Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bartek7498

Posty: 1
Wysłany: 2010-07-21, 20:15    Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

Witam :)
Jestem na początku mojej przygody z harmonijką i mam pytanie do tych, którzy może używali/ poznali harmonijki wymienione w temacie.
Którą wybrać? Która najlepsza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-21, 20:48    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się już na forum, poszukaj :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-05-08, 17:24    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

minigunmen, nie znajduje się, jest tylko porównianie Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp. Zapraszam do dyskusji.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-08, 20:35    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

Hej

Grałem na wszystkich trzech, więc mogę porównać (Tzn Prawie, bo mam Marine Banda Deluxe),

Hohner Marine Band: Głośna szczelna, ale dość piskliwa. Mi nie leży. W zwykłej podobno korpus pęcznieje i nie ma możliwości rozkręcenia i przeczyszczenia. (W wersji Deluxe jest to możliwe)

Hohner Pro Harp: Jest to w zasadzie Special 20, ale czarna. Gra się na niej dobrze. Jest dosyć szczelna. Gra jednak ciszej niż Marine Band. Wadą jest też czarny lakier który odpada i brzydko wygląda.

Hohner Blues Harp: Moim zdaniem najbardziej tradycyjna harmonijka (podobnie z resztą jak Marine Band), można ją jednak rozkręcić. Jej wadą jest mała szczelność (Płytki są przykręcone do korpusu tylko trzema śrubami). Poza tym rani usta przy długotrwałej grze.
Dodam, że miałem ją w niskiej tonacji (G) i brzmiała naprawdę bardzo dobrze. Miała takie ciepłe saksofonowe brzmienie.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fred1190 

Wiek: 28
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-08-08, 19:17    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

Sorry, że stary temat odkopuje ale chciałem się dowiedzieć jak się ma szczelność Marynki do Pro Harp? Pro harpa mam w "A" i żeby obniżyć dwójkę o cały ton muszę nie lada wysilić, a po 20 minutach takiej gry czyje się tak jakbym miał zaraz wypluć płuca :D

PS: To samo mam z 3 ale o półtorej tonu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-08-08, 21:58    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

Pro harp jest z serii MS, która zeszła na psy, na dno totalne. Marinka jest nie całkiem szczelna ale zdecydowanie lepsza niż ten gniot zakręcany na 3 śrubki. Polecam Marinki przerabiać na śruby, to daje fantastyczny efekt. A MSy generalnie można przerobić na drewno, bo inaczej w tych fatalnie odlanych korpusach, z zaledwie 3 śrubami na płytkach, to powietrze ucieka wszędzie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fred1190 

Wiek: 28
Posty: 15
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-08-09, 09:23    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

@minigunmen:
Nie wiem czy śmiać sie czy płakać ale mój fabrycznie miał blachy przykręcone na 2 śrubki, a w miejscu na trzecią nawet śladu wkręcania nie było. Miejsce zaczopowne cienką(prawie przezroczystą) nadlewką plastiku. :o

PS: A mogłem do końca życia źyć w nieświadomości. 8/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-08-09, 11:06    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp vs Hohner Pro Harp

No właśnie, o tym mówiłem. Kiedyś polecaliśmy te modele ale jak ja kupiłem pierwszy, to to nie był taki szajz (tak, szajz!) jak teraz.

PS: jedyne jako takie z tej serii to blues harp, meisterklasse (2 razy droższa niż warta) i... może jeszcze któraś.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu