Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2008-04-10, 22:36    [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

Wiliam clarke nic dodać nic ująć pełną gębą WIRTUOZ wg mnie bijący na głowę wszystkich innych gosci grajacych na chromatyku.
Nikt nie grał z taka energia jak On co tu wiele mówić trzeba posłuchać:) (plyta Hard Way np)
Wszechstronny artysta grajacy jazz blues swing i jednym słowem wszystko piszcie co o nim sądzicie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-01, 10:34    Odp: [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

Jak przygotuje coś więcej to napisze. No ale póki co na wstęp to tak jak napisałeś, nic dodać i nic ująć.. William Clarke należy do tych kilkoro harmonijkarzy młodszego pokolenia, którzy potrafili wydobyć z własnej gry największe emocje, ale również potrafili wzbudzić w słuchaczach to samo.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-06-02, 13:24    Odp: [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

ja polecam jego płytę "Now That You're Gone" świetne granie i wspaniali goście : Geogre "Harmonica" Smith i Mitch Kashmar :D
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-08, 16:57    Odp: [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

W pierwszym utworze o tym samym tytule Clark gra na harmonijce w tonacji A dur rozpoczynając utwór na 10 kanale na wydechu za pomocą najwyższego podciągu..(dźwięk Gb)przechodząc następnie na 9 kanał na wydechu i wracając znów na 10(w skrócie), a kończy na kanale 9, dwukrotnym wdechem powodującym każdorazowo podciągnięcie ... dalej próbujcie sami..:)
Ten utwór jest niesamowity... To majstersztyk górnego rejesteru :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-06-09, 11:39    Odp: [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

szurszur, wszystko fajnie opisałeś ale w tym utworze gra Mitch Kashmar, to dla niego typowe granie w najwyższym rejestrze : dla niego typowe, dla mnie kosmos :P Polecam też jego kawałki Dirty Deal i Night Creeper, tam tez gra w 1 pozycji.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-09, 19:46    Odp: [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

To przepraszam jeżeli by tak było... Nie posiadam tej płyty ale mam ten utwór na płycie j z tzw. Bootlegami. Zawsze myślałem że tam gra poprostu Clark.., ale czy na pewno tak było? Jesteś pewien...Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-09, 20:50 ]
Jednak chyba on faktycznie gra.., znalazłem jego płyty i w kawałku pt. "Dirty Deal" na płycie Nickels & Dimes gra podobnie...

[ Dodano: 2011-06-09, 20:55 ]
Spoko że włączyłeś się do dyskusji.. , czasem człowiek wszystkiego nie wie...

[ Dodano: 2011-06-09, 21:10 ]
Po za tym świetnie gra...:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-06-09, 21:35    Odp: [Harmonijkarz] Wiliam Clarke

Oj tak wymiata, ale nie róbmy off topu o Kashmarze :D
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
szurszur
  
Odpowiedz do tematu