Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
twotimer

Posty: 12
Otrzymał 4 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-11, 23:17    [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

http://allegro.pl/show_item.php?item=1610715907
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-12, 07:54    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

o kurde. Tanio jak barszcz.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-12, 08:01    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

No jak na takie cacko, to cena rzeczywiście więcej, niż przystępna
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-05-12, 14:00    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Może ja się mylę (jeśli tak to proszę wyprowadzić mnie z błędu), ale na tej stronce: http://shure.custhelp.com...nica-microphone
znalazłem informację, że wkładka ta ma impedancję 14 000 ohm podczas gdy opis aukcji podaje 1270 ohm :/ . Czy nie jest to wkładka wysokooporowa? (bo chyba takie są najczęściej używane przez harmonijkarzy grających elektrycznie, albo coś mi dzisiaj głowa szwankuje :? )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-12, 15:01    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

To błąd, ktoś się walnął o jedno zero. Powinno być, 1,4 khm czyli 1400 ohm. Impedancja tych wkładek mieści się zwykle pomiędzy 1000 a 1400. 1270 to w pełni norma (dokładnie tyle samo pokazuje moja 99G86 CR też black label)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-21, 08:05    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Tylko że to jest skorupa od blues blastera :) . Temu cena taka niska . Chociaż ciekawe jak wkladka daje sobie rade .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-21, 10:11    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Co Ty opowiadasz, FuFulu... Zobacz na spód - zakończenie switchcraft i gwint na wkręcenie stytywu, blaster ma w tym miejscu gniazdko mikrofonowe, a tam, gdzie ten ma switchcrafta, blaster ma potencjometr. To jest na 100% Astatic JT 30. A zresztą, nawet jak gdyby była obudowa od blastera - to i tak wkładka gada. Ale jak powiedziałem - to JEST skorupa od JT 30. Mam dokładnie identyczną, nawet kolor ten sam.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-21, 10:37    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Koleś pisze, że od blues blastera jest grill :)
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
twotimer

Posty: 12
Otrzymał 4 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-21, 15:26    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

wystawiony ponownie- aktualizacja
http://allegro.pl/mikrofo...1623858251.html

ps. W opisie nie ma bledu: skorupa W80 (JT30), rok 1943 (info pewne, obudowe kupilem z oryginalna niedzialajaca wkladka krystaliczna na ktorej jest stempel daty produkcji, posiadam te wkladke do dzis) z oryginalnym gniazdem, farba zlazla ( skorupy z tego okresu byly brazowe), obecny kolor to naturalna barwa stopu (cynk zmieszany jeszcze zjakims metalem), grill od Blues Blastera...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-22, 01:14    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Uwierz mi że kilka mikrofonów w życiu widziałem i nie jestem w 100 procentach przekonany ze to od Jt obudowa , wszystko można przerobić ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
twotimer

Posty: 12
Otrzymał 4 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-22, 15:06    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

FuFulu napisał/a:
Uwierz mi że kilka mikrofonów w życiu widziałem i nie jestem w 100 procentach przekonany ze to od Jt obudowa , wszystko można przerobić ;) .


Kolego, po pierwsze wcinasz sie w post, ktory Cie nie interesuje, bo rozumiem ze nie jestes zainteresowany kupnem.

Po drugie, jesli juz jestes czymkolwiek zainteresowany to pisz merytorycznie, konkretnie, na temat, a nie smiec, bo do tej pory robisz zwyczajne insynuacje niepoparte ani jednym argumentem... Twoja wypowiedz traktuje jako kierowany w moim kierunku zarzut o prawdopodobnym oszustwie. Byloby wskazane zebys wykazal sie swoja zapewne gruntowna wiedza na temat modelu JT-30 i przedstawill swoje watpliwosci...

Po trzecie, pominalem wczesniej z uprzejmosci milczeniem argument, ze cena jest taka a nie inna bo obudowa jest taka a nie inna. Wyobraz sobie ze cena za ten mikrofon jest jakies 200 zl nizsza niz obecna rynkowa cena samej wkladki, ktora jest tam zamontowana.

Po czwarte, juz kompletnie komiczne jest dywagowanie na temat brzmienia wkladki w tej czy innej obudowie... dobrym komentarzem jest post M. Kielaka dot. wkladek , wosku itp. gagetow..chyba nalezaloby do tego dolaczyc jeszcze esej "skorupa z 1940 a wspolczesny BluesBlaster-fakty i mity". To ze o tym pisze ma tylko i wylacznie znaczenie KOLEKCJONERSKIE. Taki fetysz , jesli wiesz o czym mowie. Jednych podniecaja np. ponczochy, pejcze, kajdanki i kneble, innych skorupy JT30...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-22, 18:49    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Widocznie po prostu mało widziałeś, FuFulu, a i dywagacja jest zbędna :) Świetny mikrofon, mając taką kasę nie ma sensu się zastanawiać.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-05-22, 20:48    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Skorupa od archaicznego JT-30, z pewnością nie Blues Blasterowa :) . Przy śrubach widać resztki ciemno brązowej farby, nijak nie podobne do metaliczno-niebieskiej barwy Hohnerowskiego mikrofonu. Także twotimer, nic nie ściemnia. Świetny mik, szkoda że trzeci mi już nie potrzebny...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
FuFulu 

Posty: 20
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-22, 21:29    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

Okey przepraszam za swój w sumie niepotrzebny post . Nie posądzałem cię o oszustwo :) . W żadnym wypadku . Jeśli uraziłem was to sorry .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
twotimer

Posty: 12
Otrzymał 4 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-22, 21:53    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

FuFulu napisał/a:
Okey przepraszam za swój w sumie niepotrzebny post . Nie posądzałem cię o oszustwo :) . W żadnym wypadku . Jeśli uraziłem was to sorry .


nie ma sprawy, "biznes to biznes", wszystko musi byc przejrzyste :) , net tez rzadzi sie swoimi prawami i o nieporozumienie latwo...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-05-24, 15:03    Odp: [Sprzedaż] Mikrofon JT30/CR black label 1953r

No to nie chwaląc się kupiłem, zapłaciłem i czekam na paczkę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu