Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
BiQuesto

Posty: 3
Wysłany: 2011-05-31, 18:49    Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Cześć. Z góry przepraszam jeśli już było, nie tutaj dodałem temat albo coś podobnego. wybaczcie. Od jakiegoś czasu zaczynam wchodzić w relacje z moją harmonijkę, którą mam już z dziesięć lat (a mam 18). Posiadam obecnie harmonijkę Hohner Ocean Star w tonacji C. Ale jakoś nie leżą mi dźwięki, tzn harmoniką czasami "skrzeczy" zamiast zagrać(możliwe,że to od moich umiejętności, ale zwróćcie uwagę,że leżała ona w szafce około 10 lat... może się rozstroiła czy coś w tym stylu. Więc planuję sobie zakupić nową. Powiedzmy budżet wynosi max 100zł. Moglibyście mi doradzić com mogę kupić, żebym był zadowolony? Bo wiem co będę zazwyczaj grał, a nie wiem jaki sprzęt jest do tego odpowiedni. Więc mam zamiar stać się wirtuozem utworów takich na letnie wieczory: Hallelujah, melodia włóczykija, serce w plecaku etc :D . Moglibyście mi doradzić co by było dla mnie, początkującego, najlepsze i miało fajne brzmienie, no i oczywiście w jakiej tonacji? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam BiQuesto.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wojownik266 


Wiek: 49
Posty: 218
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Biały Bór
Wysłany: 2011-06-01, 16:45    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Nie wiem co by było dla Ciebie najlepsze, mogę Ci tylko powiedzieć że ja swoją przygodę z harmonijką zacząłem od harmonijki Big River Harp i Special20 i takie harmonijki bym Ci polecał do nauki. Pierwsza kosztuje mniej jak 80 zł i jest dostępna we wszystkich tonacjach. Druga kosztuje nieco więcej jak 80 zł ale obecnie jest problem z tonacją C (koniec zapasów). Więc jakby nie patrzeć masz wybór. Tyle odemnie może koledzy Ci coś jeszcze doradzą. A tymczasem życzę miłego dnia do widzenia pa!!!
_________________
Kto nie walczy nie zwycięży. Kto nie zwycięży jest pokonany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-06-01, 18:31    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Moim zdaniem uzbieraj jak dasz rade jeszcze z góra 30 zł i kup sobie Blues Session C.
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-06-01, 18:54    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Patryxek,

Blues Session wcale nie jest taki dobry do nauki. Od siebie polecam Harmonijkę Golden Melody tonacja C lub D. Na tej harmonijce nauczysz się podciągów w przeciągu tygodni.
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-06-01, 19:55    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Indianer, możesz rozwinąć myśl, dlaczego Blues Session nie jest dobry do nauki?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-06-02, 14:14    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

wojownik266 napisał/a:
Pierwsza kosztuje mniej jak 80 zł i jest dostępna we wszystkich tonacjach.
No, niezupełnie, ale to szczegół:
http://www.hohner.de/index.php5?1754
Big River Harp nie jest dostępny we wszystkich tonacjach, lecz dla początkującego to żaden problem. Special 20 to dobry sprzęt, mam, polecam. Ale życzę powodzenia jeżeli chodzi o próbę kupna w popularnych tonacjach... Blues Session nie jest dobry? Polemizowałbym. Mam tego harpa w ciężkiej tonacji (F), ale to całkiem przyjemny sprzęt o ładnym dźwięku i dosyć wygodnych, choć chwilami kiepskawo spasowanych pokrywach (choć może wynikać to z moich umiejętności w posługiwaniu się śrubokrętem ;D ).
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-06-02, 19:39    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Sugerowałem się ceną jaką podał Patryxek, Mój błąd. ;)
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-06-03, 17:29    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

No tak ale nawet Patryxka da się zrozumieć, pisał, żeby DOzbierać 30zł. Najpierw się zastanów a potem pisz takie osądy, bo ktoś potem początkujący weźmie sobie do serca taką wiadomość że blues session się nie nadaje :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Patryxek 

Wiek: 27
Posty: 73
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: wawa
Wysłany: 2011-06-03, 18:28    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Ja kupiłem Blues Session z 129 zł była w nim harmonijka,etui i szmatka
_________________
Mam na sprzedaż Blues Session C. Informacje na PW
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-06-05, 13:08    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Indianer napisał/a:
Patryxek,

Blues Session wcale nie jest taki dobry do nauki. Od siebie polecam Harmonijkę Golden Melody tonacja C lub D. Na tej harmonijce nauczysz się podciągów w przeciągu tygodni.

A jakieś uzasdanienie??? Czy po prostu piszesz żeby pisać? :/ Tak się zsatanawiam: skąd w tej młodzieży tyle buty i bezczelności? Ja gram ponad 20 lat, udzielam się w dwóch kapelach, mam na koncie wydanie płyty demo, zagrałem dziesiątki (o ile nie setki) razy u boku profwesjonalnych zespołów jako gość - ale w życiu nie podjąłbym się recenzji i doradzania instrumentu... bo mam za małą wiedzę na ten temat. A tu przychodzi taki "indianer" (notabene, gratuluję oryginalnego wyboru nicka; już widzę tego obwiesia o mętnym spojrzeniu co se długopisem napisał "Dżem" na plecaku i uważa że jest jak Rysiek), który gó..no wie, z tego co pisze, to z podciągami i pojedynczymi dźwiękami ma problemy , ale z wielką pewnością siebie doradza innym...Skąd się bierze ta buta i bezczelność... Nawiasem mówiąc, Patryxek za pisanie bez wiedzy w temacie dostał warna. Innych regulamin nie dotyczy???
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Leafman
BiQuesto

Posty: 3
Wysłany: 2011-06-05, 19:08    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Kurcze, przepraszam ,że przeze mnie zbudowała się taka napięta atmosfera. Może uszanujmy prawa do wyrażania własnych poglądów i będzie cacy. Osobiście byłem skłonny kupić Hohner Special 20 w tonacji C. Ciężka do zdobycia ale da się to zrobić. W poprzednim moim wpisie może nie do końca sprecyzowałem gatunek jaki gatunek muzyki jaką chciałbym grać mnie kręci... Chodzi mi o takie stare żołnierskie pieśni oraz takie smenty jak Hallelujah.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-06-05, 19:51    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Special będzie OK. Seydel Blues session też, ale delikatny jest, łatwo go zajechać.

Nie mam nic przeciwko wyrażaniu poglądów, ale takie zdanie:Blues Session wcale nie jest taki dobry do nauki. " to już jest bardzo autorytatywne stwierdzenie. I wypadałoby coś mieć na uzasadnienie... Nie Ty powiniene s przepraszać, zapytałeś o opinie - i w porządku, od tego jest forum. Może ja za ostro zareagowałem, ale jak widzę takich przemądrzałych "indianerów" co gó...no wiedzą, ale pierwsi wyrywają się do bardzo kategorycznych opinii i doradzania innym, to mnie krew zalewa. Ponownie pytam: skąd w tej młodzieży tyle buty i bezczelności... Skąd?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-05, 21:44    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Młynek, troszkę przyhamuj, dobra? Bo zaczyna się robić agresywnie. A rzucanie określeniami typu "obwieś", "g*wno wie" i podobnymi nie jest raczej w dobrym tonie i młodzieży dobrego przykładu nie daje. Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia (bo uważam Ciebie za wartościowy element naszego Forum) nie spodobał mi się powyższy post. Mam nadzieję, że na tym skończy się to odbiegnięcie od normalnego toku dyskusji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-06-06, 16:00    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

OK, sorry, faktycznie mnie poniosło, pewnie niepotrzebnie. Przyhamowuję. Odwołuję "gó...no" i "obwiesia", przynajmniej publicznie.

Ale nadal nie mam odpowiedzi na moje pytanie: skąd w tej młodzieży tyle buty i bezczelności? Jak można, samemu nic nie wiedząc, brać się za bardzo autorytatywne doradzanie innym?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
shusty
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-06-06, 19:53    Odp: Wiem co chce grać ale nie wiem na czym...

Chłopaki niech się nie zrażają do forum po tym(bo atmosfera jest przyjazna), ale młynek ma rację i dobrze by było to przemyśleć. A atmosfera jest przyjazna, bo np. Młynek stara się dbać, by forum nie panoszyły się autorytety, które są swej racji pewne. Fakt, że robi to ostro. No cóż taki już jest i ma mój szacunek, że odwołał obraźliwe słowa, które wypowiedział pod impulsem, co się każdemu zdarza.

Nie ma jednej odpowiedzi, ale ja mogę poradzić S20 lub Harpmastera. Dobrze grają, nie są delikatne jak goldenka i cena nie jest zaporowa. Tonacja standardowo C.

BiQuesto napisał/a:
Więc mam zamiar stać się wirtuozem utworów takich na letnie wieczory: Hallelujah, melodia włóczykija, serce w plecaku etc :D . .


I tak jak spodoba Ci się gra na harpie pewnie blues Cię ogarnie :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu