Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
czopekmocy 

Wiek: 31
Posty: 8
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-18, 19:32    SilverStar - techniki

Witam

"Gram" 2 dzień i proste melodyjki mi w miarę wychodzą (choć nie zawsze czysto trafiam, staram się to ćwiczyć)

Domyślam się, że nie na każdej harmonijce można wszystkiego się nauczyć, więc kieruję ku Wam następujące pytanie:

Jakie techniki mogę jako-tako wykształcić na SilverStar?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-18, 20:00    Odp: SilverStar - techniki

Czyste trafianie w kanał, gra akordami, obniżenia dźwięków (choć brzmienie i precyzja to trudne elementy na tym modelu), różne odmiany tongue blockingu, techniki modulacji dźwięku, artykulacji i wibrato różnego rodzaju (ale też brzmienie i płynność może pozostawiać sporo do życzenia). Jeżeli naprawdę masz dobry egzemplarz to bardzo podstawowy overbening, zdolności konstruktorskie i inżynieryjne przy próbach strojenia i customizacji i... wisienka na szczycie tortu, otwieranie nim butelek z napojami :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
czopekmocy
czopekmocy 

Wiek: 31
Posty: 8
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-21, 16:58    Odp: SilverStar - techniki

Chciałbym zapytać, czy na SS da się nauczyć podciągu? Próbuję na nim "cofać język do gardła" na różne sposoby i jak na mój słuch, ciągle mam ten sam dźwięk ^^ A z półtonami miałem nieraz do czynienia, bo grałem na instrumentach dętych. Więc pytam, czy ja źle robię, czy na nim się nie da?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-21, 21:04    Odp: SilverStar - techniki

Na moim egzemplarzu, który ma bodaj 6 czy więcej lat można grać podciągi. Próbuj dalej, nagraj próbki, może coś się uda wywnioskować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
czopekmocy 

Wiek: 31
Posty: 8
Otrzymał 3 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-23, 17:37    Odp: SilverStar - techniki

LINK do pliku mp3 na wrzucie.
Takie coś mi wychodzi. "JUJUJU" :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-06-23, 22:04    Odp: SilverStar - techniki

czopekmocy, (tak w ogóle fajny nick ;D ) przede wszystkim ćwicz bending najlepiej na kanale 4., ponieważ tam da się obniżyć dźwięk o cały półton, a na 5. nie. Podciąg na 4. jest też chyba najłatwiejszy do zrobienia. Poza tym zmień technikę. Staraj się obniżyć i cofnąć krtań, tak, jakbyś ziewał. Nie bój się, spróbuj ziewnąć z harpem w ustach. Powinno pomóc. Potem zapamiętaj ułożenie aparatu krtaniowego i szlifuj diament! (Może to brzmi jak jakieś enigmatyczne zaklęcia, ale inaczej się tego wytłumaczyć chyba nie da.) Niech Moc będzie z Tobą i z wszystkimi, którzy zamęczają podciągi! :D
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
AjoDzem 


Wiek: 25
Posty: 3
Skąd: Kietrz
Wysłany: 2011-10-31, 19:36    Odp: SilverStar - techniki

Według mnie to wszyscy co chcą grac na harmonijce to powinni wywalic w cholerę wszystkie harmonijki typu wlasnie SilverStar czy BluesBand. Na takich harmonijkach nie nauczy się dobrze grac lub nie bedzie sie dobrze grac. Najlepiej zaczac od harmonijki powyzej 70 zł. jaka kupic?-zalezy od was. Tu kilka opisow roznych modeli jakie polecam

Marine Band - Harmonijka bardzo ładnie brzmi, szczególnie gdy gramy na niej akordami. Posiada piękne pokrywy. Bardzo łatwo uzyskać podciąg.

Blues Harp - Jest trwała, podatna na podciągi. Posiada piękne, przytłumione, "bluesowe" brzmienie. Kolejną zaleta tego harpa to bardzo wysoki komfort gry.

Specjal 20 - W mej opinii "najlżejsza" z Hohnerów. W wyższych tonacjach dźwięk nieco "gwizdkowaty", ale w sumie bardzo przyjemny. Gra się naprawdę lekko - idealna do szybkiego grania (tremolando itp.)

Big River Harp - Metaliczny, głośny i bardzo przyjemny dźwięk, niska cena, bardzo stylkowy wyglad.

Pro Harp - Posiada matowe, mocne brzmienie. Czarne pokrywy nadają jej bardzo oryginalny wygląd.

Suzuki harpmaster - Trwała, Podatna na podciagi i overblower'y. Niezwykle wygodna, doskonale zaokrąglona, szybko reagująca. Bardzo jasne brzmienie, świetna do melodi. Niska cena względem jakości.

Najlepiej zaczac od jednej z tych harmonijek.
_________________
Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-10-31, 20:01    Odp: SilverStar - techniki

AjoDzem,
Czy zamieszczone opinie wynikają z Twoich doświadczeń?
Jeśli tak, to dopisz proszę w jakich tonacjach masz te harpy.
Jeśli nie, to napisz skąd je zaczerpnąłeś.

Co do Blues Harpa:
AjoDzem napisał/a:
Kolejną zaleta tego harpa to bardzo wysoki komfort gry.

W czym się on przejawia. Znam tą harmonijkę w C i raczej trudno mi się z tym stwierdzeniem zgodzić. Dla mnie jest jakaś taka kanciasta, "przytkana" i w porównaniu z np. Golden Melody (której nie wymieniasz) po prostu słaba.

Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-10-31, 20:20    Odp: SilverStar - techniki

Słowa przytoczone przez użytkownika AjoDzem, wydają mi się żywcem skopiowane z jednej ze stron harmonijkowych, ale co ja tam wiem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-10-31, 21:29    Odp: SilverStar - techniki

Oczywiście, że to cytaty z:
http://s352218952.domenak...es_harp_ms.html

http://zaczarowanyswiatha...ml?ticaid=6d4ce

Zatem za coś takiego na początek chyba warnik się należy.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu