Zapamiêtaj mnie i lub zarejestruj | Zapomnia³em has³a

Artyku³y Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj U¿ytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo¶æ
M³ynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzyma³ 68 punkt(ów)
Sk±d: Budapeszt
Wys³any: 2011-04-16, 13:03    Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

Niestety, ze wzglêdu na ograniczenia finansowe nie by³o ju¿ mozliwo¶ci nagrywania dalszych wersji. Trzeba by³o posklejaæ z tego, co uda³o siê sp³odziæ przez 2 dni. Dalekie to od doskona³o¶ci, ale có¿, lepsze ju¿ nie bêdzie. Moje solówki w Worki It Out i Annie Maybe, to oczywi¶cie monta¿, w ka¿dej wersji by³y fragmenty nadaj±ce siê do zamieszczenia i kompletne kiksy, sporo siê ch³opak napracowa³ przy sklejaniu tego ;) A efekt ostateczny bynajmniej mnie nie zadowala, ale, jak napisa³em, lepiej ju¿ nie bêdzie. Có¿, na koncercie czy jamie drobne kiksy uchodz±, studio bezlito¶nie obna¿a wszystkie niedostatki. No chyba, ¿e siê ma kupê kasy i staæ nas na wynajêcie najlepszego studia i ca³ego sztabu monta¿ystów, którzy poprawi± nawet najbardziej ordynarne fa³sze... Ale to nie moja liga :(

Odtwarzane z CD na porz±dnym sprzêcie brzmi oczywi¶cie o wiele lepiej, ni¿ mp3 na komputerze. No, ale jak na pierwszy raz, mo¿e nie jest ca³kiem tragicznie... Sami pos³uchajcie:

http://mlynek69.wrzuta.pl...kZ/worki_it_out

http://mlynek69.wrzuta.pl...mTQJ/proud_mary

http://mlynek69.wrzuta.pl...uCt/annie_maybe
_________________
"Skoro uwa¿acie, ¿e blues jest ³atw± muzyk±, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzyma³ 37 punkt(ów)
Sk±d: Starachowice
Wys³any: 2011-04-17, 10:32    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

Ten trzeci kawa³ek najbardziej mi siê podoba³. Pierwszy, to jakby nie w studio, tylko z jamu nagrywany . Generalnie pos³ucha³ bym takiej muzy na ¿ywo i nie wyszed³ bym z koncertu. Uwagê mam tylko do Twojego wibrata /g³ownego/, ¿e u¿ywasz go za czêsto i tak jakby wype³nia brak pomys³u, /ale siê m±drzê/ , takie mam odczucie, mo¿e dlatego, ¿e oczywi¶cie, przy s³uchaniu zwraca³em szczególn± uwagê na harmonijkê.
Zazdroszczê Ci, ¿e mo¿esz graæ sobie tak - z zespo³em.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzyma³ 209 punkt(ów)
Sk±d: E³k
Wys³any: 2011-04-18, 10:18    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

Czy mo¿na gdzie¶ kupiæ Wasze demo? Chêtnie pos³ucha³bym w lepszej jako¶ci.

Kilka uwag mich uszu:

1. Worki it out. Bardzo specyficzne brzmienie. S³ucha siê jak w starej drewnianej budzie z po³udnia w delcie gdzie akurat odbywa siê koncert. Byæ mo¿e dlatego, ¿e mam sentyment do takiego klimatu w utworach podoba mi siê.

2. Proud Mary. Nie wiem czy to nie jest wina kompresji MP3, ale jako¶ tak za s³abo wybija siê poziom linii melodycznej i solówek. Ma siê wra¿enie, ¿e wszystko „wrzucono do jednego worka” g³o¶no¶ci. Ale to bym musia³ pos³uchaæ w lepszej jako¶ci by wypowiedzieæ siê ostatecznie. Trochê tak brzmi, ¿e t³o zag³usza to, co powinno byæ uwypuklone. Mia³em k³opot „wy³uskaæ” pierwszy plan z t³a. Piszesz, ¿e z CD brzmi lepiej – chyba wiesz o co mi chodzi.

3. Tu jest wszystko super. Mam tylko drobne wra¿enie ¿e wokalistka ma ju¿ zmêczony g³os i to s³ychaæ. Popisowy utwór harmonijki. Nawet z drobnymi kiksami na ¿ywo musi brzmieæ super.

Nie to, ¿e krytykujê, piszê o tym co s³yszê. A na powa¿nie pytam o mo¿liwo¶æ zakupu tego dema ewentualnie o mo¿liwo¶æ ¶ci±gniêcia w jako¶ci CD.

Pozdrawiam

Medium
_________________
S± dwa piêkna: piêkno rado¶ci i piêkno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piêkno rado¶ci trwa nie d³u¿ej ni¿ lot motyla. A piêkno smutku jest twardsze ni¿ kamieñ.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
M³ynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzyma³ 68 punkt(ów)
Sk±d: Budapeszt
Wys³any: 2011-04-18, 11:01    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

Medium, przede wszystkim dziêki za mi³e s³owo. Ja mam du¿o bardziej krytyczne podej¶cie, szczególnie do swoich solówek. I nie ma w tym kokieterii, po prostu s³yszê, co spartoli³em i najchêtniej nagra³bym to jeszcze raz, ale, niestety, nie ma ju¿ jak. I tak sporo to kosztowa³o, pomimo, ¿e robione po znajomo¶ciach znacznie poni¿ej cen rynkowych. Nawet sobie nie wyobra¿am, ile by¶my wybecelowali, gdyby przysz³o p³aciæ normalne stawki 8/ No, ale oczywi¶cie, co¶ za co¶... Instrumenty prowadz±ce by³y nagrywane jednocze¶nie, wiêc mimo, i¿ teoretycznie ka¿dy szed³ w osobne pasmo, to jednak by³y drobne przebicia, co znacznie ograniczy³o mo¿liwo¶ci remasteringu (st±d np, nie uda³o siê poprawiæ nierówno¶ci tempa w Proud Mary). Ciekawostk± jest, ¿e akurat Annie Maybe by³o nagrywane jako drugie, zmêczona to nasza wokalistka by³a w Proud Mary, bo to by³o nagrywane jako ostatnie, kolejno¶c na p³ycie jest inna, ni¿ nagrañ.

Oczywi¶cie, kompresja MP3 znacznie sp³aszcza brzmienie, jest tak, jak piszesz. Nied³ugo bêdzie mo¿na ¶ci±gn±æ plik WAV, powinno byæ lepiej.

Aeroarte: chyba nie o wibrato, tylko o tremolando Ci chodzi³o. I masz racjê, jest go za du¿o i wyra¼nie stanowi zapchajdziurê. Tylko, ¿e to nie moja "zas³uga", a... remasteringu. Jedyna niepoprawiana solówka jest w "Give me one reason" (link w innym po¶cie), pozosta³e to produkt obróbki komputerowej. Po prostu w miejsce skopanych fragmentów gostek powsadza³ inne. Widocznie tremolando mu siê spodoba³o... :] Ja je w ka¿dej solówce zastosowa³em tylko w jednej frazie, jego zmultiplikowanie to dzie³o mistrza-miksera :D
_________________
"Skoro uwa¿acie, ¿e blues jest ³atw± muzyk±, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzyma³ 4 punkt(ów)
Sk±d: Sanok
Wys³any: 2011-04-18, 13:58    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

M³ynek napisa³/a:
Widocznie tremolando mu siê spodoba³o... :]

to jest szansa, ¿e innym, nieobeznanym z harmonijk± s³uchaczom równie¿ siê spodoba! :)
A demo jak dla mnie na poziomie. Nie macie siê czego wstydziæ! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzyma³ 127 punkt(ów)
Sk±d: Kat, O¶w, Krak
Wys³any: 2011-04-18, 16:26    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

worki_it_out
"c'mon baby, suck me free", uwielbiam jak kto¶ czasem ³amie angielski :)
Harmonijka fajnie uzupe³nia graj±c w tle, super. Partie solowe - ciut mi ten blue third przejechany ci±gle majaczy w ka¿dym przypadku :) Nie jest to z³e, ma to swój urok itp ale i inny charakter ni¿ jakby by³ trafiony od razu. Nie chce mówiæ co jest lepsze, ja wole trafiony ale i tak jest fajnie. I wolê te¿ pasa¿e po skali a nie na zasadzie zjazdu po ka¿dym kolejnym d¼wiêku jaki mamy po drodze. :) ale co z tego co ja wolê jak to i tak jest spoko i bez tego. Profesjonalne, dynamiczne granie.

proud_mary
pani troszku fa³szuje :( i olewa jakby oryginaln± liniê wokalu w tym kawa³ku. Móg³bym tu kilka uwag jeszcze pisaæ do wokalu, ¿e wymowa angielskiego, ¿e dykcja... ale o harmonijce mia³o byæ.
Przypomina mi tu troszkê niektóre momenty canned heat klimatem. Tylko tam jest bardziej boogie.
Gitarmana macie PRZEDNIEGO.
"baciugone fajnd sam(...) ryera" - ja siê poddajê :(

annie_maybe
Te same uwagi co w poprzednim :) Wydaje mi siê poza tym, ¿e pewne zej¶cia po skali/wej¶cia, je¶li u¿ywasz d¼wiêków z poza "skali bluesowej" to przyda³oby siê rozwi±zaæ to wiêksz± dynamik± albo ciut inn± ni¿ resztê, ¿eby ten d¼wiêk mniej razi³. Raziæ wielce nie razi ale jestem wyczulony na t± dynamikê w takim wypadku.

To s± tylko sugestie, nie mam zamiaru pe³niæ roli edukatora, sam wiesz jak graæ, niemniej dzielê siê wra¿eniami :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Regulujê pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Pawe³ Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
M³ynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzyma³ 68 punkt(ów)
Sk±d: Budapeszt
Wys³any: 2011-04-19, 20:00    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

Hmm... Uwagi dotycz±ce harmonijki przyjmujê z pokor±. Ale co do angielszczyzny naszej wokalistki... Trochê siê zdziwi³em, ¿e tak nisko oceni³e¶, bo nie do¶æ, ¿e anglistka z wykszta³cenia, to jeszcze 3 lata mieszka³a w Londynie. Jsko¶ mi siê ma³o prawdopodobne wydawa³o, ¿eby a¿ tak kaleczy³a. A ¿e mój angielski za s³aby, ¿eby móc oceniæ, postanowi³em spytaæ kogo¶, kto na pewno wie, co mówi, oryginalny Amerykanin (Jeff, ten z którym nagrywa³em akustyczne kawa³ki). Oto, co napisa³: "Hi Wojciech, I think your singer's English is o.k. She's obviously studied how to pronounce. The slight accent is charming. For me it's good. " Wiêc sorry, minigunmen, ale tej czê¶ci Twojej recenzji nie kupujê... Jako¶ bardziej wierzê autentycznemu Amerykaninowi... A co do "oryginalnej" linii wokalu: ta piosenka ma tyle ró¿nych wersji... Tina Turner to by³ który¶ z kolei cover. Wiêc nie przyrównuj wszystkiego do niej.
_________________
"Skoro uwa¿acie, ¿e blues jest ³atw± muzyk±, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzyma³ 296 punkt(ów)
Sk±d: Ciechocinek
Wys³any: 2011-04-19, 20:39    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

Wokalem bardzo przypomina amerykañsk± artyskê - Tracy Nelson. Co do akcentu to mogê siê przyczepiæ jedynie do nieco zbyt miêkkiego "I" w Work IT Out. Przynajmniej z tego co w³a¶nie s³ucham :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzyma³ 127 punkt(ów)
Sk±d: Kat, O¶w, Krak
Wys³any: 2011-04-20, 17:38    Odp: Dalsze 3 kawa³ki z naszego demo

M³ynek: ¿eby by³o jasne, to ja tej pani nie oceni³em nisko. To dobra wokalistka. Twój znajomy autentyczny Amerykanin wspomnia³ o wymowie :) Nie jest b³êdna ale s³yszê, ¿e to nie Amerykanka i daleko jej do bycia pod tym wzglêdem - bezb³êdnej, jestem tylko na to mocno wyczulony, wiêc wybacz, je¶li odebra³e¶ to jak jak±¶ surow±, gwa³c±c± uwagê ;) Akcentów w samych stanach jest masa, wiêc ciê¿ko mówiæ o jakiej¶ niepoprawno¶ci. Mog³em faktycznie nie u¿ywaæ s³owa "kaleczy" ale jak siê tak "europejszczy" angielski, to mi jako¶ takie to pierwsze s³owo przysz³o do g³owy.
Ja angielskiego uczy³em siê 18 lat ale nie chcê siê do pani Anglistki przyrównywaæ aaaaale bycie nauczycielem ma siê nijak w ocenie tego jak kto¶ brzmi w tym jêzyku. To s± niuanse, nie ka¿dy je s³yszy, nie ka¿dy potrafi nad nimi panowaæ. Wielu nauczycieli w tym czasie mia³em, niektórzy byli lepsi i nie mia³em w±tpliwo¶ci, jakie mam s³uchaj±c tego. W poprawno¶æ nie w±tpiê. Ale nas³ucha³em siê te¿ ludzi, którzy na prawde potrafi± nie daæ cienia w±tpliwo¶ci, ¿e mog± nie byæ ze stanów. Choæby Ania D±browska, czy Monika Brodka, ¿eby nazwiska by³y bardziej znane i Polskie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Regulujê pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Pawe³ Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu