Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gugol33 


Wiek: 27
Posty: 16
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-04-19, 15:26    [Pytanie] Wybór harmonijki na lata

Mam małe pytanko do jakiegoś harmonijkarza który siedzi już jakiś czas na tym forum :) A mianowicie: rodzice kupili mi jakiś czas temu SilverStara w tonacji "C". Grałem, grałem i stanąłem w nauce gdyż na Silverze nie da sie robić podciągów i innych bardziej zaawansowanych technik gry. Więc postanawiam kupić lepszą harmonijkę zastanawiam się nad Suzuki ProMaster ale może być inna(bo chodzi mi o to żeby nie rozwaliła mi sie po krótkim czasie, żeby nie pęczniała rdzewiała itd. i żeby nie była bardzo droga tzn tak do 200zł). Proszę o pomoc w wyborze tonacji oraz harmonijki :D . Wiem że było już bardzo dużo tego typu postów na tym forum ale jakoś nie umiałem ich znaleść :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-19, 16:00    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki na lata

Generalnie jeśli gra się poważnie i dużo, to nie można się nastawiać na coś takiego jak harmonijka na lata. Kup po prostu najlepszą jaką uda Ci się wydedukować z informacji, paść i tak padnie, nie ma na to reguły :) Ale to nie jest tragedia kupić harmonijkę za 100-200zł raz na powiedzmy 2 lata umiejętnego grania (jeśli się jej nie zabije szybciej).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-04-19, 16:12    Odp: [Pytanie] Wybór harmonijki na lata

Harmonijka na lata to przede wszystkim harmonijka z wytrzymałymi stroikami. Takie oferuje Seydel, np. Blues Session Steel albo 1847. Ta pierwsza ok. 200zł a druga 300zł. Możesz je zamówić na stronie Tomka Kamińskiego:
http://harmonijka.com/

Co do tonacji to śmiało mogę polecić A. Moim zdaniem jest to chyba najczęściej używana tonacja (E w II pozycji) na jam session. Nawet do grania bez zespołu i bez podkładu będzie miło brzmiała ze względu na brzmienie (ale i tak to od grającego zależy brzmienie).
;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu