Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MakaChii

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-05, 22:45    Początek z harmonijką jak go zacząć

O tuż :) zapewne jest wiele tematów na temat jaką harmonijkę wybrać pierwszą
ale niestety żadne z znalezionych przez ze mnie nie odpowiadało moim wymaganiom .
Ja swoją przygodę z harmonijką chcę zacząć ale właśnie nie wiem od czego .
Po pierwsze jakiego typu harmonikę i jakiego typu na niej będę grać muzykę .
Sama konkretnie nie potrafię tego określić ponieważ do nauki na harmonijce zachęciłam mnie ta piosenka
i (gra tam też flet chyba ale to zbędne do tego co mówię ) i nie wiem jaki to typ muzyki (jak wiecie to prosiła bym o odpowiedź ). Chciała bym wiedzieć jak to jest typ bym mogła wybrać harmonikę .
Po drugie jaką waszym zdaniem najlepszą marką (harmonijek oczywiście) dla początkujących .
Taką od której nie zależnie od typu muzyki będziemy grać on będzie wystarczać na początek .
Po drugie czy znacie jakiś zaufany kurs na naukę gry na harmonice , ponieważ mam drugi kłopot jak już zdobędę tą harmonikę to muszę jakoś się nauczyć na niej grać i tu zaczynają mi się schody . Zamówiłam już dziś książkę Mini Music Sławomira Wierzcholski . Było przy opisie napisane że dobra dla osób które nie znają teorii gry czym tam muzyki jakoś tam i czytania z nut czyli coś dla mnie . Szkoła muzyczna odpada .
Po trzecie , podobno do gry na harmonijce trzeba mieć dobry głos i słuch czyli , czy macie dobry sposób na ćwiczenie tego .
Po czwarte jak już zamieściłam link do piosenki , już wcześniej gra harmoniki mnie urzekła i zachęciła do nauki grania na niej ale ta piosenka mi o tym przypomniała .
Wiem że nie da się tak od razy nauczyć i że w 1 czy 2 dni będę umiała grać ale chciała bym wiedzieć jak zagrać tą piosenkę czy istniej jakaś strona czy plik który potrafi znaczy wytłumaczę : umieszczamy jakiś utwór muzyczny a on by nam pokazała jak go zagrać tam nuty np czy coś . Ponieważ bardzo chciała bym kiedyś zagrać tą piosenkę a nie wiem jak czy trzeba mieć jakąś wprawę że samemu można już po osłuchaniu można sobie napisać nuty czy jak .
Z góry przepraszam za nieprawidłowości lub jakiś błędy w moim temacie lub nie logiczne wyjaśnienie ponieważ mam do tego skłonności :? [/b][/youtube]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-05, 22:59    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

Ta piosenka grana jest na harmonijce chromatycznej, czyli takiej z guzikiem z boku. Niestety, są to drogie instrumenty, porządniejsze modele zaczynają się od 300zł, a chińskie modele z niajniższej półki jakieś 70zł. Może być więc problem, żeby uzyskać taki dokładnie efekt nie nadwyrężając zbytnio portfela.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
MakaChii
Fifim 

Posty: 6
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: okol. Jeleniej Gory
Wysłany: 2011-06-06, 19:31    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

Więc tak jak napisał Maciekdraheim, to chromatyk i dopiero teraz sie schody zaczynają :P

MakaChii napisał/a:
czy istniej jakaś strona czy plik który potrafi znaczy wytłumaczę : umieszczamy jakiś utwór muzyczny a on by nam pokazała jak go zagrać tam nuty np czy coś .


Więc możesz zapytać na forum, w zakładce "taby", o rozpisanie piosenki. Zapewne ktoś miły rozpisze ci ją na taby (taby - takie "nasze nuty"), i ot cała filozofia

MakaChii napisał/a:
czy trzeba mieć jakąś wprawę że samemu można już po osłuchaniu można sobie napisać nuty czy jak .


No to powiem tak: im dłużej człowiek gra tym bardziej wrzyna mu się w pamięć gdzie są na harmonijce dane dźwięki i potem bez problemu może grać ze słuchu, czyli posłuchać jakiejś piosenki i "umieć" ją zagrać, a przynajmniej wiedzieć mniej, lub więcej jak to zrobić.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem jeśli coś nie jasne pytaj. ;)
Pozdrawiam Filip :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
MakaChii
MakaChii

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-06, 21:42    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

z góry dziękuję obydwojgu
dużo się dzięki wam dowiedziałam zostaję mi tylko wybór harmonijki
jak było napisane że chromatyk są to drogie instrumenty a ostatnio niestety nie dysponuję dość dużymi kwotami ale coś około 100zł lub powyżej to bez problemu u mnie . (ponieważ nie wiem czy mi się jeszcze spodoba )
więc jak by była dobra tak żeby tak jak już pisałam nie zależnie od typu muzyki nadawała się na początek , wiem na pewno że nie chińskiej produkcji bo czytałam nie miłe opinie na jej temat . więc pozostaje mi tylko to ponieważ już zamawia książkę do nauki a na czy korzystać z niej na razie nie mam więc :sad: :hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-06, 22:21    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

Jak już upierasz się przy chromatyku to na początek rozsądnym wyborem wydaje mi się Seydel Chromatic Standard:
http://allegro.pl/c-a-sey...1625611525.html

Podobno jest nie zła i nie zbyt droga (jak na chromatyka).
Sam osobiście używam Suzuki SCX i z czystym sumieniem mogę ją polecić, jednak jest droga.

Osobiście jednak odradzam zaczynać przygodę z harmonijką od chromatyka. Prawdą jest, że to cholernie trudny instrument. Żeby grać na chromatyku trzeba mieś chociażby podstawy teorii muzycznej, znać nuty i dużo ćwiczyć. Godzinami grać gamy i pasaże. Z resztą na zwykłej harmonijce (diatonicznej) na pewnym poziomie też nie da się tego uniknąć. Sam mam chromatyka, ale zdecydowanie bardziej odpowiada mi brzmienie diatonika. HArmonijkę chromatyczną traktuję natomiast jako dodatek.

Pozdrawiam Mieszko
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
MakaChii
MakaChii

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-07, 06:13    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

Rozumiem czy jednak charmotyka jednak odstawić na później kiedy już złapie wprawę , teorie muzyki i nuty (eh to chyba nieuniknione ^^" ) . Czy pozostaje mi na początek wybór diatonicznej . Jaką byście polecili ? ( przepraszam że was tak męczę ale jak już to chcę się wszystkiego dowie cieć :> ) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-07, 15:10    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

Szczerze każdą harmonijkę w cenie powyżej 80 zł. Tematów na forum było sporo. I tak na początku nie będzie to świadomy wybór. Ja osobiście bym posłuchał głosu serca i wybrał taką, która mnie czymś zauroczy:) Jako, że będzie to Twoja pierwsza harmonijka, to powinnaś ją polubić:)

Dodam, że każdy harmonijkarz doradzi Ci coś innego. Sam mam około siedmiu modeli harmonijek i wiem, że każda mogła by zostać czyimś faworytem:) Mi osobiście najbardziej pasują Golden Melody, oraz Seydel 1847.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MakaChii

Posty: 4
Wysłany: 2011-06-07, 21:52    Odp: Początek z harmonijką jak go zacząć

Zauroczy powiadasz ( w moim przypadku to prawdopodobne ) ... ( pewnie że polubię :] )
W każdy razie może jeszcze poszperam w ciągu tygodnia to zamówię ją .
Dziękuję wszystkim za udzielenie mi odpowiedzi na większość moich pytań .

Dziękuję i pozdrawiam .

[ Dodano: 2011-06-14, 17:39 ]
I tu już ostatnie co dopiszę by się pochwalić że w końcu kupiłam moją pierwszą harmonijkę :hihi: ( odkryłam sklep muzyczny w moim mieście *O* ) Jest to hohner , marine band w tonacji C mnie zauroczyłam od samego początku u nie patrzyłam na inne brzmienie ma dobre choć się na tym nie znam zbytnio czy był to dobry wybór ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu