć"), ale nic tak nie dopinguje do dalszej pracy jak nam coś zaczyna wychodzić.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wilku05 


Wiek: 27
Posty: 29
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Lipno
Wysłany: 2011-02-02, 11:33    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Spróbuję ale jak ktos byłby uprzejmy to niech zamięści swoje jak zrobie to porównam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-28, 21:14    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

odświeżę temat próbowalem to zagrać, ale tylko początek jest do zagrania, potem są wplatane overy w momentach trudnych do zagrania. Tu to co nagralem http://w742.wrzuta.pl/aud...P/polka_dziadek . Jeżeli ktoś będzie zainteresowany podam taby do tego co gram.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bolverk 

Wiek: 41
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Wysłany: 2011-06-28, 21:29    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Posłuchaj początku Lata z Radiem. Przez wakacje leci od 9 na Programie pierwszym Polskiego Radia.

Pozdrawiam.
_________________
Uczmy się gry na harmonijce ustnej. To jest świetny instrument do każdego rodzaju muzyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-28, 21:36    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

????????????
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-06-29, 07:20    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

To jest trudny i techniczny utwór na klarnet. Nie każdy klarnecista nawet na klarnecie to zagra. Miałem przyjemność słyszeć na żywo "Polkę dziadek" w wykonaniu tego pana, który nagrał czołówkę dla "Lata z Radiem". Wrażenia niezapomniane. Radio spłaszcza dźwięk strasznie.
Jestem pod wrażeniem Adamie, wiem, że są spore niedociągnięcia, ale zagrać to na harmonijce w tym tempie na pewno łatwo nie było i zapewne nie ćwiczyłeś zbyt długo, a jak każdy utwór techniczny, żeby to zagrać ładnie potrzebne są nie godziny, ale tygodnie ćwiczeń.

Bolverk, nie wiem o co Ci chodziło. Jeśli o to, że brzmi inaczej i nie jest zachowany rytm proponuję byś nagrał swoją wersję i zamieścił. Jeśli będzie lepiej niż u Adama - przyznam, że w dziwnych słowach zganiłeś jego nagranie (można się rzeczywiście próbować czepiać rytmiczności) ale jeśli nie o to chodziło, to o co?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bolverk 

Wiek: 41
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Wysłany: 2011-06-29, 17:43    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

Nie chodzi mi o to że brzmi inaczej, wykonanie adamg53 jest dobre nie chciałem go za nie ganić. Chodziło mi o to, że jeśli chce zagrać to co jest dalej to nagranie z audycji Lato z Radiem może mu pomóc.

Pozdrawiam.
_________________
Uczmy się gry na harmonijce ustnej. To jest świetny instrument do każdego rodzaju muzyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-29, 18:20    Odp: A. Humpfat - Polka Dziadek

To co należy zagrać w dalszej części utworu dla mnie nie jest problemem, tak jak zaznaczylem wcześniej kombinacja następujących po sobie nut jest trudna do zagrania. Chodzi mi o to: (3")(2)(2')(2)(3")(3)4(4)5 5o 6 5o 5(4). W szybkim tempie zagranie tego dla mnie jeszcze jest nieosiągalne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu