Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wyskiel

Posty: 2
Wysłany: 2011-05-02, 14:49    Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Witam!
Czy może KTOŚ z piszących tu posty wie coś na te,at zakupu FENDER CHAMPION 600-Combo lampowe 5 Watt.Był ten "piecyk" na allegro,ale się spóźniłam.
POMOCY!!!Będę wdzięczna za każdą wiadomość.
Pozdrawiam.sKasKa
_________________
sKasKa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-02, 15:22    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

http://allegro.pl/fender-...1577407003.html

Sądzę, że brzmi dobrze. Kiedyś na warsztatach Jacek Jaguś miał coś takiego i z gitarą brzmiał nieźle, z harmonijką nie słyszałem. Lampa jak lampa, brzmi pewno nie najgorzej, ale 5 wat nadaje się bardziej do grania w domu, czy do nagrań studyjnych. Na koncertach to może być mało. No chyba, że grasz ze składem akustycznym.

Od siebie mogę dodać, że zdarzają się czasem tanie lampy domowej roboty. Sam kupiłem piec na schemacie Fendera (18 wat) i jestem zadowolony, a kosztował mnie mniej niż Fender champion. (W oddzielnym temacie zamieściłem test mikrofonów, tam możn go posłuchać i zobaczyć)

Pozdrawiam Mieszko
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wyskiel

Posty: 2
Wysłany: 2011-05-02, 15:58    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Zamieszkaly napisał/a:
http://allegro.pl/fender-champion-600-5w-pelna-lampa-i1577407003.html

Sądzę, że brzmi dobrze. Kiedyś na warsztatach Jacek Jaguś miał coś takiego i z gitarą brzmiał nieźle, z harmonijką nie słyszałem. Lampa jak lampa, brzmi pewno nie najgorzej, ale 5 wat nadaje się bardziej do grania w domu, czy do nagrań studyjnych. Na koncertach to może być mało. No chyba, że grasz ze składem akustycznym.

Od siebie mogę dodać, że zdarzają się czasem tanie lampy domowej roboty. Sam kupiłem piec na schemacie Fendera (18 wat) i jestem zadowolony, a kosztował mnie mniej niż Fender champion. (W oddzielnym temacie zamieściłem test mikrofonów, tam możn go posłuchać i zobaczyć)

Pozdrawiam Mieszko



DZIĘKUJĘ!
Przyjmij nasze zaproszenie na myspace.
_________________
sKasKa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-02, 16:02    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Sześciocalowy głośnik nie daje odpowiedni dużo dołu. Moim zdaniem nie najlepsza inwestycja. No i 5 wat to rzeczywiście mało... Jest tak, jak pisze Mieszko: dobry do grania akustycznego/semiakustycznego - ale wtedy najczęściej lepiej grać po prostu do mikrofonu wokalowego, przesterowane brzmienie trochę się kłóci z akystyczną gitarą. Przy grze elekrycznej z pełnym składem nawet na próbie prawdopodobnie będzie miał problemy z przebiciem się. A już na jamie czy koncercie zapomnij. Z kolei do zabawy w domu trochę za drogi... Na Twoim miejscu poszukałbym Fendera Championa 110. To co prawda tranzystor, ale o dziwo, podobno sprawdza się z harmonijką... Jest głośny, brzmi ponoć całkiem nieźle i jest tańszy... Wiśnia używa takiego, a to przecież zawodowiec ze ścisłej czołówki.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-02, 16:11    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Zgadzam się z Tobą Młynku, głośnik rzeczywiście mały. Ale co do grania akustycznego, to co kto lubi. Mi na przykład odpowiada takie lekko przesterowane saksofonowe brzmienie. (Patrz Howard Levy Out Of The Box, bodajże drugi kawałek).

Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-02, 17:12 ]
Ps. Zaproszenia nie mam...
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-05-02, 17:14    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Ja jakby co, sprzedaję Harleya Bentona 15 W w lampie, za 6 stówek + przesyłka
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-02, 18:21    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Szczypior,

Nowy kosztuje 149 euro = 587 zł na thomann.de:
http://www.thomann.de/pl/harley_benton_ga15.htm

Jakieś dodatkowe naklady na ten piec, ktory chcesz sprzedac?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-05-02, 18:35    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Nie, 557zł ale dodatkowo 20 euro za przesyłkę, poza tym jeśli ktoś nie ma kont na odpowiednich portalach do przelewania kasy. To za sam przelew zapłaci ponad 100zł
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-02, 18:56    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Gdybym mial kupic dla siebie taki sprzet, to mam mozliwosc sprowadzenia nowki bez zadnych dodatkowych kosztow w cenie 150 euro + 3 lata gwarancji.

Twoj piec jest uzywany (nie wiem czy na gwarancji). Oferte kupna uzywanego pieca w cenie nowego bez zadnych dodatkowych nakladow (np. wymiany lamp na nowsze, lepsze, drozsze) opatrzylbym znakiem zapytania.
Ostatnio zmieniony przez gmx 2011-05-02, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-02, 18:57    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

W każdym razie za podobne pieniądze 3 razy mocniejszy piecyk, moim zdaniem lepsza inwestycja, niż ta pierdziawka z sześciocalowym głośniczkiem. 15 wat w lampie wystarczy na jam czy koncert w niewielkim klubie. A ten Harley Benton to nic innego, jak Epiphone Valve w inej obudowie... A z kolei Epiphone to podróbka Fendera Blues Juniora :)

[ Dodano: 2011-05-02, 20:06 ]
gmx napisał/a:
Gdybym mial kupic dla siebie taki sprzet, to mam mozliwosc sprowadzenia nowki bez zadnych dodatkowych kosztow w cenie 150 euro + 2 lata gwarancji.

Twoj piec jest uzywany (nie wiem czy na gwarancji). Oferte kupna uzywanego pieca w cenie nowego bez zadnych dodatkowych nakladow (np. wymiany lamp na nowsze, lepsze, drozsze) opatrzylbym znakiem zapytania.

Gmx, każdy towar jest tyle wart, ile ktoś jest gotów z aniego zapłacić. Nie chcesz kupić, nie kupuj. Ale szczerze mówiąc, nie powinno Cię obchodzić, za ile go wystawia Szczypior...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-02, 20:17    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Choć z tymi piecami to też różnie bywa. Na koncertach w zasadzie powinno się grać jak najciszej(a dźwięk powinien iść z przodów, a na scenie z torów odsłuchowych). Wtedy małe piece sprawdzają się najlepiej, bo przy niskiej głośności można uzyskać pożądane brzmienie.
Dodam, że w praktyce zagrałem ze dwa takie koncerty (choć w sumie zagrałem ich bardzo dużo). A wszystko dlatego, że gitarzyści lubią grać głośno i nic nie można na to poradzić:)

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-05-02, 20:33    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

[/quote]
Gmx, każdy towar jest tyle wart, ile ktoś jest gotów z aniego zapłacić. Nie chcesz kupić, nie kupuj. [/quote]

Zgadzam się z pierwszym zdaniem. Nie zamierzałem i nie zamierzam kupić tego pieca.

[/quote] Ale szczerze mówiąc, nie powinno Cię obchodzić, za ile go wystawia Szczypior... [/quote]

Szczerze mówiąc, Szczypior sam podał cenę w tym poście, dlatego się tym zainteresowałem. Poza tym, gdybym jednak chciał go kupić to cena chyba jest istotna, nie?

Znając mój pogląd z wcześniejszego posta już wiesz, że na podstawie wspomnianej przez Ciebie "teorii wartości" towar od Szczypiora jest dla mnie warty tyle, że nie jestem gotów za niego zapłacić.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-05-02, 20:54    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

Zamieszkaly napisał/a:
Choć z tymi piecami to też różnie bywa. Na koncertach w zasadzie powinno się grać jak najciszej(a dźwięk powinien iść z przodów, a na scenie z torów odsłuchowych). Wtedy małe piece sprawdzają się najlepiej, bo przy niskiej głośności można uzyskać pożądane brzmienie.
Dodam, że w praktyce zagrałem ze dwa takie koncerty (choć w sumie zagrałem ich bardzo dużo). A wszystko dlatego, że gitarzyści lubią grać głośno i nic nie można na to poradzić:)
Pozdrawiam

No i tym ostatnim zdaniem odpowiedziałeś, jak się ma praktyka do teorii :) Poza tym, to nie wszędzie jest do dyspozycji nagłośnienie na dodatek z dobrymi odsłuchami... Często w klubach nie ma żadnego. A nawet jak jest, to albo nie ma w ogóle odsłuchów, albo są tak byle jakie, że główną ich działalnością jest sprzęganie :(
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-04, 08:35    Odp: Fender Champion 600-Combo lampowe 5 Watt

:) Harley benton GA15 to genialny piec do harmonijki:) Na allegro jest za 750 zł - więc opłaca się kupić od Szczypiora:) W zasadzie ma 10 calowy głośnik, 15 watt, kupę basu i z harpem brzmi genialnie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu