Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-18, 19:34    Zmiana tonacji kanału....

Witam.
W moim seydlu Blues session kanał czwarty na wydechu zmienił się z C na B.
Czytałem, że czwarty kanał szybko pada, ale nie sądziłem, że aż tak szybko i aż z taką różnicą. Czy można by go nastroić z powrotem, np. papierem ściernym. Jeśli zepsułem sobie harmonijkę tak krótkim czasie to się zabiję...
Proszę o bardzo szybką odpowiedź!

PS: I nawet nie wiem kiedy to się stało. Wczoraj jeszcze było dobrze, a dziś patrze rozstrojona...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-04-18, 19:41    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Podaj dokładnej ile czasu minęło ( "tak krótkim czasie" ) od zakupu. Moze uda sie załatwic sprawe na podstawie gwarancji. Jesli to nie wypali to potrzebny Ci bedzie papier scierny do strojenia harpa:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-18, 19:41    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Na 100% był już temat o strojeniu, poszukaj. Ale spróbuj najpierw przeczyścić stroik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-18, 19:44    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Hmmm minęło około 4 tygodnie, a gwarancja jest na dłuuużej. Przeczyszczę go dokładnie i zobaczymy. Pozostaje mieć nadzieję. Napiszę potem czy się odetkał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-04-18, 19:46    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Niestety, to któryś z kolei przypadek padnięcia czwórki w niższym modelu Seydla. Najwyraźniej to pięta Achillesowa tej firmy. Możesz podstroić spiłowywując stroik (od połowy ku końcowi), ale powiem szczerze: z mojego doświadczenia wynika, że przeważnie to pomaga na krótko. Jak stroik obniżył dźwięk o pół tonu czy więcej, to przeważnie jest już tylko kwestią (krótkiego) czasu, jak padnie całkowicie. I niekoniecznie Ty ją zepsułeś... Mój Seydel Blues Solist (fakt, najtańszy model) padł po 4 godzinach wcale nie siłowego grania :( I dokładnie tak samo, na czwórce, na wydechu. Podstroiłem... po dalszej pół godzinie grania pękł :(
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-18, 19:48    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Młynek, możesz mieć rację z tą piętą Achillesową Seydla. Mi również Solist Pro padł na 4 wdechu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-18, 19:55    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Nie odetkał się.
Piepszyć to oddam do gwarancji ;]
Nie wiem jak mógł się rozzstroić. To było tak:
1 dzień - Gram odkładam śpię.
2 dzień - Biorę, gram zagrywkę, coś nie teges, gram dalej jeszcze bardziej nie teges, k***a czwórka nie brzmi.
Nie wiem jak sama przez noc się mogła rozstroić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-04-18, 19:58    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Jeżeli jeszcze przy niej nie majstrowałeś, a było tak krótko, to faktycznie spróbuj gwarancji. Najwyżej Ci nie uznają. Ja swojego Solista nie miałem jak, bo mi go brat przywiózł ze Stanów (przy ówczesnym kursie dolara kosztował niewiel ponad połowe tego, co u nas), więc więcej by mnie kosztowało wysłanie go do reklamacji, niż nowy harp...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-04-18, 20:59    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Stroik jest już martwy. Gdzies przy podstawie mikropęknięcie, na które niewiele poradzisz, poza wymianą harmonijki/płytek/stroika. Możesz spróbować z gwarancją, ale będzie to w większości zależało od dobrej woli sprzedawcy, gdyż Seydelowska gwarancja stroików nie uwzględnia.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-18, 21:00    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Kolejny przypadek. One już tak mają, zostaje wymiana, bo strojenie nie ma sensu. Tj wymiana tego pojedynczego stroika.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2011-04-18, 22:20    Odp: Zmiana tonacji kanału....

Spróbować warto a nawet TRZEBA. Mnie naprawili 3 harmonijki (opisywałem to) na gwarancji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu