Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-12, 08:03    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

To sorry, gdzieś usłyszałem i tak mi się zakodowało. Ale zastrzegłem się, że "o ile pamiętam". Źle pamiętałem, przepraszam za nieświadome wprowadzenie w błąd.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-12, 11:33    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Dzięki Harry! Leci do ciebie punkt, wkładka działa, jutro zabiorę się do składania mikrofonu.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nie 


Wiek: 26
Posty: 22
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2011-06-14, 19:15    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Witam.

Co ciekawe ja używam mikrofonu Tonsil MDO-IX ze starego magnetofonu szpulowego.
Ale niestety muszę powiedzieć, że jest słabiutki i niezbyt nadaje się do czystego
dźwięku (czyli bez przesterowań). A mi niestety właśnie taki dźwięk się podoba.
Hmm ważne, że ładnie wygląda i zwie się mikrofonem. ;)

Pozdrowuję wszystkich.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
pepol50 


Wiek: 66
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-14, 13:39    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Witam jeżeli wkładka słuchawkowa W66 nadaję się na mikrofon, to chyba tym bardziej nadaje się mikrofon CBE 76M, ma te same parametry co w/w słuchawka:

Tłumienność odniesienia -6.0 do -9.4 dB
Impedancja 260 Ω
Pasmo przenoszenia 300 - 3400 Hz
Zniekształcenia harmoniczne < 5%
Waga 73 g
Wymiary [Ø1xØ2xH] 48 x 44 x 24,5 mm
cena 14 pln.
chyba że czegoś nie rozumiem.
_________________
Nigdy za późno
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tatar.tatar 

Posty: 7
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2012-08-22, 02:40    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Trojden napisał/a:
Wiem jaki pomysł Ci chodzi po głowie Harry. Ja w ten sposób robię swoje mikrofony - przerabiając podobne do bulletów kształty. Zobacz też na allegro lampki rowerowe. Tylko staraj się znaleźć metalowe bo lepiej się dźwięk rozchodzi wewnątrz mikrofonu i ładniejsze brzmienie jest. Co do wkładki to tak łatwo nie jest. Jeśli chcesz mika podpinać do wzmaka to musisz zwiększyć jego oporowość bo nie załapie. Możesz użyć albo transformatora albo potencjometru około 10 kOhm. Potencjometr jest o tyle lepszy, że pozwala na regulację głośności no i zwiększa oporowość przy okazji. Możesz też dodatkowo użyć kondensatora ceramicznego aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia sprzężeń. Najlepiej wysokonapięciowy (750 pF na 250V). Jeśli chcesz to napisz do mnie na maila albo PW to zrobię Ci schemat jak wszystko zmontować do kupy żeby działało i pokażę na przykładzie zdjęć mojego ostatniego mika z którego jestem szczególnie dumny :) Pozdrawiam


Witam, wiem że odkopuję dość stary post, ale czy ktoś się orientuje jak podłączyć ten kondensator ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
pepol50 


Wiek: 66
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-23, 15:35    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

http://forum.harmoszka.co...llet-vt6759.htm
tutaj masz schemat,zastępuje toto transformatorek mikrofonowy,zdecydowanie likwiduje sprzężenia.
_________________
Nigdy za późno
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
tatar.tatar
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-28, 20:30    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Mam takie pytanko, buduję sobie mikrofonik i zastanawiam się na jakiej podstawie dobrać oporowość potencjometru do regulowania głośności. Za wkładkę posłuzą mi trzewia Tonsila MDO IX i mam zamiar dołaczyć do niej wspomniany wyżej preamp. Odnośnie potencjometru: czy wystarczy zmierzyć oporowość konstrukcji i dobrać potencjometr o wartości zbliżonej/minimalnie większej? Czy to nie o to chodzi...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tatar.tatar 

Posty: 7
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2012-08-29, 07:33    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

U mnie ta konstrukcja nie działa - lepszy mam dźwięk z samej wkładki (w66) niż przez ten preamp.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-29, 07:52    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

w66 i wkładka od Tonsila MDO IX to zupełnie co innego, na dniach będę miał części pomontuję to i zobaczymy jak to zagra.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tatar.tatar 

Posty: 7
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2012-08-29, 07:57    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Tak wiem mam takiego tonsila też :) Będę go musiał rozebrać bo on mi czasem działa a czasem nie - może się coś w środku odlutowało, albo kabelek trzeba będzie wymienić. Niestety konstrukcja wygląda raczej na monolityczną - jak rozbebeszyłeś swojego ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-08-29, 09:03    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

MDO IX jest klejony butaprenem. Rozebranie w zależności od ilości użytego kleju może nie pozwolić na ponowne złożenie. Łączenie pomiędzy dwoma częściami z tworzywa zamaskowane jest naklejką z oznaczeniem typu mikrofonu i logiem producenta.

Nie był projektowany do rozbierania.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-08-29, 11:26    Odp: Wkladka mikrofonowa do domowej samorobki

Ja swojego rozebrałem całkiem (po prostu rozłupałem go) bo mi się wkładka obluzowała i tłukła się po ściankach, ale miałem świadomość że będę musiał zrobić do niego nową skorupę.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu