Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dobrzejszy 

Posty: 1
Wysłany: 2011-06-15, 16:05    Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

trochę poczytałem o harmonijkach, i mam trzy typy na moją pierwszą harmonijkę, są to harmonijki klasy średniej, ponoć uniwersalne, i o każdej mówi się że jest dobra dla początkujących, są to:

1) Hohner special 20
2) Suzuki harpmaster
3) Seydel Blues Session

Jakieś rady która wybrać? czy może są one na tylko podobnej jakości, że liczy się już tylko którą mi się bardziej podoba z wyglądu :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-06-15, 19:34    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Moim zdaniem dobra jest Seydel Blues Session. Gram na niej od miesiąca jest dużo lepsza od Blues Band. Więc Ci ją polecam.
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-06-15, 19:42    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Każda z wymienionych przez autora tematu jest o niebo lepsza od BB i SS.
praktycznie każdy poleci Ci to, na czym gra (mówię o lepszym sprzęcie, nie harpach za 25zł). Ja osobiście używam Blues Session i te z czystym sumieniem polecam. harpmastery z tego co mi wiadomo są dość delikatne.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-16, 15:47    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Bierz, którąkolwiek, choć np Harpmaster ma strój do melodii, a nie brzmią za dobrze na nim akordy, a ja bym tak nie wytrzymał, bo ja bardzo dużo gram akordami właśnie.
Nie ma co się zastanawiać tyle nad harmonijką. Bierz którąkolwiek, która ładniejsza, albo ciągnij losy.
Raczej się nie znam, ale jakieś uwagi, że coś źle powiedziałem to walić nie będę się obrażał.
PS: A jakbyś brał Session to uważaj na 4 kanał Tak wiem, ze spamuje tym wszędzie, ale nie chce by skończyli jak ja ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-06-17, 09:06    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Ja polecam Hohner Special20 najlepiej w tonacji C. Sam osobiście nie posiadam takiej harmonijki, ale mój kumpel tak. Firma Hohner robi coraz gorsze produkty ale zawsze można spróbować. ładne akordy i plastikowy korpus. Marine Band z plastikowym korpusem. ;)

Pozdrawiam.
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-06-20, 17:33    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Ale i tak wybór harmonijki należy do niego więc powodzenia w wyborze i graniu .
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-07-02, 22:11    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Thank you General Obvious! mission accomplished :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-07-03, 09:54    Re: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Dobrzejszy napisał/a:
trochę poczytałem o harmonijkach, i mam trzy typy na moją pierwszą harmonijkę, są to harmonijki klasy średniej, ponoć uniwersalne, i o każdej mówi się że jest dobra dla początkujących, są to:

1) Hohner special 20
2) Suzuki harpmaster
3) Seydel Blues Session

Jakieś rady która wybrać? czy może są one na tylko podobnej jakości, że liczy się już tylko którą mi się bardziej podoba z wyglądu :D


Szkoda, że dopiero teraz zauważyłem ten temat. Powiem Ci tak: każda z w/w harmonijek ma swoje wady, i raczej nimi, a nie wyglądem, kierowałbym się przy wyborze. Jeśli przeszukasz dokładnie forum i przebrniesz przez tysiące opinii osób, które doradzają, budując swoją opinię na pojedynczych egzemplarzach tych harmonijek (lub wygłaszając ją, o zgrozo, w ogóle nie posiadając nigdy tego instrumentu - czego przykładem jest ten temat), to doszukasz się tego, o czym mówię :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MG 

Wiek: 34
Posty: 9
Wysłany: 2011-07-04, 16:34    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Ja na swojego pierwszego harpa wybrałem Harpmastera. Nie miałem do tej pory porównania względem innych harmonijek, ale trochę już na niej grałem i też trochę poczytałem o harpach więc się wypowiem.

Na pewno ten harp jest wart swoich pieniędzy. Bardzo łatwo się na nim wydobywa dźwięki, jest wygodny w graniu, a to bardzo ważne cechy na początek. Bending wykonuje się na nim również stosunkowo łatwo. Ja nauczyłem się bendować na nim po miesiącu grania. Do technik overblow i overdraw trzeba go trochę scustomizować. Jestem początkujący i nie mam pewności co do technik over ale mogę powiedzieć tak (co do harmonijki prosto z pudełka) overblowy wchodzą na 5,6 kanale. overdrawy od 7-10 raczej dopiero po customizacji (słychać nieprzyjemny pisk).

Harmonijka ma brzmienie trochę mniej bluesowe, co nie oznacza gorsze, pięknie gra się na niej melodie ale do zwykłego bluesowego grania nadaje się jak najbardziej. Osobiście uważam, że może nawet lepiej na początku uczyć się na takiej "mniej bluesowej". Dźwięk jest dosyć jasny krystaliczny. Mój harp jest w tonacji C. Kupiłem go chyba rok temu ale dopiero teraz od 2 miesięcy intensywnie gram. Następnym harpem chyba też będzie suzuki. pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-11-26, 20:21    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

jeśli chodzi o dźwięk to można zobaczyć na youtube np mój kanał bo mam tam pare utworów zagranych na Suzuki Harpmaster w C http://www.youtube.com/us...u/3/z9cckSh3gGc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-26, 21:17    Odp: Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Seydel Blues Session

Kanał masz, ale muza pożal się boże, musisz poćwiczyć, bez urazy, ale trochę ci brakuje w/g mnie do poprawnego grania,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu