Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-08-29, 00:27    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Iście czarodziejski hokus pokus drzemie w tobie Macieju! Z pomocą harmonijki cudze sny nawiedzasz, dream soundtracki tworzysz, białych rolników w czarnych przemieniasz (prawie jak zaczarowany ołówek :medit: )... krótko mówiąc, swą harmoszką malujesz sny na bluesowo :P (tak swoją drogą, jaki to model? :P )

Pozatym, "podwójne dmuchanko" Faaraona to pikuś przy twoim nawiedzaniu dziewek na sianie w snach - to dopiero perwers :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-08-29, 21:08    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Informuję, że to nie ja nawiedziłem Werterkę na sianie, a ten rolnik od początku był czarny. Model to Marine Band Deluxe w A. Sen iście country'owy już się urodził w główce Włocławianki ja po prostu w odpowiednim momencie zacząłem przygrywać klimatyczne melodie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-29, 21:45    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Dobra, dobra. Cicha woda brzegi rwie :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Goszka. 

Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-09-02, 14:18    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Przed zakupem harmonijki stwierdziłam, że na pewno nie będę się wstydzić, no na pewno nie! Kupiłam, pograłam, pojechałam na ryby ze znajomymi rodziców, siedziałam na pomoście, chciałam zacząć grać, ale schowałam jednak. Taa, jak zwykle. -.-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-26, 14:44    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja raz wystepowałem "publicznie". Na oazie (taki obóz z kościoła) wyszscy byli podizleni na grupy i kazda grupa miała danego dni pogodny wiczór czyli zabawianie reszty oazowiczów. Koledzy sparafrazowali "czerwony jak cegła", kumpel dorzucił swoją solówkę i stwierdzili żebym ja coś zgarał. wcale sie nie pchałem a wręcz przeciwnie odmawiałem ale oni jeszcze bardziej nalegali więc sie zgodziłem. To były moje początki grania i umiełem wtedy grac tylko oh susanna (prosze sie nie śmiać :P ) i w ramach solówki zagrałem oh susanna :hihi: ;D . Jak teraz o tym myśle to mnie krew zalewa :P ale ogólnie rzecz biorąc było okej. Po tym miałem dłuuuugą przerwę i ostatnio powróciłem do instrumentu ale ćwicze tylko jak jestem sam w domu. Wstydze sie grac przy matce. Nie wiem czemu :roll: . wstydzioch ze mnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-26, 18:59    Odp: [Pytanie] Wstyd.

A ja ostatnio na probie wystepu zagralem melodię, którą mieliśmy wszyscy śpiewać, a ponieważ nie chciałem, to poprosiłem, żeby zagrać. Zestresowałem się troche i słabo wyszło :/ Jedna dziewczyna, która chodzi do szkoły muzycznej się ze mnie śmiała, że z numerków gram. :D Później podobno mówili, że teorii nie znam, ale tego to już nie słyszałem. Ogólnie słabo :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-09-26, 19:03    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Nie należy zniechęcać się niepowodzeniami. I nie warto się stresować za bardzo (trochę trzeba, bo adrenalinka motywuje). A jak ta dziewczyna ze szkoły muzycznej się śmiała, to podaj jej harmoszkę i powiedz, żeby zagrała. Poza tym, olej to co gadają i rób swoje. Gdybym za każdym razem dostawał grosiaka jak ktoś się z mojej harmoszki zbijał, to już na Maybacha bym uzbierał, a ja gram dalej i nawet mi to wychodzi. Ty rób tak samo. Nie słuchaj ich i rób swoje.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 19:19    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Sygi napisał/a:
Później podobno mówili, że teorii nie znam, ale tego to już nie słyszałem.

Walić teorię! ;] Jak się zna teorię, to wtedy sie nią kierujesz i zatracasz własne "muzyczne zdanie". Oczywiście podstawy warto, ale nie tkwić w niej wytrwale.

Maciekdraheim napisał/a:
Gdybym za każdym razem dostawał grosiaka jak ktoś się z mojej harmoszki zbijał, to już na Maybacha bym uzbierał, a ja gram dalej i nawet mi to wychodzi. Ty rób tak samo. Nie słuchaj ich i rób swoje.

Dobrze gada! Dać mu wódki! ;]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-26, 21:38    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja teorii kompletnie nie znam. Nuty, interwały czy pozycje to dla mnie czarna magia. Choćby nie wiem kto i jak mi tłumaczył do łba nie chce mi to wejść.. Boje się że moge miec później porblemy z dalszym rozwojem (gry na harpie oczywiście ;) ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-09-28, 19:43    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja mam za sobą pierwszy występ publiczny - pod Neptunem na starówce w Gdańsku!!! Wpadłem razem z kolegami na ten pomysł podczas wycieczki klasowej. Zostaliśmy zauważeni, niestety głównie przez dzieci z przedszkola, które otoczyły nas (mnie z harpem, kolegę z gitarą oraz kolegę i koleżankę śpiewających) i tym samym ograniczyły nasz zarobek. Dzieciaki wrzucały po 2 lub 5 groszy i blokowały dostęp ludziom którzy pewnie rzuciliby więcej :P . Zysk materialny był symboliczny, ale frajda ogromna. NIE WARTO SIę WSWTYDZIć!!! :cool:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Semaphor 

Wiek: 30
Posty: 21
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-10-21, 21:14    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja tam przy rodzińce się kompletnie nie wstydze rzępolić :P Moja największa publika to 4 osoby :P Jesli chodzi o wiekszą watpie zeby ktos chcial tego sluchac :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yama46 

Posty: 28
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2007-11-07, 20:00    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Na gitarze to owszem, grałem już nawet na rynku (co prawda na wakacjach i to dla śmiechu ale grałem :) ) i wtedy to spoko, ale na harmonijce to do czasu aż nie będę umiał grać tak, jak chcę :) to nie będę grał dla nieznajomych.
Harmonijkę kupiłem też dlatego, że lżejsza od gitary i brać do szkoły można. Jako że droga na PKP - 10 minut, podróż koleją 10, droga do szkoły 10 minut i oczekiwanie na pierwszą lekcję30 minut to od rana już się rozgrzewam :) Później na przerwach gdy gramy w karty to jako że jest nas z 5-6 grających to spokojnie mogę dogrywać do partii ;P Jak jestem zły to idę na jeden z dwóch strychów (ten gdzie można usiąść bez ludzi i tam gram) (na drugim jest palarnia :) ) Czasem uczniowie przechodzą niżej ale niewielu słyszy płaczu mej duszy :D
_________________
Skazany na bluesa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-07, 20:10    Odp: [Pytanie] Wstyd.

yama46 napisał/a:
Na gitarze to owszem, grałem już nawet na rynku (co prawda na wakacjach i to dla śmiechu ale grałem :) ) i wtedy to spoko, ale na harmonijce to do czasu aż nie będę umiał grać tak, jak chcę :) to nie będę grał dla nieznajomych.
Harmonijkę kupiłem też dlatego, że lżejsza od gitary i brać do szkoły można. Jako że droga na PKP - 10 minut, podróż koleją 10, droga do szkoły 10 minut i oczekiwanie na pierwszą lekcję30 minut to od rana już się rozgrzewam :) Później na przerwach gdy gramy w karty to jako że jest nas z 5-6 grających to spokojnie mogę dogrywać do partii ;P Jak jestem zły to idę na jeden z dwóch strychów (ten gdzie można usiąść bez ludzi i tam gram) (na drugim jest palarnia :) ) Czasem uczniowie przechodzą niżej ale niewielu słyszy płaczu mej duszy :D


Ja dzisiaj tak sobie wyciągnąłem harmonijkę w szkole. Ludziom raczej to się podoba, bo kojarzy się w większości z luzactwem i brakiem zmartwień: siedzisz sobie gdzieś, grasz i masz wszystko w głębokim poważaniu :roll: :harp: I o to chyba chodzi - podczas gry jest maksymalna koncentracja na samej grze, oderwanie od rzeczywistości, reszta świata nie istnieje... O kurczę, jak to zabrzmiało... :D :D :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-07, 20:45    Odp: [Pytanie] Wstyd.

hehe u mnie raczej nie byloby mozliwosci takiego czegos.... bo 9/10 slucha rapu hip hopu i innego shitu .. a 10% to metale pozerzy ;]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-07, 21:03    Odp: [Pytanie] Wstyd.

To nie znaczy, że wszyscy u mnie szaleją na punkcie bluesa :D . Na początku, jak zacząłem "kręcić" z harpem to niektórzy pukali się w głowę, że to moja kolejna fanaberia. No ale później zaraziłem tym jednego kolegę, a na wycieczce klasowej zrobiliśmy sobie w domku małe jam session :harp: :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yama46 

Posty: 28
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2007-11-07, 21:09    Odp: [Pytanie] Wstyd.

SZCZYPIOR napisał/a:
hehe u mnie raczej nie byloby mozliwosci takiego czegos.... bo 9/10 slucha rapu hip hopu i innego shitu .. a 10% to metale pozerzy ;]

U mnie to:
Hip hop 1/22
Rock 7/22
Reggae 1/22
Blues 1/22
Pozostała 11 to POP (dziewczyny) po za jedną co Grunge

Zgadnijcie kto jest tym blues :D Tzn do rocka się też po części zaliczam. Więc Rock 8 z tego 5 to także metal :D (też ja. Jak widać można słuchać metalu i bluesa choć ten drugi to fav.)
Narazie się wszystkim moja harmonijka podoba więc not too bad :P (Choć gitara bardziej, bo potrafią do niej śpiewać :D )
_________________
Skazany na bluesa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-07, 21:48    Odp: [Pytanie] Wstyd.

hehe ty mowisz o klasie ja o szkole czyli masz super klase a jezeli u mnie 90% to hip hoperzy to przej***ane
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2007-12-27, 20:40    Odp: [Pytanie] Wstyd.

ja tez czasem "gram" w szkole. tylko nauczyciele sie plują. nie znają się na sztuce ;p a ja ich mam w "głębokim poważaniu" :) a tak to przez skype lub gg gramze znajomymi.

[ Dodano: 2007-12-27, 21:45 ]
aaaaa i zawsze nałódce na jeziorze ^^ czyli jakieś....... 4 razy w tygodniu???? :P
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-02, 20:47    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Czytam postu niektórych z was i jestem w szoku, że są wśród was tacy co się wogóle nie wstydzą. Macieju! Na pierwszej stronie tematu pisałeś że wracałeś przez miasto i sobie grałeś? RESPECT ++++++++++++ ja się wstydze nawet jak jestem sam na sam z wujem który gra na gitarze. Chociaż kiedyś zrobiłem hardcore! Mój kolega obsługuje w szkole sprzęt elektryczny na jakichś apelach itp itd. Kiedyś coś było na boisku a jak wszyscy już podkoniec schodzili to wziołem mikrofon i zaczołem grać! Jakieś dziewczyny obok zaczeły mnie wyzywać że mam przestać :D ale nauczycielka pochwaliła :D zaraz po tym kazali mi zagrać w klasie ale już nie wyszło tak dobrze... na Sylwestra grałem przed 3 kolegami. Ale idąc przez miasto bym nie zagrał. W parku? Zależy bo tam często chodzą jacyś w kapturach co słuchają hip- hopu i techno i mogli by mi coś zrobić... ale może kiedyś jeszcze jakiś harcore zrobie tym bardziej że chyba gram lepiej :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
yama46 

Posty: 28
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2008-01-03, 05:00    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Tzn przez miasto to ja też często gram. Zawsze jak na pociąg do budy idę. Na zimę specjalne rękawiczki z "zakładanymi" palcami, harp w dłoń i bluesowe nastawienie do dnia :)
_________________
Skazany na bluesa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-14, 22:43    Odp: [Pytanie] Wstyd.

ja gram wszędie gdzie tylko można:na przerwie w szkole w parku na ławce,nawet na lekcji jak jest odpowiedni moment :D ale jakoś mam takie dziwne wrażenie, że kiedy gram przy ludziach to gorzej mi idzie,krępuje sie czy co? :roll:
A najlepiej gra mi się wieczorem w parku albo gdzieś na przystanku autobusowym jak jest mniej ludzi i sie tak nie śmieją prosto w twarz nie wiadomo z czego :|
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WEHRWOLF1942 

Wiek: 31
Posty: 40
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2008-03-04, 14:43    Odp: [Pytanie] Wstyd.

A ja dość często użądzam sobie z kumplem takie małe ,,trasy koncertowe" xD. Wsiadamy do autobusu byle jakiego(dodam, iż kumpel gra na gitarze) i gramy coś a la blues. Potem wysiadamy na mieście i gramy w parku xD. Zauważyłem spore poruszenie miejscowej ludności xD. Polecam takie zabawy! POZDRAWIAM!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-03-04, 16:45    Odp: [Pytanie] Wstyd.

z całym szacunkiem, ale granie czegokolwiek w autobusach jest niemiłosiernie irytujące (przynajmniej u mnie). generalnie nie warto imho się narzucać nikomu ze swoim graniem.
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-03-04, 17:24    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Nie ma sie czego wstydzić. Zawsze jak gram na jakimś ognisku czy imprezie to po pewnym czasie zostaje otoczony przez płeć piękną, a i niekiedy darmowy alkohol sie trafi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-24, 22:37    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Sluchajcie mialam okazje rozmawiac ze Slawkiem W. w przerwie miedzy koncertem Nocnej Zmiany Bluesa. Bardzo pozytywny czlowiek, milo sie gadalo itd... tylko jest jedna rzecz, ktorej zaluje... nie zagralam dla niego, a mnie o to prosil. Oczywiscie spekalam, od razu cisnienie mi skoczylo, cala sie rozedrgalam i pomyslalam: "gdzie bedziesz grac przed mistrzem harmonijki :P z czym do ludzi". Po tym incydencie stwierdzam, ze trzeba byc pewnym swoich umiejetnosci i nie bac sie dzielic swoja muzyka, bo tylko wtedy mozna wyjsc na tym korzystnie :) Mieliscie podobne sytuacje stresowe? :D jak pisaliscie o nich wczesniej to sorry, ale nie doczytalam calego forum :P
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-24, 22:44    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Kurde żałowałbym do końca życia, Ja nie mam takiego czegoś jakwstyd raczej, żeby komuś pokazać jak gram
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-24, 22:52    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Mam nadzieje, ze jeszcze bede miala okazje :) Moze za rok jak odbedzie sie kolejny koncert. Jest jeden plus, bede o rok lepsza w graniu :)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-24, 22:53    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Trzeba być pewnym siebie, trzeba. Pan Sławek W. to naprawdę bardzo sympatyczny gość, z którym miło się rozmawia i nie ma powodu, żeby bać się zagrać przed nim. Mnie kiedyś pytał, czy idę na konkurs harmonijkowy. Na sytuacje stresowe jest jedna rada. Jak najczęściej się w nie pchać! To pozwala nabrać opanowania i takiej ogłady, że człowieka strach nie zżera. Dzięki temu, ja teraz mogę grać zawsze i wszędzie. We wrześniu 2 jam sessions w irlandzkich klubach, czy zastąpienie Michała "Cielaka" Kielaka na scenie na czas jednej piosenki podczas występu "Kasy chorych" w innym klubie. Ważne, żeby się przełamać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 22:54    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja też bym żałował, ale też pewnie spękałbym przed Sławkiem :P Zwykle jest tak, że człowiek bardzo chce coś zrobić, a nawet jak nadarza się okazja to boi się jej wykorzystać... dlatego trzeba walczyć ze wstydem :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-24, 22:58    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja nie miałem oporów zęby grać przed P. Gąszewskim
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu