Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
s1nn 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2011-05-25, 13:36    Odp: Co kupić w tonacji C?

Witam. Także mam problem przy wyborze harmonijki jako, iż jestem początkujący. Szukam harmonijki w granicach cenowych 120zł. Co możecie mi polecić w tonacji C? Zależy mi na harmonijce wytrzymałej, 10-kanałowej. Mam już parę propozycji, ale nie jestem do końca przekonany:

Hohner Special 20 C - niestety jest problem z zamówieniami, ciężko jest go zamówić w tej tonacji.
Suzuki Harpmaster - niewiele wiem o tej harmonijce, nie wiem jak z barwą, wytrzymałością, etc.
Seydel Blues Session C - ta póki co najbardziej przypadła mi do gustu, ale podobno łatwo jest ją rozstroić.

Doradźcie mi coś, z góry dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-05-25, 13:47    Odp: Co kupić w tonacji C?

Pierwsza harmonijka (druga i trzecia też) nie będzie wybrana do końca świadomie (i tak nie wiesz, co Ci będzie odpowiadało).

Wszystkie propozycje podane przez Ciebie są wg mnie dobre.

Jeśli czytałeś opisy w odpowiednich tematach - powinieneś wiedzieć.

W skrócie jako dla początkującego:

Hohner Special 20 - obecnie po przeniesieniu produkcji czegoś tam do Chin te harmonijki są bardzo niepowtarzalne. Jako osobie niedoświadczonej nie polecałbym, bo jeśli trafisz na jakiś bubel nie będziesz umiał sobie poradzić.

Suzuki Harpmaster - wytrzymałe stroiki z fosforobrązu. Bardzo powtarzalne harmonijki. Jako początkującemu chyba trudno znaleźć wadę. Ma strój równomiernie temporowany, czyli akordy brzmią trochę "ostrzej" nie tak ładnie jak przy kompromisowym, ale na początek myślę, że nie będzie to miało większego znaczenia.

Seydel Blues Session. Ma stroiki, które przy graniu siłowym, a nie technicznym nie wytrzymują długo. Ale można dokupić płytki stroikowe nawet ze stroikami ze stali (te są już bardzo wytrzymałe). Piękny strój kompromisowy.

Wiem, że nie ułatwiłem Ci wyboru ale to Ty powinieneś wybrać świadomie - wtedy będziesz w miarę zadowolony. Uwaga ode mnie - dopiero piąta, szósta harmonijka będzie wybrana świadomie, ale już na wstępie wybierasz z prawidłowej półki cenowej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
s1nn
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-25, 14:02    Odp: Co kupić w tonacji C?

A jak się nie możesz zdecydować na żadną z tych trzech, to jeszcze jest Tombo: Lee Oskar albo Folk Blues. Nie wiem jak jest z wytrzymałością tej drugiej, ale Lee Oskar to prawdziwy czołg. A gra się w miarę nieźle. I też można w przyszłości dokupić płytki stroikowe.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
s1nn
s1nn 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2011-05-25, 21:37    Odp: Co kupić w tonacji C?

Dziękuję za pomoc przy wyborze, w sumie ułatwiło mi to wybór. Mój wybór pada na Suzuki HarpMaster. To będzie dobry start dla takiego laika jak ja. Słychać nieco ostre akordy, ale mnie to nie będzie przeszkadzać, a na jednej harmonijce się nie skończy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kubajedra97 


Wiek: 26
Posty: 19
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2011-06-30, 11:10    Odp: Co kupić w tonacji C?

Blues Band może posłużyć jako gwizdek-zabawka nic więcej . Podobnie z SS ;)
_________________
{ Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera }
— Ryszard Riedel

Trojden niech blues będzie z tobą !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu