Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-09, 13:25    [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Szczegóły na: http://www.pok.cad.pl/imprezy2/lwb.html

Z doświadczenia powiem, że impreza jest pierwsza klasa.
Ja już się zapisałem.
Do zobaczyska.
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-05-09, 13:47    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

ja jeszcze się nie zapisałem, ale to kwestia czasu!


do zobaczenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-09, 13:48    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

No myślę.
Bez Ciebie to nie impreza... :)
Pozdro.
Do zobaczyska w sierpniu.... :)
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-05-09, 14:31    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

bez Ciebie tak samo, warsztatów nie ma ; ) panie Folk'n'Break ; )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-09, 14:36    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Hmmm... Nie ma zróżnicowania poziomu zaawansowania? jerriko, widziałeś mnie na rzępołach w Otwocku jak gram, mistrzem nie jestem - dostateczna technika obniżania dźwięków, prosta improwizacja i nierewelacyjna szybkość. Jak to wygląda w praktyce? Można sobie jakoś poradzić na warsztatach?

PS. Nie posiadam własnego transportu, ale mieszkam na wysokości Sobień Jezior przy trasie 801 na puławy. Jeżeli zdecyduję się na udział, to będą przejeżdżać przez Sobienie Jeziory jacyś uczestnicy, którzy mogliby mnie zabrać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-05-09, 15:01    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Kolego powyżej, co do transportu to nie poratuję, ja Puławiak. Co do poziomu, to śmiało dasz radę. Na trzecie warsztaty przyszedł ośmio czy dziewięcioletni chłopaczek. W tym roku też pewnie będzie :) Wpadali też ludzie, którzy dopiero co kupili harmonijkę. Jest też kilku dość dobrych grajków (np Jerriko).

Reasumując, jeśli masz forse i wolny czas w sierpniu, to widzimy się!

Peace.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-09, 15:10    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Dasz sobie radę napewno. Jedyny minus tych warsztatów to właśnie podział na grupy zaawansowania, a właściwie jego brak. Z reguły są to osoby, które mają już jakąś wiedzę na temat harmonijki i gry, chociaż zdarzają się zupełnie początkujący. Bart Łęczycki (wiem z doświadczenia) tak dobiera program by każdy coś wyniósł z zajęć. Do tej pory odbywało się to w ten sposób, że do południa zajęcia mają wszyscy razem natomiast po południu, Ci którzy czują się na siłach i trochę grają, udają się na zajęcia typu combo, czyli granie wraz z innymi uczestnikami warsztatów w zespołach. Co do transportu, to ja udaję się tam najprawdopodobniej samochodem, więc możemy się dogadać. Mieszkałem w Otwocku od urodzenia do zeszłego roku, więc wiem gdzie są Sobienie doskonale.

[ Dodano: 2011-05-09, 16:12 ]
towal, już mi tak nie słódź z tym graniem :)
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-09, 17:09    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Z pieniędzmi nie będzie problemu, ale nie mam pojęcia co ja będę robił w sierpniu... Kończę szkołę i zastanawiam się czy iść do roboty przed studiami :/ Nawet jeśli gdzieś się zatrudnię legalnie to nie wiem czy łatwo dostanę urlop.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zapisać się na warsztaty i dopasować pracę do tego :D
Na pewno skorzystam z możliwośći podwózki ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-05-09, 17:28    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Pospiesz się tylko z zapisem, bo decyduje kolejność zgłoszeń, a 12 chętnych znaleźć to dużo nie trzeba.
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-05, 13:26    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Ciesze się, że znowu spotkamy się w Puławach.
Napiszcie o czym chcecie się pouczyć, jakie utwory czy zagadnienia omówić.
Jestem otwarty na propozycje :)

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-06-08, 13:12    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Są jeszcze miejsca?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-06-08, 14:35    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Gladias,

mógłbyś zadzwonić pod numer telefonu podany na stronie internetowej (patrz link w pierwszym poście) i się zapytać organizatora, a nie czekać na gotowe rozwiązanie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-06-08, 15:25    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

dokładnie, nikt z nas nie ma o tym pojęcia. lista zapisanych uczestników nie jest udostępniona dla każdej osoby. zadzwoń, lub napisz maila do pani Joli Ochal (organizator warsztatów), kontakt masz na plakacie.

pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-06-11, 18:31    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Myślałem, ze możne ktoś jest "zorientowany" w tych sprawach, przepraszam jeśli zbytnio podniosłem wam ciśnienie.
Ostatnio zmieniony przez Gladias 2011-07-18, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-07-09, 21:23    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Bart Łęczycki, co do zagadnień Bartku, ja bym chciał dość szczegółowo omówić trzecią pozycję, może uda się co nieco opowiedzieć o pozycji czwartej. kilka słów o teorii, skalach. budowanie ekspresji w solówkach. może coś z repertuaru Nalepy uda się pograć, jakiś standard do tego:) to takie moje drobne sugestie.

pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-09, 23:18    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Dzięki za sugestie, oczywiście wezmę je pod uwagę w naszym programie.
Jakby coś czekam na kolejne sugestie, aby ze wszystkich stworzyć ciekawy i optymalny program zajęć.
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-07-10, 11:22    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Jeśli chodzi o mnie, to byłbym wdzięczny za wskazówki dotyczące poprawy szybkości gry. Moglibyśmy również przerobić pentatonikę molową na przykładzie konkretnego utworu.Co do zagłębień w teorię muzyki to jest mi wszystko jedno, bo i tak pewnie nie zakumam. Wiadomo, że wszystko będzie zależeć od stopnia zaawansowania całej grupy. Pozdrawiam.
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-07-10, 14:09    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

W teorii muzyki może i jest trochę matematyki, ale jeśli chcemy się rozwijać to powinieniśmy stawić temu czoła. Ze mną też tak było. Przez długi czas bałem się teorii, ale w końcu zmusiłem się do nauki i racjonalnych ćwiczeń. Byłem zaskoczony tym, że niegdyś skomplikowane dla mnie rzeczy stały się proste jak kij od szczotki.

Niektóre zagraniczne podręczniki do nauki gry jazzu są może faktycznie zbyt skomplikowane dla większości harmonijkarzy, którzy nie mają biegłości w czytaniu nut. Bartek wyjaśnia teorię w przystępny sposób, czego sam doświadczyłem i za co jestem mu wdzięczny.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-07-19, 20:49    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Załapałem się na ostatnie miejsce, do zobaczenia w Puławach:D

Bart Łęczycki, co do programu to z wielka przyjemnością popracowałbym nad:

-technikami overblow i overdraw ("jakość" wykonania, podginanie stroikow itp.)
-trafianiem w podciągi głownie na kanale 3 i 10 (np. (3''), (3') )

Nie chodzi mi o wałkowanie tych tematów tylko o udzielenie kilku drobnych, cennych rad:D

Pozdrawiam

Gladias
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-20, 15:26    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Zbieram Wasze sugestie i postaram się każdy temat omówić w takim zakresie jak będzie to Wam potrzebne.
Zdaje się że grupa będzie zróżnicowana co do poziomu zaawansowania, ale zrobimy tak aby każdy maksymalnie skorzystał. To już moja belferska sprawa :)

Ciesze się że grupa z roku na rok jest coraz większa w tym roku jest max czyli 12 osób.
Kto pierwszy ten... szybszy ;)

Pozdrowienia tetrachordyczne
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-08-13, 12:47    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

ktoś ma zamiar przyturlać się pociągiem? jeśli tak, to mogę wyjść na dworzec.

wołać wcześniej.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-09-04, 15:44    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Kilka filmików z warsztatów:

http://www.youtube.com/watch?v=SsON5AEHYxY

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related - J J Band

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-04, 12:01    Odp: [Warsztaty] V letnie warsztaty bluesowe Puławy 2011

Zapraszam uczestników warsztatów w Puławach do Lublina na dwa dni intensywnej nauki 13-14.10.

Więcej w wątku:
http://forum.harmoszka.co...1510-vt5914.htm
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu