Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Blusik 


Wiek: 25
Posty: 56
Skąd: okolice Torunia
Wysłany: 2011-05-17, 13:51    [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Witajcie ! :)
Zamierzam kupić książkę do nauki i nie wiem , która lepsza :?
Oto one

Harmonijka i Blues

http://allegro.pl/slawomi...1600929783.html

Harmonijka ustna w praktyce
http://allegro.pl/listing...stna+w+praktyce
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi :medit: .
:harp:
_________________
Nie gram idealnie ALE GRAM BO LUBIE
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-17, 15:07    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Widziałem obie. Sam uczyłem się z książki Sławka, ale to bardzo dawno temu. Książkę Beaty Kossowskiej tylko widziałem. Ogólnie jest w nich bardzo mało, a cena wydaję mi się trochę zniechęcająca. Podstawy technik brzmieniowych i kilka prostych utworów. Ponadto kilka prostych zagrywek. Na płytach są jakieś podkłady. Ogólnie sądzę, że większość można znaleźć w sieci (a nawet jeszcze więcej). Choć sam nie jestem już początkujący, więc moja opinia może być trochę nieobiektywna.

Pozdrawiam Mieszko
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-17, 15:16    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Niezależnie, którą z książek wybierzesz wydaje mi się, że na początku książka jest bardzo przydatna. Po prostu jest się zawsze do czegoś odnieść i wiedza jest usystematyzowana. Szukając tylko w sieci, można się szybciej zniechęcić, nie znaleźć tego co potrzeba. Poza tym często bez książki początkujący nie wie o co pytać i czego szukać.
Tak więc ja polecam jakąś książkę. Pewnie każda z powyższych będzie dobra - jak masz problem możesz rzucić monetą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-17, 15:28    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam, że patrząc na zawartość obu książek, to w zasadzie jedno i to samo. Trochę inne przykłady muzyczne i inne tabulatury, ale obie książki są podobne.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-05-17, 17:51    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Ja mam właśnie książkę Beaty Kossowskiej i moim zdaniem jest bardzo dobra.
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blusik 


Wiek: 25
Posty: 56
Skąd: okolice Torunia
Wysłany: 2011-05-18, 16:30    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Chyba kupie Harmonijka i Blues Pana Sławka ... Jest dziesięć zł droższa ale wkońcu to "chłop" z Torunia ;)
_________________
Nie gram idealnie ALE GRAM BO LUBIE
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-05-18, 18:20    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

No pewnie tak.Ale ta druga też jest dobra.
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-05-19, 14:04    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Patryxek, idz na jakies forum o tibii metinie cs czy innym czyms gdzie takie osobniki siedzą i nie nabijaj bezsensownie postów tutaj
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-16, 11:33    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Książka w wydaniu tradycyjnym jest jak najbardziej super (ten zapach, szelest przewracanych kartek ;) ), ale dzisiaj mamy Internet, Forum, miliony filmików "How to..." i (według mnie) kupno książki do nauki gry praktycznie jest niepotrzebne. Niestety (a może i stety?)...

IronBone napisał/a:
Po prostu jest się zawsze do czegoś odnieść i wiedza jest usystematyzowana. Szukając tylko w sieci, można się szybciej zniechęcić, nie znaleźć tego co potrzeba. Poza tym często bez książki początkujący nie wie o co pytać i czego szukać.

Niektórzy są za leniwi... ;) Gdy nie maja na pierwszej (ewentualnie drugiej) stronie Googli, to już dalej się nie chce... ;) A i język angielski (tudzież inny) skutecznie odstrasza. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Moonsee 


Wiek: 35
Posty: 9
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-16, 11:46    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Obie książki można znaleźć w wersji elektronicznej (posiadam obie) np. na chomiku :cool:
_________________
Ciągnąć czy dmuchać - odwieczny dylemat harmonijkarza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-16, 11:51    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

A to już jest piractwo... ;) Ale cii... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Moonsee 


Wiek: 35
Posty: 9
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-06-16, 11:53    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Piractwo?? Gdzie?? Łapać ich!!! :P
_________________
Ciągnąć czy dmuchać - odwieczny dylemat harmonijkarza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-16, 15:36    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Moonsee czy mogłabyś zastawić przynętę na piratów na moim PW ?
Przynętą będzie link (oczywiście użyty tylko w celach łapania piratów) do tej drugiej książki, bo nie mogę jej znaleźć.
Z góry dzięki wielkie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-16, 19:37    Odp: [Książka] Harmonijka i Blues vs Harmonijka ustna w praktyce

Ej, ej! Samo ściągnięcie zakazane nie jest, ale udostępnianie już tak. Nie chcijcie, żebym zaczął punktami karnymi rzucać!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu