Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-04-29, 19:59    [Koncert] Gala blues top 2010

Gala Blues Top 2010
- to koncert laureatów ankiety czytelników Kwartalnika „Twój Blues” (www.twojblues.com). Jak co roku na scenie Teatru Rozrywki na specjalnym koncercie spotka się wybrana przez czytelników „Twojego Bluesa” śmietanka polskiego bluesa:
JJ Band (zwycięzca kategorii „Płyta roku” za album „JJ Band i przyjaciele grają Tadeusza Nalepę”),
HooDoo Band („Zespół roku”),
Joanna Mrozek („Wokalistka roku”),
Tomasz Nitribitt („Wokalista roku”),
Bartek Miarka ("Gitarzysta roku"),
Michał Kielak („Harmonijkarz roku”),
Bartek Szopiński („Pianista roku”),
Jan Gałach („Instrumentalista roku” – skrzypce),
oraz duet Przytuła i Kruk („Odkrycie roku”).

Jak za każdym razem, laureaci dostaną nagrody w postaci grafik autorstwa światowej sławy artysty plastyka, Romana Kalarusa. „Bluesy-kalarusy” odbiorą także:
uznany za bluesową "Osobowość roku" Wojciech Mann,
Marc PoKempner autor najlepszej fotografii (opublikowane w 40. numerze „Twojego Bluesa” zdjęcie Counta Basiego) oraz
Danuta Matysik – autorka najlepszego tekstu („Chess Records: o bluesmanach i biznesmanach”, TB 40.)

Tegoroczna Gala będzie dla redakcji „Twojego Bluesa” wyjątkowa, gdyż za „Wydarzenie roku” czytelnicy uznali przyznanie „Twojemu Bluesowi” przez amerykańską the Blues Foundation nagrody „Keeping the Blues Alive” (która w swej ponad 30-letniej historii po raz pierwszy trafiła do Polski).
W drugiej części koncertu wystąpi gość specjalny – „Ruf's Blues Caravan: Girls with Guitars”. Trzy dziewczyny to: Brytyjka Dani Wilde (gitara, śpiew), oraz Amerykanki: Samantha Fish (gitara, śpiew) i Cassie Taylor (bas, śpiew). Choć wszystkim daleko do trzydziestki, doświadczeniem scenicznym mogłyby się podzielić z o wiele starszymi od siebie adeptami gitary: Wilde ma na koncie dwie solowe płyty, Taylor – udział w nagraniu aż dziesięciu (m.in. jako członkini zespołu swego ojca, Otisa Taylora, oraz jako gość specjalny Gary'ego Moore'a), zaś Fish – występy m.in. na scenie legendarnego chicagowskiego klubu Rosa’s Lounge. Dziewczyny promują niedawno wydaną wspólną płytę, „Girls with Guitars”.
W koncecie wystąpią:
„Blues Caravan: Girls with Guitars”: Dani Wilde, Samantha Fish, Casse Taylor oraz JJ Band, HooDoo Band, Joanna Mrozek, Tomasz Nitribitt, Michał Kielak, Bartek Szopiński, Jan Gałach, Przytuła i Kruk.

REZERWACJA BILETÓW ONLINE: www.ticketportal.pl/search2.asp

REZERWACJA TELEFONICZNA:

KASA BILETOWA - czynna od wtorku do soboty w godz. 9.00 — 20.00
w niedziele, poniedziałki i święta — dwie godziny przed spektaklem. NR TEL. (32) 346 19 34

CENY BILETÓW:
normalny
Strefa 1 Parter (rząd 7-8) 60 zł
Strefa 2 Parter (rząd 1-6 i 9-21), Loże (#), Balkon Środkowy 50 zł
Strefa 3 Balkony boczne (*) 40 zł
(#) — miejsca z częściowo ograniczoną widocznością
(*) — miejsca z bardzo ograniczoną widocznością

info: Teatr Rozrywki w Chorzowie i ,,Twój Blues"


[ Dodano: 2011-05-02, 00:40 ]

I ja tam byłem i wyśmienicie się bawiłem.
Nie oparłem się też pokusie zrobienia kilkunastu fotek.
A oto nagrodzeni laureraci w poszczególnych kategoriach - opis powyżej.


Dorzucę filmik z finałowego wspólnie zagranego i zaśpiewanego utworu:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Jako, że były to równocześnie 11 urodziny Kwartalnika ,,Twój Blues'' - w Klubie muzycznym Szuflada odbył się ,,Blues z szuflady”
- Wystąpił:
Kajetan Drozd Acoustic Trio



Foto: Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gall Anonim
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2011-05-04, 21:54    Odp: [Koncert] Gala blues top 2010

Fajne zdjęcia - dobre informacje, żałuję, że mnie tam nie było. :) Może w przyszłym roku...
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu